Jump to content
Sign in to follow this  
ferrixz15

Al Meu Tico

Recommended Posts

Aceasta este masina mea pe care am achizitionat-o acum o luna. Sunt foarte mandru si multumit de ea.

-fabricatie aprilie 2000

-motor euro 2

-km 65200 la cumparare, acum 68300

-singurele imbunatatiri pana in acest moment sunt: radio-cd (avea doar radio din fabrica) , huse culoarea albastra(ca sa se asorteze cu experiorul :P ), paravanturi.

Sper sa va placa.

Ps: felicitari pentru acest forum.

post-17935-1219679636_thumb.jpg

post-17935-1219679650_thumb.jpg

post-17935-1219679657_thumb.jpg

post-17935-1219679664_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Bravo, să te bucuri de ea fără probleme. Mie îmi place cum arată, e îngrijită bine, nu pare să fi fost lovită, vopseaua e frumoasă...

Nu uita de schimburile obligatorii (pentru siguranţa ta) de făcut la cumpărarea unei maşini SH! :)

Share this post


Link to post

Salutare!

Bine ai venit printre noi. Masinuta pare OK. S-o stapanesti sanatos si sa te duca multi km. fara probleme.

Ceva proiecte de viitor cu TICOZAURUL?

Share this post


Link to post

Multumesc pentru aprecieri. :)

Chiar a fost foarte intretinuta, stiu asta deoarece am cumparat-o de la un cunoscut care o avea din fabrica. Nu a fost lovita niciodata, in schimb tot mai are cateva zgarieturi pe care o sa le indepartez la un moment dat(cand voi avea bani) cu un polis. In ceea ce priveste schimburile obligatorii acestea au fost facute ultima data la sfarsitul lunii mai odata cu ITP-ul.

Am uitat sa precizez faptul ca i-am schimbat si anvelopele pe fata.

Ca proiect de viitor pot mentiona ca sambata viitoare ii voi pune inchidere centralizata si alarma (am cumparat deja kit-ul). In rest, ce sa zic, nu cred ca o sa ii fac nimic spectaculos, vreau sa o pastrez asa cat mai clasica. :)

Share this post


Link to post

Noutati: Am reusit sa schimb antena (cea veche era rupta si prinsa cu scoch :> ) singur iar cu aceasta ocazie multumesc forumistilor pentru tutorial.(treaba cu sfoara). Din pacate nici pana acum nu am instalat inchiderea centralizata si alarma din lipsa de timp.

De curand am capatat si putin "tuning" exterior, mai precis o zgarietura pe capota datorita unui caine care s-a urcat cu ghearele. X( . Stiu care este vinovatul, zilnic ma latra temeinic in momentul in care parchez. (probabil e dereglat psihic :lollol: )

In rest, toate bune!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...