Jump to content
Sign in to follow this  
themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto personalizate, bandouri

Recommended Posts

Salut!

 

samyx - Avand in vedere disparitia "dungii" la modelul nou, vei putea sa montezi bandourile un pic mai jos (daca doresti...), adica asa cum este in poza ta. Pe de alta parte, gandeste-te care este pozitia care ofera protectie maxima.

 

Bandoul din poza urmatoare pare a semana cu cel din poza ta, nu?

Pretul este acelasi pentru toate modelele de bandouri laterale.

 

Multumesc,

Mircea

post-15291-1212125157_thumb.jpg

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Samyx! Te ajut cu poza din lateral .TheMircea!nu ma uita daca ati intra pe stoc bandou pe toata bara spate ,vreau sa cumpar :)

post-8104-1212141586_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Samyx! Te ajut cu poza din lateral .TheMircea!nu ma uita daca ati intra pe stoc bandou pe toata bara spate ,vreau sa cumpar :)

 

merci de poza!

 

Salut!

 

samyx - Avand in vedere disparitia "dungii" la modelul nou, vei putea sa montezi bandourile un pic mai jos (daca doresti...), adica asa cum este in poza ta. Pe de alta parte, gandeste-te care este pozitia care ofera protectie maxima.

 

Bandoul din poza urmatoare pare a semana cu cel din poza ta, nu?

Pretul este acelasi pentru toate modelele de bandouri laterale.

 

Multumesc,

Mircea

 

In poza atasata de tine bandoul este mai lat si montat mai sus pt ca este pt modelul vechi. Pe mine ma intereseaza unnul exact ca al lui Puchi, si vreau sa-l montez exact cum este montat la puchi(sub dunga). Ai asa ceva?

 

Multumesc

post-6875-1212218989_thumb.jpg

Edited by samyx

Share this post


Link to post

Salut!

 

Samyx - vis-a vis de locul unde-l montezi - ti-am raspuns deja.

Latimea bandoului pe care-l am pentru Aveo: de la 3.7cm in fata, la 4.7 cm in spate. Dupa cum vezi si in poza, latimea creste gradual dealungul bandoului.

Poate fi o iluzie, dar mie mi se pare ca al lui Puchi este mai lat, nu acesta...

Lungimile celor doua elemente sunt: fata 95cm, spate 67cm. Asta ca sa poti masura daca se potriveste unde vrei tu sa-l montezi.

Daca vrei alta dimensiune, te rog spune-mi cotele si voi cauta in stoc- poate gasesc unul cum vrei tu.

 

Multumesc,

Mircea

post-15291-1212243949_thumb.jpg

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Pentru al ajuta pe colegul Samyx .Si pentru a cumpara de la tine.Voi merge la masina si voi masura latimea si lungimea .Toate cele bune si nu ma uita .

 

Deci latimea bandouri fata ,spate 26mm.Lungime fata 103 cm ,spate 63.Pun poza cu colt bandou spate .

post-8104-1212255159_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Pentru al ajuta pe colegul Samyx .Si pentru a cumpara de la tine.Voi merge la masina si voi masura latimea si lungimea .Toate cele bune si nu ma uita .

 

Deci latimea bandouri fata ,spate 26mm[/b].Lungime fata 103 cm ,spate 63.Pun poza cu colt bandou spate .

 

 

"Samyx - vis-a vis de locul unde-l montezi - ti-am raspuns deja.

Latimea bandoului pe care-l am pentru Aveo: de la 3.7cm in fata, la 4.7 cm in spate. Dupa cum vezi si in poza, latimea creste gradual dealungul bandoului.

Poate fi o iluzie, dar mie mi se pare ca al lui Puchi este mai lat, nu acesta...

Lungimile celor doua elemente sunt: fata 95cm, spate 67cm. Asta ca sa poti masura daca se potriveste unde vrei tu sa-l montezi.

Daca vrei alta dimensiune, te rog spune-mi cotele si voi cauta in stoc- poate gasesc unul cum vrei tu."

