Jump to content
Sign in to follow this  
burly

Jante 13' Tico

Recommended Posts

Salut, in primul rand am o intrebare...

Care este distanta standard dintre prezoane la Tico??? eu stiu de 114,3 mm

 

Vreau sa-mi pun jenti de 13' pe Tico, fara distantiere, fise si alte chestii.

Spuneti-mi si mie va rog unde si ce modele de jenti pe 13' cu 4x114,3 mm pot gasi ????

Cauciucul va fi de 155, R13 cu 65 - 60

Am inteles ceva de Borbet si le-as prefera ...

Dati-mi si mie niste detalii plz.

 

Merci anticipat,

Share this post


Link to post

Se mai discuta si aici sau aici tot tu. Ai deschis de 2 ori acelasi topic - inutil.

Edited by raskala

Share this post


Link to post
Se mai discuta si aici sau aici tot tu. Ai deschis de 2 ori acelasi topic - inutil.

 

 

Da stiu ca am deschis de 2 ORI !!!

Am facut asa pt k toti se uita si PUTINI rapsund!!

Scuze de dublura!

 

Astea merg??? Borbet BO

BORBET-BO_a.jpgTip: monobloc

Design: 8 spite tip ramura

Dimensiuni:

5.5x13

Finisaj: crystal silver

 

 

Material: aluminiu turnat la joasa presiune

 

 

 

 

 

 

Sau astea, ca am vazut ca sunt pe multe Tico

 

Borbet CF

BORBET-CF_a.jpgTip: monobloc

Design: 5 spite

Dimensiuni:

5.5X13,

Finisaj: crystal silver

 

 

Material: aluminiu turnat la joasa presiune

 

 

Si as mai vrea sa ma lamuresc cu ceva... 5,5 inseamna cumva 114,3 mm (distanta prezoane)???

Merci

Share this post


Link to post

Eu cred ca o sa fii tras de urechi. Forumul nu e ceva care apesi pe buton si toti sar in pozitie de drepti si-ti raspund cu promtitudine. Chill out!

Share this post


Link to post
Eu cred ca o sa fii tras de urechi. Forumul nu e ceva care apesi pe buton si toti sar in pozitie de drepti si-ti raspund cu promtitudine. Chill out!

 

Man, salut.

NU am pretentia sa stea lumea drepti in fata mea cand postez o intrebare, ca nu sunt nimeni!!!

 

Dar foarte deranjant este faptul ca citesc 100 de oameni posturile, dar raspund maxim 10...si iti dai seama ca este deranjant sa ti se intample asa mai ales cand vrei sa aflii ceva neaparat si nimeni nu-ti raspunde!!

 

Exeplu intrebam sapt trecuta ceva de spoilere, bari si eleroane, evident 5 raspunsuri!!!

 

Frustrant!

Share this post


Link to post

Dar te-ai gandit ca din cei 100 care vad postul doar 10 cunosc un raspuns la problema ta?

Share this post


Link to post

Borbet CF merg pe tico. Sunt mai multe cu jante d-astea. Si daca vrei sa stii exact, suna sa intrebi. Si nu, 5,5 nu inseamna 114,3.

Multi se uita si putini raspund pt ca multi cauta si putini gasesc ce vor, ideea era sa fie un topic in care sa fie cativa care au gasit/pus pe tico jante, si doritorii sa citeasca acolo ce cauta. Nu sa caute in enspe topicuri.

Oricum, te sfatuiesc sa vorbesti cu cineva specializat inainte sa iti pui.

Share this post


Link to post

Eu cred ca nu ai citit tot la capitolul asta ! Da merg Borbert , de astea am si eu (de Suzuki Alto) poti sa le vezi la masina mea ! 5,5 j este latimea jantei ,eu am 6j sunt un pic mai late, daca folosesti cauciucuri de Matiz 155/65/13 chiar nu sunt probleme si nici o diferenta intre roti(ca perimetru ma refer). In pozele pe care le-ai atasat sunt jante cu cinci prezoane ,banuiesc ca pozele sunt asa de model! Si inca o data s-a scris fffoarte mult pe tema asta !

Edited by ToPser

Share this post


Link to post

Da' Borbet BO merg pe matiz? Nu de alta, da' imi cam plac.. :X

Share this post


Link to post

Borbet CF sunt si cu 4 prezoane, doar ca poza asta am gasit-o si eu. Pretul era undeva pe la 3 milioane jumate bucata.

@strumfuadi Daca au 114,3 merg pe matiz, o sa mearga si pe tico, problema e ca jante cu multe spite arata bine de la 16' in sus, parerea mea.

Share this post


Link to post

Eu oricum vreau pe 14". Mai sap sa vad daca au 114.3mm intre prezoane..

Share this post


Link to post

Pe 14 gasesti ceva frumos (parerea mea) OZ Super Turismo cu 4x114.3 mai mult de 3 mil si jumatate nu cred ca este bucata...si cred ca ar da destul de bine pe Tico...!Multa bafta!

Share this post


Link to post

Salut baieti!Vinde cineva in Constanta jante pentru tico echipate?Daca se poate si o poza doua,un pret...etc!Jantele sa fie de aliaj.Mersi

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...