Jump to content
Sign in to follow this  
ediblue

Cine Joaca Microsoft Flight Simulator 2004

Recommended Posts

Salut,

Cine dintre voi e pasionat de acest joc? As vrea sa schimb cateva impresii...

Share this post


Link to post

pai daca am avea timp de jocuri... ce bine ar fi...

unde sunt sesiunile?... cand aveam timp de toate, filme, jocuri, etc...

Share this post


Link to post

L-am instalat, am zburat de 2 ori, cazut de fiecare data...dezinstalat. Mi se pare prea complicat si n-am nici joystick sau alt device. Tastatura e insuficienta.

Share this post


Link to post

Eu am jucat unu mai vechi si ma descurcam de minune.

Evident dupa doua nopti in care m-am chinuit doar sa aterizez era sa arunc computerul pe geam, dar dupa cateva zile sburam chiar foarte frumos. Daca vrei schimbam pareri despre cum se joaca, presupun ca erau asemanatoare, asta era din 2002 sau 2001, si am mai jucat unu din 99 sau 98. acum multi ani.

Share this post


Link to post

Mi se pare un joc foarte inteligent mai ales ca eu sunt super pasionat de zbor. Pot sa ma laud ca am zburat destul de mult in realitate cu cursele comerciale cu multe tipuri de avioane...si de fiecare data am fost impresionat.

Jocul pot sa zic ca e foarte reusit facut si intr-adevar trebuie citite cateva zeci de pagini inainte sa il poti juca.

De expemplu pentru aterizari, poti sa le faci cu succes pe toate daca citesti procedurile si daca stii sa folosesti GPS-ul si instrumentele de navigatie.

Intr-adevar, fara Joystick sau Yoke nu prea are farmec...

Share this post


Link to post

Eu sint pasionat de avioane, in special cele din wwII, asa ca l-am incercat si eu ... parerea mea e ca din taste NU SE POATE JUCA, sint prea multe comenzi proportionale si ar trebui sa fi Jean Michel Jarre sa le poti controla pe toate in timp real; din pacate, n-am incercat niciodata cu vreun joy-stick, dupa cum n-am avut rabdarea si timpul sa citesc tutorialele (jocul il are un coleg la biuro'); simulatorul e fff misto daca incerci sa intelegi mecanismele zborului si a manevrelor de lupta.

Numai pentru pasionati, zic eu.

Share this post


Link to post

Sunt un fan dezlantuit al acestui simulator de zbor. :)

Am jucat destul de mult, dar nu i-am descoperit farmecul decat "zburand" online, respectand legile aviatiei comerciale.

De la o vreme nu prea am mai avut timp de joaca, dar te pot ajuta cu un sfat oricand.

Share this post


Link to post
... din pacate, n-am incercat niciodata cu vreun joy-stick, ...

Sa incerci cu volan, sa vezi ce misto e! =))

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...