Jump to content
Sign in to follow this  
Mishu20

Imi Cumpar Tico

Recommended Posts

Salutare.

Sambata urmeaza sa ma duc undeva prin tara (nu va zic unde momentan) sa achizitionez acest tico! este din 1998, masina este tipla (dupa cum se vede si in poze), are 115000 km , al2lea proprietar (primul proprietar: o profesoara, al2lea: un baiat de 20 d ani, zic eu foarte dedicat), nu are motorul facut, are cureaua de distributie schimbata la 100000), aerul conditionat functioneaza fara probleme, vopsea originala. Dupa cum spune el, functioneaza ireprosabil. Singura buba, parbrizul crapat. Pretul 2100 euro. Se merita?

post-1935-1208387191_thumb.jpg

post-1935-1208387200_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Daca motorul functioneaza OK si nu scuipa ulei si consuma 6 urban si 4 afara merita 2000E.

Share this post


Link to post

tin sa precizez k in prima faza a cerut 2500 si abia l-am convins pe 2100. insa totusi tot mi se pare mult. ce parere aveti?

Share this post


Link to post

Mi se pare prea aranjata.

Eu as avea grija.

Verific-o la un service inainte sa o iei.

Share this post


Link to post

masina are nr de br xx mvr?

 

daca da cunosc masina , este intretinuta , s-au investit ceva banuti in ea..merita banii.

Share this post


Link to post

da...ea este...insa sincer am renuntat la idee, desi ador tico ca masina. masina este 1998, deci este non-euro, iar peste 2 ani masinile non euro o sa fie interzise.

Share this post


Link to post

Nu e inca sigur ca se vor scoate din circulatie masinile non-euro. Oricum, aceasta masura e foarte greu de pus in aplicare.

Share this post


Link to post

acuma se vehiculeaza ca cele produse pana in 1995 , se vor scoate...dar vb. lui last...e prea dificil...

or sa dispara ele singure incet incet...

Share this post


Link to post

pana la urma cred ca mai cumpar un aveo, insa varianta hatchback 1.4 16v 90 cp, o pot cumpara la 9000 euro. e o idee proasta?

 

mentioneaz ca o cumpar noua din reprezentanta

Share this post


Link to post

Normal ca intre un Tico (sau orice alta masina) cu peste 100k km si una noua (la fel, oricare ar fi ea - ca marca/model) de preferat e cea noua :) .

Share this post


Link to post

Din cate stiu eu tico sx este euro 1 sau 2..sa ma corecteze cineva daca gresesc. Ticozaurul asta e impecabil si nu stiu daca mai exista masina in afara de smart mai manevrabila in traficul bucurestean decat ticozaurul, iar aveo nou nu as cumpara, mai bine cauti o astra g pe la cluj.

Share this post


Link to post

Imi cer scuze initiatorului topicului ca intervin, dar am zis sa nu mai deschid un subiect asemanator.

As dori sa-i iau sotiei un Tico de frecus. Am gasit un anunt care suna asa: 1995, productie coreeana, 58.000 km reali, aer conditionat, stare foarte buna, 2000 euro.

Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac, merita sau nu ? Nu stiu ce inseamna "productie coreeana", au fost loturi fabricate in Coreea si aduse aici ? Pretul cum vi se pare ?

Va solicit ajutorul deoarece nu am avut de-a face pana acum cu marca Daewoo si chiar nu stiu ce sa caut !

Va multumesc !

Share this post


Link to post

Parerea mea este ca pt un Tico din '95,oricat de intretinut ar fi,e mult 2000 de E!Mai pune la socoteala si kilometrajul,care mi se pare mic pt. 13 ani de acum!

Share this post


Link to post
Salutare.

Sambata urmeaza sa ma duc undeva prin tara (nu va zic unde momentan) sa achizitionez acest tico! este din 1998, masina este tipla (dupa cum se vede si in poze), are 115000 km , al2lea proprietar (primul proprietar: o profesoara, al2lea: un baiat de 20 d ani, zic eu foarte dedicat), nu are motorul facut, are cureaua de distributie schimbata la 100000), aerul conditionat functioneaza fara probleme, vopsea originala. Dupa cum spune el, functioneaza ireprosabil. Singura buba, parbrizul crapat. Pretul 2100 euro. Se merita?

 

 

s-ar merita daca ar fi euro 2, altfel peste nu multi ani ,vei avea "surprize" legislative-taxe marite , asigurari astronomice,limitari de tot felul !!!!!!

Share this post


Link to post
da...ea este...insa sincer am renuntat la idee, desi ador tico ca masina. masina este 1998, deci este non-euro, iar peste 2 ani masinile non euro o sa fie interzise.

Nautilus dupa cum vezi Mishu a renuntat la idee de ceva vreme. :thumbl:

Share this post


Link to post

Ca sa mai dai peste 2000 E pe un tico mai vechi de 10 ani trebuie sa te gasesti intr-una din cele doua situatii: esti dus cu capul sau nu ai mai vazut masini si asta e primul tau otomobil.

Parerea mea, care este.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...