Jump to content
Sign in to follow this  
cosfru

Sugestii Pentru 2 Ture :biertan Si Muntii Dobrogei + Enisala

Recommended Posts

Salut la toata lumea. In viitorul apropiat as vrea sa merg intr-una din urmatoarele destinatii:

 

1.Muntii Dobrogei + Enisala (pentru faptul ca nu am apucat sa-i colind nitel cand eram mic, iar pentru Enisala...pentru ca e ste o chestie mai salbatica)

2.Biertan + imprejurimi (in special pentru bisericile fortificate de acolo)

 

De fapt voi merge in ambele dar nu am ales-o inca pe prima.Daca aveti sugestii vis a vis de o cazare, pe acolo, si de cum sunt drumurile - in special in Dobrogea + trecere cu bacul de la Braila (tarife,ore), va sunt recunoscator.

Orice alte sfaturi/sugestii sunt binevenite.

Share this post


Link to post

Bacul la Braila nu stiu dar la Galati circula din juma in juma de ora, trecerea e 12 lei masina + soferul si 1.5lei de pasager...

Edited by naylui

Share this post


Link to post

Multam mut. Stii cumva si ultima ora de functionare?

Share this post


Link to post

program 6-22, din ora in ora, vara din jumate in jumate de ora se fac si curse speciale noaptea, la cerere...

Share this post


Link to post

La Biertan e superb. Am ramas impresionat. In afara de biertan mai sunt cateva biserici fortificate foarte frumoase. Una din ele este la Prejmer.(mai mare si mai interesanta).

Share this post


Link to post

Fost vazut, foarte frumos se aseamana foarte tare cu cetatea Calnic de langa Sebes care merita vazuta, biserica din cetate functioneaza, chiar am prins slujba de duminica acolo, foarte frumos .

Share this post


Link to post

Tocmai de aia vreau sa am duc in Biertan, in special pentru bisericile fortificate. La Prejmer am fost, intr-adevar e o chestie ca sa zic asa...Am si scris un articol in site-ul meu pe tema asta - Orga din Prejmer.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...