 

 

Multumesc Puchi de ajutor.

 

Dupa cele spuse de colegul nostru Puchi este mai ingust al lui. Si clar ca sunt alte dimensiuni pentru ca se monteaza mai jos in comparatie cu modelul vechi de aveo.

 

Mircea te rog sa te uiti daca ai bandouri pentrul modelul 2007. Nu cred ca se vor potrivii de la alte modele de masini, pentru ca vor fi diferite unghiurile si curba ce trebuie sa urmareasca profilul usii din spate.

Multumesc

Edited by samyx

Share this post


Link to post

Salut!

 

Puchi - Multumesc pentru ajutor! Iata pe cineva care intelege spiritul si rolul unui forum!

 

Samyx - Din pacate, bandou exact ca al lui Puchi nu am. Imi pare rau!

 

Mircea

Edited by themircea

Share this post


Link to post
Salut!

 

Puchi - Multumesc pentru ajutor! Iata pe cineva care intelege spiritul si rolul unui forum!

 

Samyx - Din pacate, bandou exact ca al lui Puchi nu am. Imi pare rau!

 

Mircea

 

Ok si mie imi pare rau Mircea. Daca o sa faci rost pe viitor te rog sa-mi dai un PM.

Multumesc

Share this post


Link to post

Salut,

Pentru Lacetti hatchback (model 2005), poti aduce o tavita portbagaj pana pe 5 iulie - cand am eu un drum spre Timisoara? Pot sa platesc si in avans, am pe cineva care poate sa-ti aduca banii.

Mersi anticipat!

Share this post


Link to post

Salut!

 

Oameni buni, de ce nu primesc mail cand cineva posteaza pe topic-ul acesta? toate setarile sunt OK, cand am PM primesc mail, si atunci??

 

Prin urmare: perfidus - Imi cer mii de scuze ca nu ti-am raspuns pana acum, dar din pacate n-am fost "anuntat" ca cineva a raspuns pe topic... Te rog sa nu te superi!

 

Lacetti HB am pe stoc. Daca mai vii in TM maine, te rog sa ma suni si ti-o aduc oriunde in oras. Pret 147 RON minus 10% ( ca de transport nu mai este cazul).

 

eugen2005 - Si Octavia I HB si Octavia II HB costa tot ~147 RON minus 10% sau transport gratuit. Am pe stoc ambele modele. Daca doresti, da-mi te rog datele de expeditie si luni pot sa ti le trimit.

 

Multumesc,

Mircea

0720.699655, 0256/275273

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Salutare!

O intrebare: exista tavite portbagaj si pentru TICO?

Multumiri anticipate.

Share this post


Link to post

Salut!

 

john - Multumesc! Da, s-ar putea sa fie asta, dar eu am selectat in Yahoo ca mail-urile de la GMclub sunt "not spam". Dupa cum spuneam, primesc mail daca am PM, dar nu primesc daca este raspuns pe topic. Iti multumesc inca o data! L.E. Uraaaa! Mesajul tau mi-a fost anuntat prin mail!!! Yupiiiii !

 

mmkelemen - da, exista tavita pentru Tico. Din pacate n-am pe stoc, dar pot sa-ti aduc. Pret ~120 RON minus 10% reducere sau transport gratuit.

 

m.marcel - am bandouri pentru Matiz. Eu sunt din TM, dar nu-ti fa probleme cu montatul: primesti instructiuni detaliate si daca te ajuta si un prieten este foarte simplu.

 

Multumesc,

Mircea

0720.699655, 0256/275273

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Vreau si eu o bucata pt. TICO.

Cum procedez?

Share this post


Link to post

Salut!

 

mmkelemen - Multumesc pentru comanda! Scuze, asa cum iti spuneam, din pacate n-am pe stoc. Si nici aici n-ar fi problema grava, pentru ca aduc marfa saptamanal. Necazul este ca fabrica este in concediu incepand de saptamana viitoare, pana la sfarsitul lunii iulie.

