Jump to content
Sign in to follow this  
MMihai

Vreau sa-mi iau Leganza (sfaturi)

Recommended Posts

Salutare toata lumea! Sunt nou pe forum si am un Renault Clio de care sunt f multumit dar vreau sa-mi iau Leganza. Mi-a placut inca de cand a aparut si acum vreau naparat.

Voi sunteti majoritatea posesori de Daewoo si as vrea sa-mi spuneti si mie la ce sa ma uit cand o cumpar? ce probleme apar? merita sa-mi iau la sh? Banii pe care sunt dispus sa dau pentru masina sunt in jur de 7000euro.. pot gasi o Leganza buna la pretul asta? vreau motorizarea de 2.0l benzina cu 133cp. Ce consum are?

Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare sfaturile voastre :roll:

Share this post


Link to post

7000eur e un pret OK, gasesti Leganza chiar si sub 50k km daca ai noroc. O sa-i intreb pe cei de la care am luat eu vaporul si te tin la curent.

Share this post


Link to post

Multumesc pt sfaturi VIPER si iuzar .. pe langa astea ma mai intereseaza si preturi la consumabile (revizii etc)

Share this post


Link to post

Eu stau intr-un mare dubiu cu Leganza si ma gandesc ca totusi sa nu-mi iau.Adica daca tot dai 8.000 pe o masina cu totul( inmatriculare,curele, consumabile cand o cumperi) ia-ti macar una de 10.000 si cu asta basta!!Si la banii astia ai cam avea ce sa-ti iei...Deja Leganza au devenit suspecte pt.ca au pus samsarii mana pe ele.Daca te duci la unic proprietar o sa-ti ceara bani sa te indoaie pt.ca masina are km.reali si omul a ingrijot-o.La samsari toate au 60.000 de km de prin 99-2000.

Apropos, Mihai, nu cumperi un Espero?? :lol: ca ti-l dau pe al meu.

Share this post


Link to post

In cele mai nasolale vise ale mele 4500 de euro.Si asta pt.ca am pastrat la ea toate facturile cu piesele ce le-am schimbat in ultimul an( si crede-ma ca au fost ceva) deasemene,ea am cauciucuri noi in garantie, mp3 si gpl in garantie.In conditiile astea pe moca n-o dau.

In general sa te feresti de astia care fac acte caritabile si iti vand o masina cam suspect de ieftina.Cine i-a facut revizii si a a avut grija de ea asa cum trebuie iti spun eu ca nu-i convine s-o dea pe gratis.

Plus ca eu pana la 11.000 de euro am cale lunga si orice suta de euro conteaza,nu?

Oricum de la Clio la Leganza...felicitari.

Share this post


Link to post

pret bun.. iei sigur 4500.. stai linistit ca am avut si oltcit.. am si o dacie pe langa clio, :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...