Jump to content
Sign in to follow this  
cristi_21us

[vand] Kituri Xenon.preturi Super Avantajoase

Recommended Posts

Vand Kituri xenon generatie 2008 !!!

 

Kituri cu balastru electronic.Nu da eroare in bord nici la cele mai noi modele de autoturisme, camione , motociclete.Lumina este cu pana la 60 % mai puternica decat a unui halogen.

 

Kituri xenon cu soclu H1 ,H3 ,H4 ,H7 ,H11 , H4 bi-xenon. PE STOC

**Temperaturi :4300K,6000K,8000K,10000K,12000K

 

Kituri xenon H1 ,H7 ,H11 – 380 RON

H4 bi-xenon – 480 RON

 

Momentan disponibil:6000K

Un kit complet XENON contine:

- 2 balasturi electronice

- 2 becuri Xenon

- elemente de fixare precum benzi dublu adezive, suruburi, suporti pentru ancorarea balasturilor

- manual de instalare

Garantie 1 an.

 

 

*La comanda se poate aduce orice soclu si orice temperatura

**Se poate asigura pentru Brasov montaj contra cost.50 ron pentru fiecare

KIT

 

Telefon : 0730525790

Share this post


Link to post

Un set H4 bixenon, dar poate fi si xenon simplu doar pt faza scurta dar sa fie de 4300k poti face rost?

Share this post


Link to post

Dap.Se poate aduce orice.Sa integel ca vrei H4 dar nu bi-xenon.Adica sa aiba pe scurta xenon si pe lunga halogen.Se poate si asa.Pretul este de 400 lei kitul sau 480 lei bi-xenon si se poate si de 4300

Share this post


Link to post

De cati "W" sunt becurile de 35w, 55w?

Share this post


Link to post

imi cer scuze ca ma bag, dar "W" nu au nici o legatura cu puterea la xenon. cele de 55w sunt facute ptr masinile care sesizeaza becurile arse. adica pacaleste calculatorul masinii ca sa nu dea eroare. daca ar fi fost de 35w, calculatorul "observa" un consum mai mic, si considera ca este un bec ars. asta este tot.

Share this post


Link to post

Madcos da-mi voie sa te contrazic.Nu este adevarat.Cel de 35w au o putere de 35w iar cele de 55w au o putere de 55W.NU comprati pueterea de la un bec xenon cu cel a unui halogen.este diferita.Kiturile contin un circuit electronic special pt a "pacali" calculatorul de bord.Cele de 55w sunt ilegale in RO.

Share this post


Link to post

ok...atunci ce treaba ar mai avea lumenii cu puterea? ptr toata lumea...nu este o polemica, ci doar sa lamurim niste lucruri...poate ma insel eu.

Share this post


Link to post

Avand in vedere ca sunteti "concurenti" nu are rost sa lamuriti lucrurile aici. Nu e... loial :) (desi este in spiritul economiei de piata de la noi :D )

Il rog pe madcos (care a ridicat problema) sa deschida un topic in acest sens si probabil ca un moderator va face restul.

Share this post


Link to post

whatever...nu era in spirit de concurenta...ci doar ca observ des problema asta, si eu stiu un lucru, iar altcineva...altceva.

mdea. abandonam subiectul, caci se poate interpreta gresit.

 

spor la toata lumea.

Edited by Wolfman
citare integrala a mesajului anterior

Share this post


Link to post

As fi si eu interesat de un set de H4 bixenon 4300K pentru cielo. Cat e cu montaj, cat dureaza si cat costa totul.

Am si cateva intrebari:

- e ilegal xenonul pe masini care nu sunt proiectate pentru asa ceva, adica am probleme cu politia daca am asa ceva montat pe masina?

- ce marca sunt balasturile si unde sunt fabricate ?

 

Mersi.

Edited by EXE

Share this post


Link to post

480 ron kitul + 50 ron montajul ( daca esti din bv ) = 530 ron

Nu o sa ai probleme cu poltia.Kiturile xenon de 35w sunt omologate rar.Chiar daca sunt puse aftermarket nu o sa ai probleme cu politia sau RAR-ul.

Kiturile sunt HID German Tehnology si au garantie 1 an de zile.

