Jump to content
Sign in to follow this  
sergiuhusca

Cum Pot Face Pps-urile Sa Fie Citite Si De Dvd?

Recommended Posts

Cum spune si titlul,cum pot face aplicatiile facute cu power point sa fie citite si de dvd???Mersi pt ajutor!

Paradoxul_PALER_.pps

Share this post


Link to post

Nu te pot ajuta din pacate :( , dar te felicit pentru PPS-ul respectiv, foarte frumos. La fel si cuvintele alese ale regretatului maestru Octavian Paler.

Share this post


Link to post

Mersi...dar totusi...poate stie cineva cum pot face...sa mi le citeasca dvd-ul!

Share this post


Link to post

@sergiuhusca

Se poate, da e de lucrat. Convertesti fiecare pagina a prezentarii ca bitmap, apoi le bagi intr-un slide show cu Ulead Video Editor ce versiune vrei tu, de la 7 in sus am lucrat cu toate. Trebuie sa lucrezi cu atentie la timing, sa aiba timp toata lumea sa citeasca fiecare slide si totodata sa nu se plictiseasca pana la urmatorul. Nu suna complicat, dar te asigur ca este. Alta solutie ( da e cam tiganie curata) e sa filmezi cu ceva pps-ul pe ecranul calculiciului (atentie la liniutele de sincronizare) si apoi il scrii pe cd/dvd in formatul care-i vine mai bine dvd-ului tau. Idei ti-am dat, alegerea e a ta. Spor la treaba!

Share this post


Link to post

:-? Asta cu,convertitul ca Bitmap e cam greu pt ca nu stiu!Si programul ala Ulead Video de unde il pot lua???

Share this post


Link to post

Poti incerca cu asta...Ei se lauda ca merge...si ai si FullyFunctional trial...30days... ;)

Share this post


Link to post

Mersi Sorin3l!

Edited by sergiuhusca

Share this post


Link to post

A mers?

Share this post


Link to post

Merge,dar imi apre jos "evaluation copy"!Dupa ce le convertesc!

Share this post


Link to post

Aaaa, nu am stiut...sorry...

Share this post


Link to post

Cel mai simplu e cu un soft PPS->video. SUnt sute dar pe bani. Te descurci tu...

Share this post


Link to post

fac si eu o intrebare daca faci un print screen in timp ce ruleaza pp-sul, nu-ti salveaza paintul automat ca bmp ?

Share this post


Link to post

Se poate,dar tu trebuie sa-l faci sa ruleze ca si pe calculator!Sa poti pune sunet pe aplicatie!

Share this post


Link to post

Exista programe, gen Camtasia, care face captura la miscarile de pe ecran si o exporta ca fisier video (avi) - cu sunet.

Edited by SorinG

Share this post


Link to post

Mi-a dat sorin3l un progra!Acum trebuie sa-l caut crackuit!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...