Jump to content
Sign in to follow this  
andreicri

Zgomot/Rani produse de stergatoare.

Recommended Posts

Chestii oan saiz fitz al sunt de obicei aberatii. In cazul de fata, ori platesti mai mult si dai banii degeaba ca le tai, ori platesti mai putin sau la fel si asta se va reflecta in (ne)functionarea lor corecta.

 

De astea folosesc si eu la Espero desi as putea sa cumpar orice altceva si sterg bine. Se taie foarte usor. Eu am folosit sficul dar cred ca merge si cu o foarfeca mai serioasa.

Share this post


Link to post

Alea de zice Zmeu nu-s rele daca ai partea metalica buna (articulatiile practic). Cu toate ca plasticul care tine lama e cam "silfid" (s-ar putea sa fie probleme la fixarea cu "clemele" alea de pe brate. Am folosit si eu la Nova si m-au tinut vreo 2,5 ani (da' se facusera zdrente, cu partea metalica cu tot). Ultima oara cand am vazut erau vreo 59K parca.

Satori, in ceea ce priveste marca mea preferata, te duci frumusel si tragi o tura pe la Praktiker (mi s-au parut cei mai bine "dotati" cu asa ceva, dar merita sa incluzi in pelerinaj si Carefour, Petrom, Metro si ce-ti mai iese in cale). Un single e 100+-20K. O dubla sub 200K. Parca asa imi aduc aminte (mi-am luat de curand o pereche pentru Nova - 125K. Si evident (o spun ca nu strica niciodata) cel mai important e sa te uiti la "finisajul" muchiei active a lamei (sunt unele care nu au scapat inca de bavuri?!)

Share this post


Link to post

La HEBA au Champioane si vand si la bucata. Preturile sunt cum sunt: 53cm - 420k parca, 41cm - 210k, 36cm - 205k (astea sunt dimensiunile care-mi trebuiau mie).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...