Jump to content
Sign in to follow this  
Axel7

Bestia

Recommended Posts

Salutare !

 

Desi sunt de ceva timp pe forum, nu m-am gandit sa prezint si eu masina mea, dar iata ca a venit si momentul.

Chevrlet Spark full options. Are 11 000 de km facuti, luata anul trecut, in mai. Masina merge foarte bine, sunt extrem de multumit de ea,

nu am avut nicio problema si a devenit o parte din mine, nu pot sta fara ea. :P

Dotari:

Motor 1L 66CP

Servodirectie

ABS+EBD

A/C

2 Airbaguri (n-aveau cu laterale pe stoc)

Radio CD cu 4 boxe

Geamuri electrice fata/spate

Proiectoare ceata

Manere usi, oglinzi, bare la culoarea caroseriei

Eleron

post-9742-1203685312_thumb.jpg

post-9742-1203685330_thumb.jpg

post-9742-1203685342_thumb.jpg

post-9742-1203685354_thumb.jpg

post-9742-1203685381_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sa o folosesti sanatos si fara limita de kilometri. Tot timpul o tii asa curata, sau e doar pentru ocazie? :)

Share this post


Link to post

Multumesc !

Incerc, pe cat posibil sa o tin curata, maxim 2-3 zile se mentine cat de cat. Dar ar trebui sa-mi deschid o spalatorie, la cati bani dau pe spalari. :P

Share this post


Link to post

Sa-ti traiasca si sa te folosesti de ea!

Nu era mai faina pe albastru sau rosu? Negrul e greu de intretinut (dar arata f bine).

Km multi fara probleme.

ps: pune un pret, cate ceva despre dealer, etc.

LE: stai cumva la bloc sau la casa?

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Sa-ti traiasca si sa ai parte numai de aventuri placute cu ea si multi,multi,dar foarte multi km fara probleme!

Share this post


Link to post

Multumesc frumos !

 

Pret: 8700 Euro cu toate taxele. A avut un discount de 570 de Euro. Este luata de la Expocar Calarasi. Cam neseriosi (ca peste tot), pentru ca atunci cand am comandat-o ne-au spus 2 saptmani maxim, iar ea a venit abia dupa o luna, 3 saptamani aprox stand la Constanta degeaba. (asta am aflat dupa ce am dat telefon la Constanta sa vad daca a venit sau nu)

Cica n-au avut cu ce s-o aduca, pentru ca nu erau comenzi suficiente.

 

La inceput am vrut albastru, dar apoi oscilam intre galben si negru si pana la urma a ramas negru. :)

Cam greu de intretinut, dar arata foarte bine. > :)

Peste 2 luni sper sa-i pun folii pe laterale spate si luneta si sa mai modific cate ceva la sistemul audio.

Jante nu cred ca-i pun, pentru ca nu prea merita.

 

L.E. Stau la casa, dar pozele sunt facute in afara orasului. Masina sta de obicei in fata curtii, cam nasol pt ca e pe strada principala si e foarte circulata. Au asfaltat toata strada si au pus borduri inalte, iar intrare in curte trebuie sa-mi fac in curand, pentru ca am avut-o atinsa de 2 ori ( o data bara si o data bandoul lateral) dar nesesizabil.

Edited by Axel7

Share this post


Link to post

Felicitari pentru masina >>Axel7<<,esti un fericit masina mea a venit dupa 80 de zile.

Cat, mai multi km.Apropo ,faina culoarea.

Hai sa ne traiasca masinile si noi pe langa ele.

Share this post


Link to post

Pai asa spune...

aca stai la casa, da fuga la metro si ia-ti un turbojet si in 10-15 spalari ti-ai scos banii. Cu el poti spala si aleea, peretii casei etc. Uita-te in topicul meu de la "masina mea" si vezi ce rezultate da un turbojet. Si ti-o speli de cate ori vrei, la orice ora vrei. Pentru mai multe detalii, iti stau la dispozitie.

