Jump to content
Sign in to follow this  
ctw

Jante De Matiz Bune La Tico?

Recommended Posts

Salutare,

Am o oferta tare de jante si anvelope de matiz...R13(janta 100 ron si anv 50 ron =>>>lichidare de stoc)

A mai montat cineva pe tico :drinkers: jante si anvelope de 13"

 

Stie cineva un service bun?si pe cineva priceput care sa isi dea cu parerea...

Sa nu atinga sau sa imi omoare planetarele...

Multumirii,...

Share this post


Link to post

Depinde ce jante iti da la 100 Ron . O janta de tabla de Matiz costa 65 Ron.

Share this post


Link to post
Depinde ce jante iti da la 100 Ron . O janta de tabla de Matiz costa 65 Ron.

 

E janta din otel si firma unde lucrez are lichidare de stoc si da la JUMATATE DIN PRETUL DE ACHIZITIE(pentru salariati)

Deci merge?

Share this post


Link to post

O janta la GL costa intre 70 si 80 lei...asa ca nu vad unde-i reducerea !? Poate la cauciuc !

Share this post


Link to post

Mi-am gasit jante pe 13 de matiz si intrb. mele sunt:

-se potrivesc prezoanele la Tico la jantele care vreau eu sa le pun?Jantele de Matiz la cumpar cu prezoane de grosimea 12

-ce cauciucuri pot sa bag sa nu atinga aripa sau mai stiu eu ce pe jantele astea de 13"?

Edited by C0braArt

Share this post


Link to post

Daca pui jante pe 13 pierzi la demaraj.

Dar castigi ceva la viteza maxima..

Share this post


Link to post

Asta datorita cresterii diametrului rotii? La demaraj sunt de acord cu tine dar la viteza maxima nu, nu va prinde o viteza mai mare.

 

@CobraArt Poti pune fara probleme aceleasi cauciucuri ca la Matiz, si anume 155/65 R13.

Share this post


Link to post

Daca pui jante pe 13 , nu mai simti atit de puternic gropile si denivelarile ca la cele pe 12 , dar nu trebuie sa te prezinti cu ele la ITP , sau sa te intilnesti cu un control in trafic al RAR .

Share this post


Link to post

Teoretic ar trebui sa fie mai rigida masina caci se reduce talonul cu vreo 8mm.

In ceea ce priveste neconformitatea dimensiunilor rotilor, s-ar putea formaliza si un simplu agent de circulatie, doar se vede cu ochiul liber ca sunt roti de Matiz pe Tico, insa cu capace reduci cu mult discrepanta. Una peste alta, e o idee buna, caci anvelopele R12 sunt cam pe moarte :|

Share this post


Link to post

Jantele sunt de aliaj,dar in principiu ce ma determinat pe mine sa imi iau pe 13" aliaj/tabla este faptu ca nu am gasit gume de iarna pe 12".O sa fac un topic sa va prezint masina mea,dar dupa ce o mai imbunatatesc cat de cat ca acum este aproape "normala" :D

Despre politie nu imi fac griji,nu ca am pile sau mai stiu eu ce,dar nu prea se uita ei la astea si despre itp-ul mobil nu am vazut niciodata unu de cand am carnetu(3 ani).

Bye

Jantele sunt SH si trb. vopsite http://forum.4tuning.ro/attachment.php?att...mp;d=1199877639 dar o sa le fac cu gri si negru,ceva misto...

Edited by C0braArt

Share this post


Link to post

Daca ii pui si asteia io-si-mura ma predau. :tongue:

Share this post


Link to post

ar fi cazu` sa o faci deja :rolleyes: i le`am vandut de ceva zile ... cred ca a avut timp sa le puna pe masina :lavolan:

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Maine le pun ca abia luni m-am dus la strungar. ;)

 

Daca ii pui si asteia io-si-mura ma predau. :tongue:

Cred ca pun toba de pe CBR LeoVince.Maine am programare in Buc. sa imi schimb toba.

Edited by C0braArt

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...