Jump to content
Sign in to follow this  
Apocalips

Golf 4 16v

Recommended Posts

Am dat o buburuza si am luat alta.

 

Si acum sa o prezint:

An fabricatie: 2001

Capacitate: 1.4l

Km: 109k (pls, nu ma intrebati daca sunt reali sau nereali ca intrebarea asta am auzit-o des si chiar nu am de unde sa stiu)

Geamuri electrice fata-spate

Aer conditionat

Volan reglabil inaltime-adancime

Oglinzi electrice si incalzite

Scaune fata reglabile pe inaltime

8 boxe (din care merg doar 4, pe fata) - inca nu m-am bagat pe la fire mai serios sa vad care sunt cele de pe spate.

Jenti 17"

Cauciuce de 215

Culoarea: albastru marin (va spun asta pt ca... da, am prelucrat pozele putin :P )

Mp3 player - de pe matiz! Aveam un casetofon blaupunkt care nu putea inlocui mp3-u cu card care il aveam pe matiz so... ala a zburat

ESP, ABS

 

In rest, ce sa zic... se tine excelent pe dum cu cauciucurile de 215 si ESP-u activat.

 

dsc68622mk3.th.jpg dsc6904ay7.th.jpg dsc6871xnb5.th.jpg dsc6905xlw2.th.jpg dsc6891vj9.th.jpg dsc6884gu2.th.jpg dsc6896ug7.th.jpg

Edited by Apocalips

Share this post


Link to post

Misto masinuta. S-o stapanesti sanatos ! Am si eu una de vanzare :D Cat ai dat pe ea ?

Share this post


Link to post

S-o stapanesti sanatos !

Evidenta intrebarea : cat fu' domne' halatu' ?

( ce de valve are )

Share this post


Link to post

Halatu fu 8500e (pretul total). Spun pretul total pt ca am dat matizu la schimb + diferenta. Dar nu ma intrebati cat a fost diferenta si cat am luat pe matiz pt ca nu eu m-am dus cu banii ci mama ca ea era proprietarul matizului si evident sponsorul principal.

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos si la citi mai multi km.

Era frumos daca aveai un 20V insa, 16V este prea putin pt G4 .

Share this post


Link to post

Putin submotorizata, putin cam scumpa dupa mine... Totusi, pentru ce ai nevoie de jante pe 17'' si cauciucuri 215 la o masina de 75 cp :mrgreen: Anyway, sa o porti sanatos.

Edited by andreib

Share this post


Link to post
pentru ce ai nevoie de jante pe 17'' si cauciucuri 215 la o masina de 75 cp

Pai... stabilitate? Chiar am fost curios cat de stabila e si am intrat intro curba cu a 3-a... abia m-am clintit. Deci este o diferenta foarte mare fata de matizache (poate ca nu ar trebui sa compar cele doua masin la stabilitate avand in vedere ca matizu nu este asa de lat).

 

Momentan ma incanta fieare moment cand urc la volan... e... e un salt mare de care ma bucur enorm si abia pot descrie ce simt cand o conduc.

 

Mi s-a mai zis ca e scump, dar am si garantie la ea 2 ani ca am luat-o de la o firma si pana acum cine si-a luat masina de acolo nu a fost tzepuit si a luat ceva bun (am... 3 vecini care si-au luat masina de la firma aia).

Share this post


Link to post

Daca acea garantie de 2 ani este REALA atunci ai facut o super afacere, sincer ma indoiesc de garantie atit de mare la masina SH .

Share this post


Link to post

A... ti-as raspunde mai concret dar am actele in masina. E posibil totusi sa ma insel si sa fie doar un an (pentru ca nu am fost antent cand mi se citea contractul de garantie ci ma gandeam la masina care ma astepta afara), dar stiu sigur ca am garantie.

Share this post


Link to post

Km multi fara probleme!

Faina culoarea, faine dotarile, doar motorul e putin cam mic, insa daca nu ai pretentii mari, e ok. Golful 4 scurt arata f bine.

De km si de bani nu zic nimic. In rest- numai de bine.

Le: meseriase jantele, dar sa ai grija pe langa borduri.

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post
A... ti-as raspunde mai concret dar am actele in masina. E posibil totusi sa ma insel si sa fie doar un an (pentru ca nu am fost antent cand mi se citea contractul de garantie ci ma gandeam la masina care ma astepta afara), dar stiu sigur ca am garantie.

 

2. NU MAI LASA ACTELE IN MASINA

1. PE VIITOR OBISNUIESTE-TE SA CITESTI CE SEMNEZI

 

Mda, VW parca 2 ani da garantie la o masina noua, cel putin asa era cand luasem eu in calcul si golful.

Am scris mai sus cu majuscule deoarece sunt multi ce fac greseala de a nu respecta niste reguli ce pot fi platite scump.

Sa o stapanesti sanatos, sa ai plimbari faine si sa te duca sa faci poze pe masura, si.. cat mai putin prelucrate (dupa mine). :P

Share this post


Link to post

Bravo, sa te bucuri de ea fara probleme :thumbl:

Share this post


Link to post

Care e firma aia de da garantie?

Share this post


Link to post

G4 e cel mai reusit golf, design decent, se conduce usor, fiabilitate acceptabila

ce as comenta la tine este motorul... 75cp pe 1200+ kg e prea putin... am avut ocazia sa merg cu asa ceva... in plus gumele mari fac mai mult rau decat bine la motoare asa mici

oricum - multi km fara incidente alaturi de ea!

Share this post


Link to post

Frumoasa masinuta, felicitari!

Sa te poarte sanatos cati km vrei tu! :thumbl:

Share this post


Link to post

1. garantia e 6 luni... m-am incurcat :D

2. firma estye autohertz

 

Sa te poarte sanatos cati km vrei tu!

Si sa nu consume cat vrea ea :D

 

Azi am pus pe ea:

 

- woofer de 300w Blaupunkt + statie (asta pt ca aveam deja boxe in usi care scoteau destul de bine inalte si medii si nu mai era nevoie de cutia care o aveam in matiz... deci aveam nevoie de un bass :D )

- GPS

 

si mi-am ars mp3 playeru... de prost ce is :D

 

POze n-am facut pt ca acum am domotecu din 2005 si mi rusine sa il arat pe golf. Azi m-am trezit la 9 si pana acum seara tot pe drumuri am fost. Dintr-o data m-a apucat umblatu dupa anumite chestii, platiti facturi in locul mamei etc etc numa sa stau cat mai mult in masina

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...