Jump to content
Sign in to follow this  
alin01

Buton dezaburire Cielo

Recommended Posts

Tu nu ai standard? Te intreb, deoarece nici eu nu l-am lasat mai mult de 10 min, si nu stiu daca decupleaza automat sau nu.

 

Imi raspund eu ca intre timp am facut probe. Apesi, merge 10 min si se decupleaza singurel. Destept buton! :banana:

Share this post


Link to post

Cred ca asta te poate ajuta.

post-3300-1163415241_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Am o intrebare absolut de incepator...Am probleme cu dezaburirea.Butonul nu se aprinde, luneta nu se dezabureste, nu se intampla nimic. Am incercat sa verific releul pt dezaburire, folosint schema de mai sus. Banuiesc ca releul respectiv este undeva in spate, pt ca pe panou, in fata, sunt numai sigurante. Cum ajung la releul pt dezaburire? Trag de cutie in jos? Mi-e sa nu fac vre-o boacana si sa raman cu ceva sigurante si fire in mana.

Share this post


Link to post

Din cate stiu eu, si la Cielo mai e o cutie de sigurante + relee, in compartimentul motor. Cea din habitaclu are doar sigurante.

Share this post


Link to post

La Cielo EXE sigurantele/releele sunt exact ca in figura(adica in habitaclu).

Tb sa bagi mana pe sub tablou sa ajungi la ele. Este un pic incomod dar merge cu atentie.

Ai grija sa te uiti la pozitia releului cand il scoti ca sa stai mai putin sa il potrivesti pe soclul ala.

 

Bafta

 

P.S. Nu stiu daca la Cielo al tau sunt si la motor.

 

Banuiesc ca releul respectiv este undeva in spate, pt ca pe panou, in fata, sunt numai sigurante. Cum ajung la releul pt dezaburire?

 

Releele sunt exact ca in poza adica infipte de jos in sus cum te uiti la panoul de sig.

Edited by bella

Share this post


Link to post

@adeamus - vezi intai daca ajunge curent la papucii de la luneta :rolleyes:

Share this post


Link to post

Daca nu se aude releul cupland nu prea are cum sa aiba curent la papucii de la luneta.

Share this post


Link to post

Buna ziua si La multi ani.

Cand apas pe buton se aude ca si cum releul cupleaza, dar beculetul butonului nu se aprinde si nici dezaburirea nu functioneaza?

Pe ce siguranta este dezaburitorul lunetei? Eu le-am verificat pe toate si sunt ok.

E posibil sa fie releul defect si in acelasi timp si beculetul butonului?

Mentionez ca m-a lasat in timpul mersului si am folosit dezaburirea destul de mult.

 

Multumesc pentru orice sugestie.

Share this post


Link to post

Este siguranta F18. Dar daca dezaburirea merge e posibil sa fie doar becul ars.

Share this post


Link to post

Am rezolvat. Era releul de vina.

Din schema electrica se vade ca becul se aprinde numai daca releul cupleaza.

Toate bune.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...