Jump to content
Sign in to follow this  
Cumnatu

Cumparaturi Din Sua

Recommended Posts

Salutari, am o mica problemuta.

Doresc sa achizitionez anumite mici obiecte din SUA, nu sunt scumpe acolo, 10-20 $ poate unele ceva mai mult.

Sunt dispus sa platesc transportul cat o fi el + un comision omului care face comanda intrucat pe mine nu ma duce capul.

De exemplu as dorii 1 bucata QTEC de pe situl : http://www.quicktimeperformance.com/QTEC/index.php

Deasemenea am nevoie de http://www.amazon.com/dp/B0002BG6RI?smid=A...mp;linkCode=asn

 

Nimicuri d-astea, ma ajuta cineva ??

 

Multumesc !

Share this post


Link to post

Care te pricepi sa aduci de pe ebay.com diverse obiecte?

Sa sti sa nu fie teapa, sa cunosti modalitatile de plata samd ?

Sunt dispus pentru aceasta "consiliere" sa ofer pana la 10% din valoarea produsului ( daca valoarea lui e fff mare , sa zicem peste 300-500 $, procentul scade dar nu cu mult ) .

Se combina cineva ?

Share this post


Link to post

Transportul pentru muffleru ala s-ar putea sa te coste (in functie de greutate si dimensiunea pachetului) pana la vreo 150-200 de euro (nu dolari). Crezi ca-ti renteaza?

Share this post


Link to post

Acum in zilele astea am alte obiecte care le-as aduce. Oricum daca ti cont de cat ar costa la noi asa ceva, da , renteaza !

 

In zilele astea ma intereseaza cine ar putea sa imi intermedieze achizitionarea unei masinute

http://www.herpa.de/collect/(S(rmgzexujhwl...s=1&thumb=1

In acest caz comisionul este de 100 % pt ca e valoarea mica.

 

si asta http://www.morfars.dk/rc/chrysler-300m-p-2...33bf77f4a32e787 cu valoare de comisionare de 50 %.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post
Care te pricepi sa aduci de pe ebay.com diverse obiecte?

Sa sti sa nu fie teapa, sa cunosti modalitatile de plata samd ?

Sunt dispus pentru aceasta "consiliere" sa ofer pana la 10% din valoarea produsului ( daca valoarea lui e fff mare , sa zicem peste 300-500 $, procentul scade dar nu cu mult ) .

Se combina cineva ?

 

Am cumparat de 3 ori de pe ebay din Europa. Prima data, desi omul avea feedback pozitiv mi-am luat-o, mi-a trimis o aprindere de moto stricata.. In restul cazurilor a fost ok.

 

Cum vremurile erau grele m-am complicat tare cu plata, in schimb acum ai la dispozitie Pay Pal.

 

Ca si regula generala, cumperi doar de la cei cu feedback cat mai aproape de 100% si multe vanzari; dar inainte trebuie sa intrebi daca sunt de acord sa trimita in ro, asta in caz ca ai sa castigi licitatia.

 

Din SUA e complicat spre imposibil..sunt comozi.

Edited by andy

Share this post


Link to post

Amazon trimit in romania.

Share this post


Link to post

Doar carti ...

Share this post


Link to post

Si dvd-uri.

Share this post


Link to post

NU prea are amazonul ce caut ( in special componente Chrysler 300m aftermarket si Opel Tigra old version )

Share this post


Link to post
NU prea are amazonul ce caut ( in special componente Chrysler 300m aftermarket si Opel Tigra old version )

 

Try MY US :D

Share this post


Link to post

Sarumana , suna bine, sa vedem ( cand o sa dau comanda ferma ) si ce costuri au.

Share this post


Link to post
Sarumana , suna bine, sa vedem ( cand o sa dau comanda ferma ) si ce costuri au.

 

Cumnate' MY US iti ofera doar o adresa de mail in SUA pe care o accepta toti cei care fac expeditie numai in state. Odata ce trimiterea a ajuns la MYUS acestia te instiinteaza, platesti expeditia si ei o trimit oriunde in lume conform dorintei. Eu am primit Canon-ul prin aceasta metoda. Atentie, unele site-uri nu accepta ca adresa pe care este emis card-ul sa difere de cea de expeditie, caz in care se solicita o confirmare din partea unitatii bancare care face plata si de regula confirmarea se face prin fax.

Share this post


Link to post

Daca te mai intereseaza, poate as putea sa te ajut eu. In momentul de fata vand laptopuri prin un prieten din RO si trimit 1-2 pachete pe luna - daca le gasesc loc pe langa ce trimit, costul transportului e relativ insignifiant (cativa $). Ca sa iti faci o idee, un laptop (in cutia originala) cu niste carti, niste jocuri si ce am mai pus acolo, a costat 62$ (din care 7$ asigurarea) si a ajuns cam in 10 zile. Am trimis (aceluiasi prieten) si un esapament complet de motocicleta :D in o cutie imensa, si a costat cam 120$.

Share this post


Link to post

:X

I'll search for U !

Share this post


Link to post

Dupa cum cei care stiu cum si ce sa faca s-au oferit pe PM, nu vad sensul de a ramane deschis topicul decat pentru altii care vor si ei sa faca cumparaturi de afara si sa ceara aici sa li se dea PM din partea persoanelor care mi-au dat si mie, astfel dezvoltand colaborari.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...