Tel : 0730525790 Cristi

id mess: cristi_21us

Edited by cristi_21us

Share this post


Link to post

Mersi, o sa te anunt cand vreau sa le montez (peste 2 saptamani cand vin in tara).

 

Pune te rog niste poze cu kitul.

 

PS. Ai si becuri xenon de vanzare ? (daca o sa mi se arda un bec din asta) si daca da cat consta. Mersi

Edited by EXE

Share this post


Link to post

Mai exact : sunt ilegale, daca sunt montate pe far FARA lupa. Daca le montezi aftermarket pe far cu lupa, e totul ok.

Share this post


Link to post

Nu sunt ilegale nici daca sunt montate pe faruri fara lupa.Daca nu sunteti in cunsotiinta de cauza numai induceti lumea in eroare.De Volvo ce mai zici ca pune xenon pe masini din fabrica fara lupa.Acele masini sunt ilegale.Sunt ilegale doar cele de 55w si atat.

Am si doar becurile de vanzare.150 ron set-ul sau 80 ron buc cele cu o singura faza si 200 ron set-ul si 110 ron buc cele bi-xenon.Oricum si becurile sunt in garantie.

post-73-1211816680_thumb.jpg

post-73-1211816697_thumb.jpg

Edited by cristi_21us

Share this post


Link to post

Ca sa lamurim problema asta, desi nu aici e locul, dar nici nu-mi arde sa mai fac alt topic...

Legislatia noastra e incapabila sa spuna ce e ilegal sau nu. Totul e o chestie de interpretare. Faptul ca schimbi becul nu inseamna ca umbli la "instalatia de iluminare". Faptul ca pui ceva in spatele becului, iarasi nu inseamna... acelasi lucru. Desigur ca, intr-o asemenea situatie/incertitudine, totul depinde de "infatisarea" cu politia din trafic. Daca farurile tale bat evident in papusoi, asta e, ti-ai pus-o. Daca ai o instalatie corect reglata, chiar daca nu te dai din suta in suta de metri jos din masina sa stergi farurile, probabil ca nu o sa ai probleme. In ceea ce priveste vatzii (aka W), nici dracu nu o sa controleze ce ridicatoare ai pus pe masina. Oricum, deocamdata si pana la proba contrarie, chestia cu ridicatoarele de 50W e mai mult o chestie comerciala si legata de buzunarul celui care "musca".

 

Sa recaputulam:

- a pune xenoane pe masina este la fel de legal cu a bea bere, depinde de... "conditii"

- a folosi ridicatoare de 50W in loc de 35 e echivalent cu "sa traiti bine"

 

Dixit!

Share this post


Link to post

Stoc Nou.Orice tip de bec, sau temp.

Edited by Mircea
Pentru cumul de warn si bump succesiv, suspend. Ca atare nu va poate raspunde.

Share this post


Link to post
Stoc Nou.Orice tip de bec, sau temp.

 

Ce recomanzi pt o Leganza ? Vreau o lumina alba.

Share this post


Link to post

6000 k recoamand pt o lumina cat mai alba.

 

 

Preturi neg la mai multe kit. cumparate.Acum si de 55w cu doar 50 ron in plus.

 

id mess : cristi_21us

tel: 0730525790 cristi

Edited by cristi_21us

Share this post


Link to post

Pentru Tico, am inteles ca am nevoie de H4 Bixenon sa instalez, asta ca sa mai am faza lunga. Dar, H4 simplu ar insemna sa elmin faza lunga, nu? Ce imi recomanzi ca set si ca lumina alba (presupun 6000k)? Un pret te rog si sa imi mai spui daca asiguri vreun manual de instalare explicat cum trebuie. Multumiri anticipate!

Share this post


Link to post

Kitul contine si un manual cu explicare montajului destul de explicit.Acesta poate fi realizat de orice detin un minim de indemanare.Recomand 6000 k pt o lumina cat mai alba.Pretul pt acesta este de 480 ron.

 

La cumpararea oricarui kit xenon primiti un set de leduri penrtu pozite T10 albe.

Share this post


Link to post

Multumesc de raspuns, dar, intre timp, am rezolvat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...