Jump to content
Sign in to follow this  
VFX

S0r|nel's Chevrolet Aveo - Black

Recommended Posts

Arata super...ce ceara ai folosit?

Share this post


Link to post

@Magnet: Aaaa...nu stiu sa-ti raspund...stiu doar ca scria CAR WAX...si era un tuc inchis la culoare...

Nu l-am cumparat eu... :)

 

@Mircea: asa? si cu grila schimbata... :D

post-5518-1203932801_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Asa, asa :)

Share this post


Link to post

Frumoasa masina,frumoase poze >Sorin3l<.

Cat mai multi km.

P.S ..Na, ca am vazut si schimbatorul :)

Share this post


Link to post

:)

merci puchi...

Share this post


Link to post

Astazi am reusit sa "raschetez" bara fata, pe colt, stanga.

Totul s-a intamplat cand am vrut sa intorc, am calcat cu roata pe o gura de canal care s-a deschis, masina alunecand cu roata in gaura si cu bara pe marginea bordurii... :wallbanger:

Totul a fost in mers, si am reusit sa scap, iar daca ma opream posibil sa fi ramas cu roata acolo. Daca aveam viteza ...nu vreau sa ma gandesc ... altfel nu s-a intamplat nimic decat o zgarietura...

Uff...De ce nu asigura cumva capacele alea idioate?

:mda:

M-am uitat pe sub masina, la articulatii, am tras de roata, etc...si nu pare afectat nimic acolo. Sper sa nici nu fie. Oricum trebuie sa ajung in curand sa fac ITP si ii mai pun sa verifice si ei inca odata.

Share this post


Link to post

Da, dar cum inca nu e pus la punct sistemul asta juridic mai mult imi fac nervi si pierdere de vreme...

Poate de aceea nici nu se grabesc sa usureze procedurile, ca sa te descurajeze...

iar pentru o dauna de 100E maxim (cat costa revopsirea) nu te baga nimeni in seama, ma refer la avocati. Iar mai nou nici Casco.

Share this post


Link to post

Mare ghinion colega .>S0r|nel's<.

Bine ca nu s-a intamplat mai rau (doamne fereste )

Dat`ul in judecata al primariei este pierdere de timp si nervi .

Bafta.

Share this post


Link to post

Asaaa...ieri mi-am facut timp si am omorat un greieras care-mi dadea bataie de cap...

- Se mai aude un zgomot ciudatel, de parca e un surubel cazut, undeva in consola centrala. Se aude decat pe piatra cubica, sau in zone unde calitatea drumului incepe sa creeze o rezonanta a masinii.

L-am localizat cu mare bataie de cap. Era un surub care incepuse sa se desfaca singur de la vibratii, etc., sub scrumiera. Am scos scrumiera si l-am strans. Este undeva in stanga spate jos (in locasul de scrumiera)..

Acum e liniste din nou... :banana:

Share this post


Link to post

Joi sunt programat la Radacini pe Timisoara pentru ITP.

 

Iar pe 30 martie facem 2 anisori... :)

 

Hai sa ne traiasca!

Share this post


Link to post

Pai- sa traiasca si masina si soferul!!!

Share this post


Link to post

Sa traiasca, sa traiasca!... :drinkers:

Share this post


Link to post

Facut azi ITP de 2ani.

Cost: 70lei

Verdict: 10+

 

Nota acordata la inspector: 7 (din cauza de nerespectare a programarii, si nici nu stia sa-mi spuna cat va mai intarzia)

Share this post


Link to post

Iata ca a venit vremea sa spun si eu la revedere "micutei" si frumoase mele Chevrolet Aveo dupa 2 ani de "aventuri" impreuna.

 

A fost masina la care am cerut factura la 10min. dupa ce am vazut-o prima data (asta dupa ~2 luni de cautari)... :D

 

Masina si-a meritat fiecare banut, pana la ultimul cent. Nu m-a lasat niciodata in drum. Intotdeauna a mers cum trebuie.

Am facut si doua drumuri in afara tarii cu ea...unul in Austria ~2400km / 7% / 4persoane+bagaje si un Grecia ~2000km in aceleasi conditii de load-ing si consum.

 

Masina are acum putin peste 38.000km si merge ca-n prima zi.

In garantie "s-au intamplat" urmatoarele:

- s-au schimbat discurile de frana la 22.000km

- s-au curatat de umezeala si gresat interioarele usilor...deoarece mai facea probleme inchiderea centralizata

- s-a aprins ckeck-ul, dar a fost problema de benzina proasta=detonare "deficitara"...

 

Modificari nu am facut la ea...poate ar fi mers schimbate suspensiile si pus un strutbar...dar m-am limitat la ce mi s-a oferit.

 

Imi pare rau ca nu am mai putut sa o tin (nu pot duce 2-a rate cat as vrea...+ ca ar fi stat in fata blocului si "ruginea"), este prima masina care pot spune ca a fost a mea (din pacate nu si in acte X( )...si cum prima dragoste nu se uita... ;)

Dar, mai am una in familie, cu motor de 1,2 si argintie...este a fratelui meu care si-a luat-o la aprox. 4 luni dupa mine...si el tot f. multumit/incantat de ea. Daca mi se face dor pot oricand sa repet experiente placute... :P

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...