Jump to content
Sign in to follow this  
Cumnatu

Bubble Solution

Recommended Posts

I-am cumparat pana acum fetitei tot felul de dispozitive de facut baloane.

Am ajuns acum la unele electrice care functioneaza excelent in ciuda faptului ca sunt niste chinezarii.

Problema e ca NIMIC in afara de solutia venita initial laolalta cu jucaria NU face baloane ( am incercat tot felul de detergenti / sampoane / sapunuri samd )

Doresc sa cumpar in cantitati mari ( gen 1-2 Litrii ) solutie de acest gen.

Stie cineva pe unde si de unde as putea lua ?

( sunt acceptate si siturile externe atata timp cat se poate comanda si platii online )

 

Multumesc !

 

 

LE : Hm, citesc pe net ca apa dura nu este buna pt bule si deci este recoamndata apa distilata + detergent de vase si eventual ceva glicerina contra evaporarii rapide.

O sa incerc cu apa distilata si va anunt. Daca insa cineva stie de unde as putea lua gata facuta, please let me know !

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Cumnate cand am citit titlul la topic am crezut ca te-ai apucat de organizat nunti si ti-ai luat masina de facut bule =))

Share this post


Link to post

Presimt un topic foarte lung pe care se va dezvolta teoria bulelor din sapun in care autorul isi va supune bietul copil la cele mai chinuitoare experiente de intoxicare cu detergenti si glicol.

 

Sunati la Protectia copilului, pana nu-i tarziu !

Edited by tolin

Share this post


Link to post

unu unu doooooiiiii

aloooooo

Share this post


Link to post

Hai maii, glumetilor !

Am incercat conform "indicatiilor" de pe net cu aproape orice fel de detergent ( nu si cu apa distilata )

Insa solutia initiala venita cu jucaria NU face spume in recipient si totusi creeaza foarte multe baloane in jucarie.

In concluzie, este cam singura solutie buna pentru asa ceva. Cu restul am reusit sa scot 4-5 baloane maxim in timp ce cu solutia originala, ceva pe la 20-30 de fiecare data.

 

Asteptam detalii de achizitionare.

Share this post


Link to post

Cu sapun lichid ai incercat ?

Share this post


Link to post

sapun lichid cu sifon? :D

Share this post


Link to post

Pai ideea e sa NU faca spume in recipient ci in aer.

Share this post


Link to post

Cumnate suna si tu la o firma de nunti, imprieteneste-te cu ei si afla ce solutie folosesc si furnizori. ;)

Share this post


Link to post

Mie imi plac tunurile cu spuma din discotecile sovietice :D

Share this post


Link to post

Mie in geenral imi plac rusoaiecele dar pana in 35 de ani ca dupa aia se fac cat apaca.

Daca tot e sa fim offtopic.

Share this post


Link to post

Ce sa facem, doar, ai deschis un nou offtopic.

Share this post


Link to post

Eu sincer speram ca cineva cunoaste solutia problemei.

Ar fi o treaba daca offlinurile ar inceta pana la aparitia unei solutii reale ale problemei.

Share this post


Link to post

... si totul se va sparge ca un balon de sapun.

Share this post


Link to post

Cumnate! Pai alta jucarie ,distractie etc nu ai putut gasi pentru fetita :uff: .Incearca cu sapun de casa dizolvat in apa

Edited by puchi

Share this post


Link to post
... Incearca cu sapun de casa dizolvat in apa ...

Se poate si cu sapun solid, dar trebuie dat pe funia din jurul gatului tatalui.

Share this post


Link to post

Asta e instigare la (auto)sinucidere?

 

Toline, o iei pe urmele lui Satori?

Edited by rm.popa

Share this post


Link to post
... Toline, o iei pe urmele lui Satori?

Eu credeam ca detin intaietatea si ca pot face un gest omenesc, sa curm o suferinta.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Well... don't count me in.

So... I'm out.

Share this post


Link to post

Am vazut in carrefour(feeria) ca au niste solutii care par sa fie exact ce iti trebuie tie, sunt la niste recipiente de plastic albastrui si au cate o figurina pe capac. Cand le-am vazut ultima oara erau in zona in care sunt si jucarelele gonflabile de plaja. Nu ma intreba de pret, insa, habar nu am... Iarasi ai putea incerca cu solutie din aia de "Iribal", cum se gaseste in Herastrau, desi si acolo intervine faptul ca e 5 RON/flaconul. Ca ultima instanta ia un balon de cauciuc si pune chinezaria intr-un colt.

Edited by tzighy

Share this post


Link to post

AM gasit la mare la 2 ron flaconul dar nu ma satisface in conditiile in care flaconul are doar 77 ml.

Mai cautam.

Share this post


Link to post

Am vazut si eu prin statiuni- chiar i-am zis unui vanzator ca am un prieten care cauta asa ceva pentru fetita lui. I-am zis ca ar avea nevoie de vreo 2 litri si l-am intrebat daca face reducere pentru "angro". Ala a zis ca "sa vina si discutam". Cumnate, daca iei en-gros- si nu neaparat din centrul statiunii, poate iesi mai bine. Oricum, nu mai e mult si se termina sezonul, asa ca daca or sa vrea sa-si vanda marfa, o sa-i intereseze si reducerile.

Share this post


Link to post

Momentan am luat 6 paharele d-alea din care deja 2 le-a terminat.

O sa merg prin hypermarketuri sa mai caut.

Merci de info oricum !

Share this post


Link to post

Ar fi asa:

1. La ei nu am gasit pe site si lichid pt bule, dar...

http://www.soundcreation.ro/instrumente_mu...na_cu_bule.html

Ia legatura cu ei si zi-le ca ai nevoie de solutie pentru masina de bule. Trebuie sa aiba la bidon

2. Astia au:

...ii gasesti in unirii la et 3 in aripa calarasi langa best computers(am trecut pe la ei sambata) http://www.telecomenzi.ro/index.php?q=masi...amp;page=search

astia au chiar bidon de 5L ( ce nu folosesti vinzi si tu la mare :P )Totusi incearca sa suni inainte sa te duci ca poate nu au pe stoc

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...