Jump to content
Sign in to follow this  
Cristi DRB

Usa Matiz Stanga Fata - Sofer

Recommended Posts

Salutare tuturor,

 

Sotia mea a avut un mic incident in trafic, respectiv un nene cu o SuperNova s-a infipt in fragila usa de Matiz (din pacate a facut o cuta unde s-a taiat tabla). Problema e ca dupa mai bine de o luna cei de la politie tot o dau de gard si nu ne lasa sa reparam masina pana nu dau de gigelul cu Supernova care nu s-a prezentat nici dupa ce a fost citat (apropos, daca stie cineva unde sta Dl. cu nr B-51-BCT proprietar de SuperNova albastra sa ma anunte si pe mine sa ii fac o vizita).

 

Ideea e ca decat sa stau sa astept mai bine imi cumpar o usa (nu de alta dar s-a departat cadrul usii de plafon si cand ploua nu e tocmai placut), o pun pe masina si daca se hotarasc domnii politisti sa ne cheme ma duc cu usa lovita in brate daca asta vor sa vada.

 

Acum marea mea intrebare si rugaminte: stie cineva de unde sa iau o usa stanga fata de Matiz sh? eventual chiar rosie daca se poate? dezmembrari ceva? ca parca nu as vrea dupa ce platesc de 2 ani casco fara incidente sa mai dau si 5 milioane pe o usa noua (fara vopsit montat etc).

 

Scuze daca exista un topic similar dar la nu mi-a gasit nimic...

 

Astept ajutorul vostru,

Cu tot respectul,

Cristi

Share this post


Link to post

Topic despre dezmembrari exista. Pe langa asta, cum adica politia nu te lasa sa repari masina pana nu dai de autorul accidentului? Reclamatie ai facut? Era de datoria lor ca in urma reclamatiei sa citeze proprietarul masinii respective, nu mai spun ca pentru nedeclararea accidentului in 48 de ore se suspenda permisul. Sau ei te-au pus pe tine sa alergi dupa autorul accidentului, ca sa-i scutesti pe ei de o munca? In cazul acesta afla ca au si superiori si ca pot fi reclamati. Apoi, cum vine asta sa nu "stric" casco? Ai platit 2 ani ca sa imbogatesti o firma de asigurari si sa repari masina pe banii tai?

Share this post


Link to post
Topic despre dezmembrari exista. Pe langa asta, cum adica politia nu te lasa sa repari masina pana nu dai de autorul accidentului? Reclamatie ai facut? Era de datoria lor ca in urma reclamatiei sa citeze proprietarul masinii respective, nu mai spun ca pentru nedeclararea accidentului in 48 de ore se suspenda permisul. Sau ei te-au pus pe tine sa alergi dupa autorul accidentului, ca sa-i scutesti pe ei de o munca? In cazul acesta afla ca au si superiori si ca pot fi reclamati. Apoi, cum vine asta sa nu "stric" casco? Ai platit 2 ani ca sa imbogatesti o firma de asigurari si sa repari masina pe banii tai?

 

 

1. Politia ne-a spus ca nu putem repara masina pana nu stabilesc cine a fost de vina - adica pana nu dau de ala (desi eu le-am spus sa o treaca pe nevasta vinovata, I don't care, sa-i dea amenda dar sa ne lase sa reparam masina!!!) Politia i-a trimis citatie respectivului dar dupa 1 luna nu s-a prezentat asa ca ei inca asteapta... Pastele Cailor, nu stiu ce asteapta

2. Casco dimpotriva, asta spuneam si eu, ca doar n-am platit doi ani ca sa ajung sa repar masina pe banii mei (poate nu m-am exprimat clar, imi cer scuze)

 

Si multumesc pentru topicul dezmembrari, acum ma apuc sa sap dupa el :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...