Daca nu este prea tarziu si daca nu-i cu suparare, te rog da-mi un PM cu numarul tau de telefon si la inceputul lui august, cand primesc tavita pt.Tico, te anunt.

 

Multumesc,

Mircea

0720.699655, 0256/275273

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Am primit tavile si sunt super multumit de ele atat eu cat si prietenii mei care au dat comanda odata cu mine.

Multumesc mult!

Eugen

Share this post


Link to post

Salut!

 

Eugen 2005 - Eu iti multumesc pentru mesaj si pentru ca ai cumparat de la mine. Ma bucur ca va plac tavitele!

 

Mircea

Share this post


Link to post

Am primit tavita si sunt foarte multumit.

Vine perfect in portbagaj.

Recomand si altora.

Multumesc.

post-17383-1218455006_thumb.jpg

post-17383-1218455036_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Salut!

 

mmkelemen - iti multumesc ca esti clientul meu si iti multumesc pentru mesaj si pentru recomandare!

 

Mircea

Share this post


Link to post

am cumparat bandouri de la mircea care lucreaza ca un profesionist...il recomand cu placere

Share this post


Link to post

Salut.

As fi interesat de o tavita pt Cielo,eventual si niste bandouri laterale... Pret?....

Share this post


Link to post

Salut!

 

Dragi colegi de forum, iar nu primesc mail de atentionare cand am posturi noi sau mesaje... :(

Prin urmare, va rog sa ma scuzati ca raspund asa de tarziu la posturile voastre de mai sus. Nu este nici din neglijenta, nici din lene si nici din lipsa de interes.

Va rog, daca vedeti ca trec 1-2 zile si nu v-am raspuns, sunati-ma.

 

m.marcel - iti multumesc ca ai cumparat de la mine si iti stau la dispozitie si pe mai departe. Ti-as fi recunoascator daca ne recomanzi si prietenilor tai.

 

adi_l_n - Da, am si pentru Nubira. Exista 4 modele din care poti alege. Voi cauta azi pozele si voi incerca sa le fac upload.

 

silvinho - tavita pentru portbagaj am pe stoc. 145 ron minus 10% sau transport gratuit prin curier rapid.

Bandouri - nu-mi apare explicit Cielo / Nexia in catalog, dar din atatea zeci de modele de bandouri sigur gasim ceva ce sa se potriveasca. Da-mi, te rog, o adresa de mail si-ti trimit pozele bandourilor disponibile, cu dimensiuni si tot. Alegi tu de acolo... Pretul este 122 ron.

Daca iei si bandouri si tavita, mai ai reducere inca 8 ron / fiecare.

 

Multumesc,

Mircea

0720.699655, 0256/275273

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Salut!

 

Am inceput sa aducem si presuri ( covorase ) auto de cauciuc pentru interiorul masinii.

Preturi: Aveo/Kalos & Lacetti/Nubira (au acelasi pod pedalier - Deh...platforme comune, reduceri de costuri, politica americano-coreeana...stiti voi...) - 115 ron ; Captiva - 120 ron.

Evident, am presuri si pentru alte 250 de modele de masini.

Din pacate, la preturile astea nu pot plati integral transportul, asa cum o fac la tavite. Va ramane si voua un partial de 14-15 ron.

Daca este si o tavita sau un set de bandouri in colet, platesc eu transportul pentru tot.

Daca sunt 2-3 seturi de presuri auto in colet, partialul vostru din curierat ajunge la 5-8 ron / buc.

 

Mai jos sunt poze cu presurile de Aveo - Lacetti. Cele doua "urechi" ce par adaugate sunt singura diferenta dintre Aveo si Lacetti. La unul trebuie detasate, la altul raman acolo.

Mai gasiti poze la rezolutie mai buna si, de asemenea, poze de detaliu pe http://www.flickr.com/photos/25835939@N02

 

 

Multumesc,

Mircea

post-15291-1226070327_thumb.jpg

post-15291-1226070365_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Salut.

Vreau si eu o tavita pentru Cielo si pentru Octavia II HB... Vreo reducere? :mrgreen:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...