Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Euro 2008

Recommended Posts

Done!

2-0

Edited by VFX

Share this post


Link to post

Sotia a spus ca putea sa nu mai dea cele 3 min de prelungiri, ca oricum n-avea rost.

Cumnatu- ai dreptate, noi nu venim nicaieri. La tv s-a jucat bambilici. Parca era un meci de pregatire. Adio, o fo misto, da' e gheim over. Oricum n-aveau romanii sanse la cupa. Si mai tineti minte cati bani dadeau inapoi cei de la domo celor ce au luat un tv lcd, daca Ro trece de fiecare etapa? Teapa, nu da inapoi nimic. Stiau ei ce stiau.

Share this post


Link to post

Meci de cacao,ma duc sa fac dus ca am asteptat degeaba...

Share this post


Link to post

Eu as fi bagat ORICE in joc cum ca NU trecem de faza asta dar eram 100 % convins ( ca prostu ) ca pierdem onorabil.

Sunt convins ca asta de fapt ne deranjeaza pe toti , nu faptul ca am pierdut ci cat de patetic am jucat.

Ori aia ori 11 insi cu burta mare de pe gmclub, nu e mare diferenta.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post
Mai io v-am zis problemele din fotbalul nostru. Dar gata, nu mai zic nimic ca se supara baietii din Constanta. :|

 

'Mi pare rau ca asta ai retinut. Defapt cred ca unii baieti din Constanta au reactionat la injuraturile catre Mutu, cand a ratat penalty. O zic si acum, fara Mutu nu faceam nici macar atat. Iar privirea lui in seara asta zicea totul - era singurul care parea sa vrea mai mult, de fiecare data cand pierdea o minge se uita spre Piturca parca rugandu-l sa-i mai dea pe cineva in atac. Nu poti arunca in teren 9 jucatori defensivi (Lobont, Contra, Tamas, Ghionea, Rat, Nicolita, Chivu, Cocis, Codrea) si sa speri la victorie. Poate doar cu un autogol sau o faza fixa, de unde si aspectul jocului "la ce-o iesi".

 

Am fost acolo, am jucat ce am putut si noi, am luat 2 puncte de la Italia si Franta, si ne intoarcem acasa. Eu unul sunt multumit, inainte de inceperea turneului eram convins ca ne intoarcem cu 0 puncte si minim 5 goluri incasate.

 

Edit: intre meci si lucru la licenta, am confundat Franta cu Spania... mea culpa "cu mana mea"

Edited by andrew

Share this post


Link to post

Ce diferenta intre ai nostrii si turci ... Aia parca erau drogati ...

Share this post


Link to post

Noi ne-am facut datoria, nu am luat decat 2 goluri, dar bulangii aia de italieni au marcat...

Share this post


Link to post

La cum am jucat nici nu meritam sa ne calificam, s-o spunem pe aia dreapta.

Share this post


Link to post

Ce e cel mai trist insa e ca in afara de Olanda nici o echipa nu mi s-a parut ca s-a aratat demna de calificare, asa ca puteam foarte bine sa fim noi. Am mai dat si 15 RON pe 2 steaguri d-alea de geam si-am dat ture degeaba...

Share this post


Link to post

Daca te referi la grupa noastra, da ai dreptate, dar totusi italienii au fost mai ambitiosi ca noi.

Edited by Laurycã

Share this post


Link to post

PiturCA CA si antrenor= un CACANAR !

Bine ca-l vedem pe Mitea la televiziuni ...din Romania!

Share this post


Link to post
Am mai dat si 15 RON pe 2 steaguri d-alea de geam si-am dat ture degeaba...

=))

mama ce am mai ras de astia prin trafic astazi.

O zic pentru ultima oara ca si o intrebare :

 

Este ca suntem multumiti de rezultatele de pe hartie tinand cont cu cine am jucat dar suntem complet dezamagiti de lipsa de demnitate cu care am pierdut ?

 

 

E mai bine asa. Daca prin vre-o intamplare ieseam cu fruntea sus si se adeverea "prognoza" mea ma panicam rau, intai sa il plesnesc pe Sorinel la consumul noii masini exact la 100 de grame / 100 km iar acum sa prevad iesirea din meci a echipei .. asa mi-am revenit , sunt doar un om simplu din popor.

Share this post


Link to post

Eu zic ca nici Piturca nu a gresit foarte mult.

 

Ambele meciuri din seara asta au inceput la 0-0. La scorul asta Romania era calificata. Piturca a mizat pe un egal intre Franta si Italia, si a bagat o echipa cu care sa scoata egal cu Olanda. Dealtfel cam asta era cea mai buna sansa pentru noi, victoria cu o echipa care arata forma Olandei de la acest turneu ramane visul celor care cred ca avem o echipa de super-jucatori.

