Jump to content
Sign in to follow this  
cata73

Termometru Espero

Recommended Posts

Cum as putea sa cumpar si sa montez un termometru (asa cum au alte masini) fara sa se vada urat (gen busola pe bord la dacie)

am inteles ca exista unele care iti arata temp ext cat si int.

 

are cineva asa ceva?

Share this post


Link to post

Pai am luat eu unul care afiseaza temperatura interioara/exterioara/ceas dar nu am apucat sa-l montez inca. E luat din Metro si costa cca 260k ROL. Nu arata cine stie ce (plastic kam infect) dar e destul de micut si finut.O sa-l montez si o sa adag si poze.

Share this post


Link to post

pai problema este unde se monteaza ca sa nu se vada urat...precum bomboana pe coliva.

are cumva si alimentare separata pentru lumina ecran, ca sa-l poti lega la pozitii, sa se aprinda pe intuneric?, cat de lung este firul pentru temp exterioara?, afisaza simultan temp/ora sau nu are loc pe ecran decat de un afisaj?

Share this post


Link to post

Am eu un termometru LAMPA luat din Carrefour.Am dat aprox. 300.000.Este gri, mic si ingust.L-am pus la cielo in partea dreapta pe bord.Indica doar temperatura din interior.

Share this post


Link to post

merci mult pentru raspuns, ca vad ca altcineva nu se prea inghesuie sa raspunda, chiar sa nu aiba aproape nimeni?

 

eu vreau mai ales pentru temp exterioara...si sa nu se vada ca...bomboana pe coliva

Share this post


Link to post

pai mai, cata, mai, stii tu patratelul ala mic alb, mai? ala e textul de ! si butonul de langa el.. ce sa vezi, era , adica tac'su. asa ca uite: http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?showtopic=2143 . Chiar daca nu e vorba de espero in particular, pun pariu ca o sa gasesti ce te intereseaza. :)

Share this post


Link to post

am montat eu arata urat l-am scos si ii caut alt loc are temp int/ext si lumina problema e ca merge doar pe baterii. pret 30 lei

Share this post


Link to post

cam tarziu dar uita ce am facut eu pe espero.a iesit un pic cam urat dar maine mai ii pun niste chestii, acum e 1 noaptea si nu am de unde sa iau

post-10508-1214860405_thumb.jpg

post-10508-1214860488_thumb.jpg

post-10508-1214860496_thumb.jpg

post-10508-1214860507_thumb.jpg

post-10508-1214860518_thumb.jpg

post-10508-1214860532_thumb.jpg

post-10508-1214860543_thumb.jpg

post-10508-1214860552_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...