Jump to content
Sign in to follow this  
Cumnatu

Inca O Oblica In Familie

Recommended Posts

Cat consuma? :D

 

Momentan pana ii fac ITPul i-am recomandat omului sa NU mearga cu ea nici macar prin interiorul Ciorogarlei.

Are toate lichidele foarte vechi si am insistat la infinit sa o lase pe dreapta pana le schimbam.

In teorie, conform datelor de pe net ar trebuii sa aibe un consum bun spre foarte bun.

Vom vedea dupa revizie.

Multumim de urari !

Share this post


Link to post

Facut IPTul, trecut PE BUNE !!!!!!!!!!!!!!

Incredibil dealtfel !

A fost necesara ambalarea undeva la 2000-2500 ture ( la ureche asa ) pentru a iesii ok noxele . CIca ar avea prea mult oxigen.

Abia astept sa ii renovez motorul sa vedem cum ar trebuii sa mearga oblica.

Share this post


Link to post

Anul trecut, prin Martie, am avut si eu de facut ITP. Totul in stare perfecta, mai putin noxele, unde si mie mi-a iesit prea mult oxigen. Tipul de la revizii a fost super de treaba si mi-a gasit o mica fisura in racordul flexibil. Esapamentul nu era zgomotos deloc, doar cind a astupat teava de esapament cu podul palmei s-a auzit un fisiit. Am inlocuit racordul flexibil, facut proba cu podul palmei si nu mai scapa deloc. Revenit la ITP, refacut testul si a iesit super OK, fara a fi nevoie sa tureze motorul pentru a-i stimula un comportament bun. Masina e EURO II, nu mai are nici o sonda/senzor dupa racordul flexibil. Verifica si tu daca nu are esapamentul gaurit, poate doar asta e cauza.

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...