 

 

Pe parcurs, am luat gol. Olanda a jucat foarte bine, la fel cum a facut-o si in celelalte meciuri. Italia conducea cu 2-0 pe Franta. Piturca a facut toate schimbarile incercand sa aduca un plus in atac:

 

- a intrat daniel niculae in locul lui marius niculae -> cel din urma obosit poate, sau poate pentru ca nu a facut nici el mare lucru, plus de vigoare in atac

 

- a intrat dica in locul lui cocis -> mijlocas de creatie, in locul unuia la inchidere

 

- a intrat florentin petre in locul lui banel -> banel alearga el pe tot terenul, dar la constructie e aproape nul, si s-a si vazut ca a gresit cam toate mingile pe faza de atac; a intrat fl. petre care alearga mai putin, nu ajunge inapoi pe faza de aparare, dar centreaza mai bine, stie mai bine cu mingia.

 

Ne-am descoperit, am mai luat un gol.

 

Cam asa vad eu istoria acestui meci.

 

Raman la parerea ca am scos maxim din ce puteam la acest turneu final.

Share this post


Link to post

Am pierdut pe mana noastra. Olandezii ne-au ajutat trimitand 9 rezerve pe teren, ba au si stat cuminti prima repriza. Ce-ar fi vrut ai nostri, sa dea si golul in poarta lor in locul nostru? Adevarul e ca n-am avut nici cea mai vaga idee in atac in fata straveziei aparari portocalii.

Share this post


Link to post
- a intrat dica in locul lui cocis -> mijlocas de creatie, in locul unuia la inchidere

A intrat degeaba, fundasii tot in fata bubuiau mingile.

Share this post


Link to post

Deveniti amuzanti :D .Dica a jucat si cu Italia si cu Olanda si nu a atins mingea,jucator nul.

Banel alearga ca nebunu si nu atinge mingea.

Ne aparam in 10 si ii dam mingea lu' Mutu in speranta ca el va face ceva,dar se impiedica in propriile picioare si cerseste fault.

Singurul lucru bun vazut la acest campionat este apararea,Lobont,Contra(cat o mai juca si asta),Goian,Ghionea,Radoi,Chivu,Tamas,Codrea(doar la meciul cu italia),Rat...si de la astia in sus e jale,Banel si Fl Petre = 0,Dica=0,Mutu=0,5,D Niculae=0,M Niculae=0

Atatactii au fost = cu 0 pt ca nu au primit mingi,in cel mai fericit caz primeau mingi de la Chivu sau Tamas care sunt fundaasi.

Multumim Mutule pt Italia ca daca treceam de grupe ne calcau Spaniolii in picioare,mai bine asa...

Share this post


Link to post

Mah, daca il mai lauda vreunul pe Mutu ii dau la bataturi :mrgreen: Ne-am inteles? :D

Share this post


Link to post

Am eu cateva...

Mutu si Chivu- "eroii" meciului- asa se zice la tv. Taica-meu n-a putut adormi decat pe la doua jumate, de nervi.

Share this post


Link to post

S-a vazut ce valoare avem,ne invitau sa tragem la poarta si nu am fost in stara sa nimerim cadrul portii :( .In reproza a2a si-au dat seama ca nu suntem in stare de nimic ci ne-au de 2 bucati...

Nu il laud pe mutu,sunt altii care fac asta si mi-au sarit in cap dupa meciul cu italia...

Share this post


Link to post

Nu am vazut de mult un meci asa de prost (din partea tricolorilor). In cele cu Franta/Italia parca au fost mult mai motivati.

Desi Olanda si-a rodat rezervele, cam la orice atac aveau oameni liberi (la un moment dat am era afisat un procent de 85% pentru pasele reusite).

In cateva ocazii din repriza intai am avut impresia ca nu vor sa ne dea gol, de exemplu cand a scapat unul singur cu Lobont si a pasat inapoi.

Cu toate ca a facut-o lata in meciul anterior, Mutu mi s-a parut ca a jucat relativ ok dar nu a avut cu cine (niste tarani). La polul celalalt e Banel Nicolita, care desi a alergat destul, ca de obicei, a alergat cam degeaba, si fata de alte meciuri fara prea mare spor la recuperari. Bine macar ca l-au pus atacant (sa fie siguri ca nu da autogol).

