Jump to content
Sign in to follow this  
silviustel

Ornamente Interior Nubira Ii

Recommended Posts

Am nevoie de niste suruburi din acelea de plastic, care vin pe lateralele fetelor de usi, cu camasa care se largeste cand se baga surubelul. E impropriu spus piese, ele sunt practic niste elemente de finisaj. In urma montarii foliei pe geamuri am descoperit unul rupt si la incercarile de "resuscitare" l-am rupt definitv, si as vrea sa cumpar mai multe sa fie. Va rog sa imi spuneti si mie daca gasesc asa ceva si pe unde. Merci!

 

post-2134-1213890911_thumb.jpg post-2134-1213890929_thumb.jpg

 

Am atasat doua poze pe care le-am "imprumutat" de la colegul Mircea din tutorialul desfacere fete usi fata. La mine s-a rupt unul de pe spate. este cvasi-identic, insa este cel mai subtire dintre cele 2 din poza cu ele pe scaun. Sper sa fie limpede cat de cat descrierea si sa se si gaseasca prin comert. Nu e cine stie ce damage, dar e lipsa si asta ma bantuie.

Edited by silviustel

Share this post


Link to post

zilele astea asteptand la un stop in al meu Cielo am descoperit sub bord - la piesa de plastic ce mascheaza ECU-ul, si la cea simetrica din stanga (in fata usii din fata) exact genul asta de surubel de plastic...

asta poate ca sa extinzi aria de utilizare - si sa ai sanse mai mari sa stie vreun vanzator

Share this post


Link to post

Silviu, incearca la Autodaewoo, la Iasi. Eu de acolo am luat, cu ajutorul altcuiva de pe forum, care mi le-a adus la Nationala de la Costinesti contra 2 beri reci :)

Share this post


Link to post

Din pacate nu prea mai gasesti nici la autodaewoo asa ceva, am cautat eu pt mine :( .

Share this post


Link to post

Incercati sa adaptati niste dibluri :D

 

Nu am folosit, dar functioneaza pe acelasi pricipiu...infloreste cand insurubezi

Share this post


Link to post

Multumesc tuturor in primul rand. Nu e chiar asa de grava lipsa, nu cade fata de usa, deci nu e cazul sa improvizez. Am sa ma duc saptamana viitoare la mecanic pt filtrul de ulei si o sa intreb daca au prin service pe la tinichigerie. Am gasit ceva oarecum la fel, dar de Tico la un magazin pe la Potcoava. Singura chestie e ca sunt negre, nu gri si nu intra chiar la fix, dar provizoriu merg.

Share this post


Link to post
Am nevoie de niste suruburi din acelea de plastic, care vin pe lateralele fetelor de usi, cu camasa care se largeste cand se baga surubelul. E impropriu spus piese, ele sunt practic niste elemente de finisaj. In urma montarii foliei pe geamuri am descoperit unul rupt si la incercarile de "resuscitare" l-am rupt definitv, si as vrea sa cumpar mai multe sa fie. Va rog sa imi spuneti si mie daca gasesc asa ceva si pe unde. Merci!

 

post-2134-1213890911_thumb.jpg post-2134-1213890929_thumb.jpg

 

Am atasat doua poze pe care le-am "imprumutat" de la colegul Mircea din tutorialul desfacere fete usi fata. La mine s-a rupt unul de pe spate. este cvasi-identic, insa este cel mai subtire dintre cele 2 din poza cu ele pe scaun. Sper sa fie limpede cat de cat descrierea si sa se si gaseasca prin comert. Nu e cine stie ce damage, dar e lipsa si asta ma bantuie.

 

stiu o nubira fac pachet si are doar 20000 lasama sa ma interesez

Share this post


Link to post

Sigur, asta ar fi o varianta super. Poate ca daca stau mai bine sa ma gandesc as mai vrea diverse asa ca daca se poate, da-mi de stire. Merci.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...