Jump to content
Sign in to follow this  
Mau

Calorifer Espero

Recommended Posts

Are cineva idee cat costa un calorifer pentru un Espero, si daca este laborioasa schimbarea lui?

Share this post


Link to post

Preturi vezi , te rog , la utile ... cit despre inlocuirea caloriferului cred ca e destul de ... laborioasa -- trebuie facuta la service .

Share this post


Link to post

Se lasa cu demontarea bordului care ulterior aduce ceva chitaieli si zdranganeli in bord.Daca e infundat incearca cu solutie de spalat iar daca nu curge asa rau incearca cu solutie de stopat curgerile.

Share this post


Link to post

Eu am proble cu caloriferul.

Mai bine spus este spart.

La AutoNet este 250 Ron

Eu am achizitionat unul sh

Pentru schimbare am mers la un prieten care are un service.

Este o problema destul de complexa schimbarea sa.

Se demonteaza tot bordul.

Succes si sa auzim de bine.

 

Bogdan

Share this post


Link to post
Pentru schimbare am mers la un prieten care are un service.

Este o problema destul de complexa schimbarea sa.

Se demonteaza tot bordul.

Succes si sa auzim de bine.

 

Bogdan

 

La Espero 1,5 16V, am schimbat cu mina mea caloriferul FARA SA DEMONTEZ bordul. Tot ce am desfacut a fost consola centrala (radio, A/C, scrumiera ...tot ce era acolo). Deci, va asigur ca nu trebuie sa demontati bordul ! Recunosc, am rupt un fel de suport al tevilor caloriferului, insa asta nu a avut nici un efect negativ ulterior. Decit sa demontez bordul si sa imi scirtie ulterior, am preferat solutia ... directa :D

Edited by Salex

Share this post


Link to post
La Espero 1,5 16V, am schimbat cu mina mea caloriferul FARA SA DEMONTEZ bordul. Tot ce am desfacut a fost consola centrala (radio, A/C, scrumiera ...tot ce era acolo). Deci, va asigur ca nu trebuie sa demontati bordul ! Recunosc, am rupt un fel de suport al tevilor caloriferului, insa asta nu a avut nici un efect negativ ulterior. Decit sa demontez bordul si sa imi scirtie ulterior, am preferat solutia ... directa :D

 

Salut. Imi poti da detalii pt schimbarea caloriferului

Share this post


Link to post
La Espero 1,5 16V, am schimbat cu mina mea caloriferul FARA SA DEMONTEZ bordul. Tot ce am desfacut a fost consola centrala (radio, A/C, scrumiera ...tot ce era acolo). Deci, va asigur ca nu trebuie sa demontati bordul ! Recunosc, am rupt un fel de suport al tevilor caloriferului, insa asta nu a avut nici un efect negativ ulterior. Decit sa demontez bordul si sa imi scirtie ulterior, am preferat solutia ... directa :D

 

Salut. Ai fost singurul de pe forum care ai avut curajul sa schimbi acasa caloriferul... si eu al doilea multumita indicatiilor date de tine. Succes in continuare si tine-o tot asa! ;)

Share this post


Link to post

Te pot ajuta si cu caloriferul de Leganza :D ... am schimbat si de ala tot in spatele blocului ;)

Share this post


Link to post

NeluMan tu ai rupt suportul respectiv?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...