Cel mai bun mi s-a parut Lobont. Desi a incasat 2 goluri, nu prea putea face mare lucru cu apararea de $#*&^$ (s-a cunoscut si lipsa lui Goian (parca) ce a primit inca un cartonas galben in meciul trecut din cauza unul gest total aiurea). Am schimbat de cateva ori si la meciul Italia-Franta si calitatea mi s-a parut mult mai ridicata (nici la noi nu a fost chiar la minim, din cauza Olandei)

Edited by john

Share this post


Link to post

Funny sh*t. Mai aveau putin si ne rugau in genunchi sa dam gol. Ne-au dat si un gol sa ne impulsioneze. Dar nu, noi Batman, Batman... dati-va autogol, mah!

 

PS: Si daca ne calificam ce? Cat noroc credeti ca exista?

PPS: Tot respectul pentru acei ce mergeau cu steaguri prin oras.

Share this post


Link to post

Cica ultima stire: sa schimbe numele nationalei din Nationala Romaniei in Nationala Emo :mrgreen: ...sincer sa fiu multi dintre ei par emo :P

 

In "Grupa Mortii", Romania a sfarsit ca un emo: s-a sinucis

HotNews.ro

 

Meciul cu Olanda a trecut si, in ciuda faptului ca Romania a ratat o sansa cat roata carului pentru o calificare istorica in sferturile de finala, jucatorii sunt multumiti de ceea ce au realizat la acest turneu final.

 

De fapt, noi in Grupa Mortii am fost ca niste emo: ne-am sinucis. Pentru ca in meciul cu Olanda, s-a mizat totul pe defensiva. "Nu am avut o zi buna, obiectivul era sa nu luam gol si sa inscriem pe contraatac. Am avut o a doua repriza foarte slaba. Olanda a fost mai buna", a spus Contra, completat de colegul sau de camera, Adrian Mutu. "Olanda a jucat extraordinar, a aratat ca este o echipa puternica. A folosit rezervele, care au fost mult mai proaspete". "Nu putem vorbi despre un Euro esuat pentru noi", a spus si Marius Niculae.

 

Nu suntem emo?

Edited by Sebian

Share this post


Link to post
Eu zic ca nici Piturca nu a gresit foarte mult.

 

Ambele meciuri din seara asta au inceput la 0-0. La scorul asta Romania era calificata. Piturca a mizat pe un egal intre Franta si Italia, si a bagat o echipa cu care sa scoata egal cu Olanda. Dealtfel cam asta era cea mai buna sansa pentru noi...

Patetic frate! Roman sadea!

 

Sunt curios daca si nemtii si-ar fi facut aceleasi socoteli. Cumsa te gandesti domne, ca Italia si Franta fac egal? Pai de ce-ar face? Si chiar si-asa, tu te pregatesti pt varianta optima? Nu pui raul inainte?

Singura sansa reala era sa punem osul si sa-i batem pe olandezi. Aia joaca cu 9 rezerve si noi nu suntem in stare sa legam doua pase dincolo de mijlocul terenului. Cred ca n-am vazut de mult un meci cu atit de multe pase gresite si lansari pe culoare pe care nu era nimeni! Incredibil, parca nu stiau ca vin la europene, cred ca i-a sunat antrenoru cu 2 zile inainte, hai baieti luati-va periutele de dinti ca mergem si noi al Euro.

 

Si pt ca vad ca se poarta, cred ca ar trebui sa naturalizam vreo citiva turci, fara misto, macar aia stiu sa lupte pina la sfirsit... si nu li se citeste resemnarea in ochi tot timpul.

 

O generatie de 2 lei! :-&

Share this post


Link to post

Daca tot e topic de caterinca (pentru ca evolutia echipei nationale eu o consider caterinca) atunci:

 

Familie de suporteri > :)

post-17-1213783797_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Patetic frate! Roman sadea!

 

[...]

 

O generatie de 2 lei! :-&

 

Haida de. Daca stiai tu, Sebianu' sau Alezzu' de 11 mai buni decat astia care au fost in teren, mai era ceva.

Da' asa, dupa ce ca (cum se tot subliniaza) n-avem cu ce, mai vrem si trofeul european?

 

Dupa meciul cu Israelu', a fost unu din cele mai penibile meciuri ale Romaniei de dupa 2000. Dar totusi... ce vroiati, maestrilor? Titlu' ioropean? Macar m-au tinut cu sufletu' la gura ~240min., ceea ce n-am mai patit de cand eram un pusti.

 

 

 

LE: Concluzia, asa cum o cam vad si eu: pam-pam.

 

Purtugal! :D

 

 

 

Un suporter de 3lei! .

Edited by Immortal

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...