Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Expozitie De Modelism Feroviar

Recommended Posts

Noch sau Rietze. Caut acum poze ca am facut la cel care le importa.

 

Pana una alta, Brekina are la 1:87 niste Volvo vechi!

 

2920629207.jpg2924829249.jpg29250.jpg

Share this post


Link to post

Cei de la magazinul muzica sunt importatorii?

Astept cu nerabdare raspunsul.Multumesc

post-1832-1126168685_thumb.jpg

post-1832-1126168694_thumb.jpg

post-1832-1126168705_thumb.jpg

post-1832-1126168714_thumb.jpg

post-1832-1126168725_thumb.jpg

Edited by dimi_A,B,CE,D

Share this post


Link to post

Cat costa un cap de tir? E meserias .. imi place :)

Share this post


Link to post

un cap tractor este 15 euro si este la scara 1:87 iar un TIR este 30-31 euro in functie de semiremorca.Daca vreti si alte detalii cereti-mi-le.Oricum nu am eu magazinu stati linistiti.Dar are si la scara 1:43 la preturi aproximativ duble

Share this post


Link to post

Viper scuze de deranj dar am si eu o intrebare :stii cumva de unde pot cumpara motoare pt camioane la scala 1:87 dar nu din acelea de la faller ci din acelea cu au masinile radioghidate.am vazut pe un site de afara dar nu mai am pozele.Sunt controlate tot prin radio comanda.Mersi

Share this post


Link to post

Motoare separat nu stiu... Am vazut machete RC de la Kyosho la 1:87 si am ramas masca... Poate au ei...

Share this post


Link to post

Viper uite voi posta niste poze de pe net sa-mi spui daca intelegi ceva din poza.Am si un filmulet de peste 1 min dar are 6Mb.Se misca super bine zic eu adica chiar poti face miscari de finete.

post-1832-1126861562_thumb.jpg

post-1832-1126861575_thumb.jpg

post-1832-1126861588_thumb.jpg

post-1832-1126861608_thumb.jpg

post-1832-1126861620_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Inteleg si e foarte interesant! Ceva link-uri?

Share this post


Link to post

Site-ul unde am gasit eu pozele si unde o sa mai gasesti alte poze cu excavatoare si filmulete cu demonstratii cu ce pot face aceste bijuterii este

 

www.lippold.net

Edited by dimi_A,B,CE,D

Share this post


Link to post

Domnii, un cap tractor Renault Magnum prima generatie 1/87 si unul 1/43 de unde se poate lua IN ROMANIA?

87-le il fac ca cadou, 43-ul e pentru sufletelul meu pacatos de prea multe hobby-uri ...

Share this post


Link to post

Hai pe privat sau pe messenger...

Share this post


Link to post

Daca printr-o minune reusesc sa-mi cumpar din germania motor axa viratoare este cineva care se pricepe la ansamblarea lor ca mie mi se zbarleste parul cand vad ce fire mici trebuie lipite.

 

 

P.S. Viper, MAN-ul din pozele de mai sus are cumva servodirectie? sau am citit eu prost. De fapt intrebarea este aia chiar e servodirectie?

Share this post


Link to post

Dap, e servo! Acuma nu stiu daca comenzile vor fi proportionale sau normale, dar e un miniservo.

Share this post


Link to post

Viper stiu ca te omor cu intrebarile dar chiar vreau sa stiu cat mai multe inainte de a face o investitie: crezi ca rotile motoare sunt din cauciuc pentru o aderenta mai buna sau tot din plastic ?

Care gen de comanda este mai exacta in miscari de finete cea proportionala sau cea normala?

Mersi mult

Share this post


Link to post

nu ma pricep, dar cred ca cele de cauciuc clar au aderenta mai buna decat cele de plastic.

Share this post


Link to post

Pai depinde pe ce teren vor merge masinile. Poti gasi un plastic cu o textura mai moale care va tine mai mult decat cauciucul. Iar comenzile proportionale sunt cele precise: cat dai stanga, atat se duce stanga. La fel la viteza.

Share this post


Link to post

Ai ide cam cat m-ar costa toata minunatia?

motor,directie,plus istalatia de iluminat plus bineintels telecomanda?

Share this post


Link to post

Mai maximus pretul este destul de bun singura problema fiind pretul sinei care mise pare destul de mare daca nu are macar un macaz.Oalta problema este locomotiva care are tractiune pe un singur boghiu(am avut una identica)

Share this post


Link to post

superb dimi!Mai ai asemenea filmulete?daca da, haide ca fac o adresa de gmail sau yahoo, si le punem acolo.. Masinile alea is radiocomandate nu? Si ce chestie faina, sa faca sa ai roti directoare, la masini asa de mici.. super super super @-)

Share this post


Link to post

Dap, are comenzi proportionale!!! Superb!!!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...