Share this post


Link to post

Super masinuta, suficient de puternica, de mica sa te strecori cu usurinta cam peste tot, iar in oras servodirectia e de milioane (merge oricum foarte usor si Matizul fara servo). S-o stapanesti sanatos :D .

Share this post


Link to post

@ puchi si EM!L: Multumesc la fel. :)

 

De spalat, nu prea pot s-o spal in curte pentru ca spatiul nu imi permite si apa s-ar duce direct in strada. :rolleyes:

Share this post


Link to post

Felicitari pt masinuta !

Sa te poarte sanatos un milion de km !

Ceasurile de bord au fundal pe rosu ? Asa a fost masina livrata sau e o modificare after market ?

Numai bine !

Share this post


Link to post

@ last: Multumesc la fel! Ceasurile sunt portocalii. Initial comandasem pe albastru dar nu stiu ce s-a intamplat si au venit portocalii, la fel ca si tapiseria. :D

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos. Arata chiar bine negrul .

PS. Nu te mai plange ca sta doar 2-3 zile curata , ca in Bucuresti sta doar 2-3 ore . :D

Share this post


Link to post

..>Axel7 !!!<.Pune colega si un consum urban ,extra urban(asa din curiozitate).

Am condus si eu un Spark 1l ,aproape 2 saptamani(mai ,ce merg)

Share this post


Link to post

@ nonel: Mersi la fel ! :)

@ puchi: Cu consumul o sa fiu sincer: iarna asta mi-a consumat intre 9,5 si 11% :| urban, iar afara vreo 6.

Asta vara imi consuma maxim 8 si ceva cu A/C folosit cam 45%.

Bine, dar eu nu o sa scot vreodata un consum ca la carte pentru ca nu schimb niciodata sub 3500. La 3000 abia se gadila motorashul asta. :D

Share this post


Link to post

Am o problema cu indicatorul de benzina. Cand e aproape de linia rosie, cand e la primul sfert si tot asa.

Intr-o zi scazuse sub linia rosie, statea ca si cum era motorul oprit, iar becul de avertizare nici nu se aprinsese si benzina aveam. :|

Trebuie sa ma duc cu ea la service? :| Trebuie sa desfaca sa umble sa modifice ceva? In cazul asta, nu ma mai duc. :D

Edited by Axel7

Share this post


Link to post

Probabil s-a dus "plutitorul". Da, trebuie sa desfaca ceva.

Du-te la service, ce naiba, doar nu o sa stai asa.

Share this post


Link to post

O sa ma programez maine la service. 8-|

Sper sa se rezolve.

Share this post


Link to post
Trebuie sa ma duc cu ea la service? :| Trebuie sa desfaca sa umble sa modifice ceva? In cazul asta, nu ma mai duc. :D

Trebuie sa se rezolve ;) ... doar esti in perioada de granatie - e un motiv in + sa nu-ti faci probleme (iar problemele de le ai sa ii lasi pe ei sa le rezolve)

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

Chestia e ca nu am deloc incredere in aia de la service, desi e in garantie. Astazi i-am dat un reset la ECU si am facut si Idle Learn (e prima oara cand ii fac) si am schimbat si benzina. Observ pentru inceput ca acul si-ar fi revenit, dar il tin sub observatie in urmatoarele zile. Poate isi revine.

 

Se apropie luna mai, prima revizie. Imi poate recomanda cineva un service bunicel cu oameni de incredere din Bucuresti?

De Opel/Chevrolet GTT ce spuneti?

Share this post


Link to post

Pentru asta, avem sectiune dedicata. Ia vezi acolo :)

Share this post


Link to post

Am postat si la recomandari, dar nu mi-a raspuns nimeni si speram ca voi afla un raspuns aici.

Am citit regulile si voi tine cont de acum inainte. :)

Share this post


Link to post

Pai ideea era sa citesti topicul, nu sa postezi :P Of-of-of

Vezi si Revizii Spark la KALEES ;)

Share this post


Link to post

Upgrade la bestie: 21% transparenta.

post-9742-1206735170_thumb.jpg

post-9742-1206735179_thumb.jpg

post-9742-1206735186_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...