Jump to content
Sign in to follow this  
balloo

Ce Parere Aveti Despre Blaupunkt?

Recommended Posts

Sunt dispus sa cumpar pentru Kalosul meu un subwoofer si un amplificator si nu stiu ce sa aleg.

Am descoperit in oferta Domo un subwoofer Blaupunkt GTT-1200 si un amplificator tot Blaupunkt GTA 260 si vroiam sa stiu daca si-a pus cineva asa ceva pe masina si daca a simtit gustul calitatii sau degeaba scrie Blaupunkt pe ele.

Share this post


Link to post

Off: Kalos 2003?!

 

On: Nu am asa ceva, dar iti spun ca "reglajul" unor componente aditionale pe masina, daca vrei sa "simti gustul calitatii" e o chestie complicata tare. Daca vrei sa simti gustul... puterii, atunci... ia ceva mai mare :)

Share this post


Link to post

E bunicel acel pachet pentru cat costa, insa nu te astepta "sa-ti darame masina".

Share this post


Link to post
E bunicel acel pachet pentru cat costa, insa nu te astepta "sa-ti darame masina".

 

 

Pai idea este ca eu vreau doar sa simt bassu mai tare in masina nu pe exeterior, dar nici sa patesc ca un prieten care s-a trezit cu prizoane si alte suruburi desfacute prin motor de la subwoofer. zic de calitate pentru ca urasc sunetele distorsionate sau gajaite.  :D

Doar inca un pik de bass dar de calitate.

Multumesc pt reply-uri cred ca in cateva zile fac o plimbare pe la domo si ii pun sa imi faca un test in magazin, pt k nu am chef sa le dau 1 mil juma pe montaj k sa imi dea minunata garantie mai ales k miam tras singur toata cablaraia cu fire de calitate si munca serioasa de o duminica intreaga :) k am mai auzit sa se trezeasca cate unu de la service ca nushce cablu nu e bun.. punem noi altu... :-@

 

Off: Kalos 2003?!

 

On: Nu am asa ceva, dar iti spun ca "reglajul" unor componente aditionale pe masina, daca vrei sa "simti gustul calitatii" e o chestie complicata tare. Daca vrei sa simti gustul... puterii, atunci... ia ceva mai mare :)

 

Pt off: Kalos 2004 1.4 16V

Share this post


Link to post

Daca erai mai aproape de Pitesti iti dadeam eu un pachet MAC Audio (subwoofer si statie) pe care le-am avut montate pe masina...

Share this post


Link to post

Man, nu mai folosi limbaj Irc. Nu da bine la silueta.

 

Musai Blaupunkt? De ce nu Mac, JBL sau alte firme? Sfatul meu- fa o proba la mai multe modele si decide-te la ce ti se pare potrivit urechii si buzunarului. Daca n-ai sotie constituie un avantaj clar.

Share this post


Link to post

Eu am folsit un MAC MP Box 300 de care am fost foarte multumit. Era in cutie nu in tub, iar la nevoie puteam sa mai pun ceva pe el fara sa imi fie frica ca nu va avea stabilitate. Nu mi-a ocupat decat jumatate din portbagaj. Cand l-am cumparat am avut de ales intre el si acel Blaupunkt, insa MAC-ul mi s-a parut mai bun si a fost si mai ieftin.

Share this post


Link to post
Man, nu mai folosi limbaj Irc. Nu da bine la silueta.

 

Musai Blaupunkt? De ce nu Mac, JBL sau alte firme? Sfatul meu- fa o proba la mai multe modele si decide-te la ce ti se pare potrivit urechii si buzunarului. Daca n-ai sotie constituie un avantaj clar.

 

Pai asta am sa si fac. Mi sa parut interesanta oferta Blaupunkt pentru ca am zis sa ma axez pe o singura firma, dar la urma urmei ce mai conteaza ca acelasi semnal audio dau si primesc cam toate.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...