Jump to content
Sign in to follow this  
CIPRIAN_17_CIP

Norul Gri

Recommended Posts

A venit vremea sa ma achit de datorie.Sa imi prezint si eu masina, "norul gri". Daewoo Espero, an fabricatie 1997, inmatriculata in 1998, motor de 1,8.Dotari:geamuri electrice,oglinzi electrice si incalzite, volan reglabil pe inaltime,ABS, etc.O am de 1 an si sunt foarte multumit de ea in ciuda zvonurilor si sfaturilor pe care le-am tot auzit si primit de la "cunoscatori" cum ca ar consuma mult, ca nu s-ar gasi piese.Acestea nu s-au confirmat pana in prezent,la capitolul consum, i l-am facut chiar de cand am luat-o fara sa schimb nici un fel de consumabila( fise, bujii, ulei, etc) si am obtinut un consum mixt de 9 l/ 100km.

O pot recomanda oricarei persoane care are un buget limitat si vrea un rapot pret/ calitate bun.

De km din bord nu stiu ce sa zic daca sunt reali sau nu, dar pana in moment nici o surpriza nepacuta care sa ma faca sa cred ca nu ar fi reali, dar cu timpul o sa ma conving.

Astept comentariile, sugestiile, intrebarile voastre.(chiar si rautatile daca au o limita) :thumbl:

post-15398-1212488952_thumb.jpg

post-15398-1212488968_thumb.jpg

post-15398-1212488992_thumb.jpg

post-15398-1212489037_thumb.jpg

post-15398-1212489059_thumb.jpg

post-15398-1212489071_thumb.jpg

post-15398-1212489086_thumb.jpg

post-15398-1212489148_thumb.jpg

post-15398-1212489163_thumb.jpg

Edited by CIPRIAN_17_CIP

Share this post


Link to post

Felicitari pentru masina !.Sa va poarte sanatosi .Suntem multumiti f multi de calitatea masinilor proiectate s-au construite de acesti omuleti cu ochii oblici.Hai sa ne traiasca masinile si noi pe langa ele.

Share this post


Link to post

S-o stapanesti sanatos. Eleronul ala cred ca arata mai bine daca era montat mai in spate, pare prea in mijlocul portbagajului. Cat despre masca neagra, depinde de gusturi, mie personal nu-mi place, sau ai lovit-o de curand?

Share this post


Link to post

Felicitari pt masina ! Sa te poarte sanatos cati mai multi km !

Si eu as renunta la masca neagra de pe botul masinii.

Lampa din eleron functioneaza ?

Share this post


Link to post

Masca aia neagra cred ca e folie si este destul de utila: scapi de beleaua ciobiturilor de la pietre. In plus, nu arata rau deloc cu ea.

Share this post


Link to post

Cum am spus, depinde de gusturi. Cand o sa scot masina de la vopsit o sa va arat si gustul meu pentru masca aceea :D

 

@closckuta. Hai sa ne colantam masinile ca taximetristii, asa scapam de o gramada de probleme > :) .

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Dar de ce "norul gri" ? Scoate fum ? :P

Sa o stapanesti sanatos si sa ai consumul mic .

Share this post


Link to post

S-o stapanesti sanatos. Eleronul ala cred ca arata mai bine daca era montat mai in spate, pare prea in mijlocul portbagajului. Cat despre masca neagra, depinde de gusturi, mie personal nu-mi place, sau ai lovit-o de curand?

 

 

 

mersi, cat despre eleron nu am ce sa fac asa am cumparat-o nu am ce sa ii fac pana o sa o vopsesc sa pot sa ii modofic asezarea, mai am de asteptat, cat despre masca neagra ... mie imi place si un motiv in plus a fost acela ca am lovit-o si am revopsit elementele care necesitau vopsire, iar masca am facut-o de la inceput asa si mi-a placut si am zis pana la o revopsire generala asa moare.

Edited by CIPRIAN_17_CIP

Share this post


Link to post

S-o stapanesti sanatos, superba masina !

Am avut si eu o jucarie d-asta, din pacate a mea era janghina rau de tot si am fost nevoit sa o dau.

Altfel, foaaaaarte incantat eram de ea.

Share this post


Link to post
Dar de ce "norul gri" ? Scoate fum ? :P

Sa o stapanesti sanatos si sa ai consumul mic .

nu, nu scoate fum, :P dar mi s-a parut mie ca suna mai bine

Share this post


Link to post

Traditionala urare: km multi fara probleme!

Imi place masinuta.

Share this post


Link to post

Bravo, ai grija de ea in continuare :) . E frumoasa si ingrijita "salupa" ta, singura chestie care nu se potriveste cu linia masinii e masca aia :D

Share this post


Link to post

multi km fara probleme alaturi de ea!

 

si ca sa mai aprofundez si eu problema - masca neagra care este - utilitatea o inteleg foarte bine - am avut masina cu botul inclinat care se ciobea de la pietricele :) - ce nu e ok, dar nu stiu sa dau o solutie mai buna - esti "terminatia in coltul semnalizatoarelor - de fapt unde se termina elementul frontal...

Share this post


Link to post
multi km fara probleme alaturi de ea!

 

si ca sa mai aprofundez si eu problema - masca neagra care este - utilitatea o inteleg foarte bine - am avut masina cu botul inclinat care se ciobea de la pietricele :) - ce nu e ok, dar nu stiu sa dau o solutie mai buna - esti "terminatia in coltul semnalizatoarelor - de fapt unde se termina elementul frontal...

ms de urari madkat, dar nu am inteles ce ai vrut sa zici cu: ".....esti "terminatia in coltul semnalizatoarelor - de fapt unde se termina elementul frontal...". :-?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...