Jump to content
Sign in to follow this  
restereste

Problema Cu Pioneer Avhp4000

Recommended Posts

In primul rand daca nu am postat unde trebe imi cer scuze. Am un dvd 2 din Pioneer avh p4000 si nu inteleg de ce in momentul in care ii dau sa caute pe frecventa FM imi gaseste doar posturile de radio care au frecventa impara, de exemplu: 89.3 merge dar daca vreau frecventa de 89.2 nu mai vrea chiar si la manuala. ???? O fi ceva defect sau se poate rezolva cumva problema?? Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post

am senzatia ca Avhp4000 e adus din state, daca ma insel ma poti corecta, evident. Din ce stiu(auzite) asa sunt facute din fabrica aparatele de radio si asta pentru ca posturile de radio americane emit pe frecvente impare...si nu stiu ce ai putea tu sa faci in situatia asta,

Share this post


Link to post
am senzatia ca Avhp4000 e adus din state, daca ma insel ma poti corecta, evident. Din ce stiu(auzite) asa sunt facute din fabrica aparatele de radio si asta pentru ca posturile de radio americane emit pe frecvente impare...si nu stiu ce ai putea tu sa faci in situatia asta,

 

Da ai dreptate, este adus din state dar ma gandeam ca poate exista o posibilitate sa "repar" treaba asta. :) Pacat ca l-au facut asa deoarece chiar este un produs care isi merita banii.

Share this post


Link to post

Sunt convins de asta, dar nu cred ca se va baga vreun service sa il jumulesca, iar un nene care iti spune ca il face el e posibil sa-l faca praf... cruta-l si foloseste-l asa cum e, parerea mea (na acu asculta si tu posturi de radio impare...kiss, ity bity, total, cultural... :) asta cand ajungi in bucuresti, in arad nu stiu nici unul )

Edited by atyqsound

Share this post


Link to post

Sau vinde-l si ia omologul lui european.

Share this post


Link to post
Sunt convins de asta, dar nu cred ca se va baga vreun service sa il jumulesca, iar un nene care iti spune ca il face el e posibil sa-l faca praf... cruta-l si foloseste-l asa cum e, parerea mea (na acu asculta si tu posturi de radio impare...kiss, ity bity, total, cultural... :) asta cand ajungi in bucuresti, in arad nu stiu nici unul )

Da aici ai dreptate! Si oricum nu prea ma intereseaza ce post ii atata timp cat imi place ce aud.

Credeam ca este doar o chestie de soft care se poate rezolva cu un update sau ceva de genu.

 

Sau vinde-l si ia omologul lui european.

Sincer nu cred ca merita sa dau mai mult decat dublu pentru 2 posturi de radio dar mersi oricum de idee.

Share this post


Link to post

Eu am un cass daewoo la care daca bag alt cod de deblocare decat cel pentru Romania imi gaseste posturile exacat ca in cazul tau!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...