Jump to content
Sign in to follow this  
Zmeul cel rau

Televiziune Pe Internet

Recommended Posts

I-tv.ro este un serviciu Synco Media. Synco Media este o retea de cartier ce mai nou are niste infuzii de capital.

Incercarea lor de I-tv este heyrupista dar, daca vrei sa te cablezi, cam una din conditii ar fi sa fi in reteaua lor de internet.

Share this post


Link to post

Am incercat demourile si merg bine. Pe mine ma ingrijora modul de plata.

Share this post


Link to post

Uita-te cine iti proceseaza plata. Daca este romcard sau gecad atunci ar trebui sa nu fie probleme, cel putin eu n-am avut pana acum.

Share this post


Link to post

La ei pe site este specificat faptul ca serviciile sunt disponibile doar in Bucuresti, daca am inteles eu bine...

Dar daca eu dispun de internet la o viteza de transfer suficient de ridicata, spre exemplu in Austria, oare programele TV nu pot fi receptionate si acolo? :-?

Share this post


Link to post

NU, repet, disponibil doar in LANul Synco Media care oricum nu acopera decat 10% din Bucuresti.

Share this post


Link to post

Da.. nasol asa, dar asta este, poate pe viitor se vor extinde pe o arie mult mai mare..

Share this post


Link to post
NU, repet, disponibil doar in LANul Synco Media care oricum nu acopera decat 10% din Bucuresti.

 

Vad c a este disponibil si in afara. Terebuie doar sa ai conexiune la reteaua metropolitanta. Eu nu sunt la ei si mi-a mers demoul.

 

Cica nu merg decat IP-urile din Romania.

 

Varianta normala(2.5mbps): este necesara o conexiune broadband, ce va ofera minim 2,5mbps (300KB/s) acces la reteaua metropolitana a Bucurestiului (ISP membrii Ronix, Interlan, etc). Tehnologia conexiunii nu conteaza (se poate utiliza ADSL, Ethernet, Wireless, Cablu, etc).

Share this post


Link to post

Auzi, da' de ce vrei matale chestia asta, ca zau de pricep. IPTV este inca unreliable si low-qual, comparativ cu un stream venit pe CATV; iar daca vrei sa-ti faci asta acasa, zau de nu e mai simplu sa-ti tragi un media-box cu encoder conectat la net :) IPTV cumparat nu merita decat daca:

 

- sub nici o forma nu poti sa-ti duci CATV in locatie

- ca sa vezi posturi ce nu sunt disponibile prin CATV

Share this post


Link to post

Varianta 3: nu vreau sa imi cumpar un televizor si nici tuner pentru laptop caci nu ar mai fi mobil.

Share this post


Link to post

Mike 1

Încearcă următoarele adrese. O parte din programele româneşti chiar merg.

 

www.tvonline.1gb.at

sau tv.hardfly.org

Share this post


Link to post

Le stiam, dar nu se poate compara calitatea celor doua solutii. Sau se poate dar concluzia e "cat dai atata face".

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...