Jump to content
Sign in to follow this  
Guest donraulo

loc parcare

Recommended Posts

Guest donraulo

1---stie cineva care sunt conditiile si pasii care trebuie indepliniti pentru a obtine un loc de parcare in fata blocului?

 

 

 

2---si inca ceva... daca nu ai dominciliul in bucuresti.. insa esti dispus sa platesti acel loc de parcare... il potzi obtine...

 

cu multumiri anticipate,

Share this post


Link to post

cerere la administratie, aprobata si apoi la administratia sectorului. trebuie sa te interesezi daca exista locuri de parcare libere si 'cartografiate' de ei. trebuie sa fie facuta cererea de proprietarul apartamentului.

Share this post


Link to post

te duci la administratia strazilor sector X (de care apartii) si vorbesti acolo... din cate stiu ultima data taxa nu e mare..

acolo vorbesti cu o inginera care se ocupa cu asta...

trebuie B.I. talonul cartea (parca) si se verifica disponibilitatea locurilor. te pune sa obtii de la administratorul blocului o adeverinta cu stampila cum ca... stai sau e locul gol..

sper sa ai succes ca eu nu am avut... nu am obtinut foaia de la bloc

Share this post


Link to post

In Constanta e 1 milion pe an locul de parcare, cu T de fier inclus. Am unul acolo de la firma, bine ca nu e folosit decat vara.

Share this post


Link to post

NU mai sint locuri in buc din pacate. Insa am inteles ca un loc normal se trasforma in loc amenajat "special" pt parcare. Adica iti dau 2 dungi cu vopsea+numar daca atingi pe cine trebuie. EU n-am reusit.

 

Ma bate gindul insa sa imi pictez singur asfaltul ca nu sta nimeni sa verifice.

Share this post


Link to post

Langa blocul meu ADP sector 6 a trasat in septembrie un anumit numar de locuri de parcare (vreo 20). E mi-am luat atunci loc. Au mai ramas inca 2 locuri care nu au fost luate de nimeni :!:

Share this post


Link to post

A fost interviu acum vreo 2-3 saptamani la TV. Cica in parcarile rezidentiale mai sunt de dat vreo 11000 de locuri. Dar probabil in zonele unde este nevoie s-au epuizat de mult

Share this post


Link to post

pe vremuri cand stateam in bucuresti (iancului) aveam loc de la adp.

imparteala locurilor se face prin februarie martie daca imi aduc aminte bine. daca nu ai act care sa dovedeasca ca stai in blocul respectiv (buletin, flotant, act de inchiriere, act de proprietate) nu intri la socoteala.

chiar daca zona e supraaglomerata nu inseamna ca nu gasesti loc. multi nu isi platesc locurile si stau in virtutea inertiei asa ca daca te duci si platesti la adp, poti sa il dai pe altul la o parte - asta daca nu ti-o intepa cauciucurile dupa aia.

un lucru sa fii atent: locul pe care il iei sa existe si in realitate. intr-unul din ani au venit de la adp sa picteze parcarea si au pictat dungile ca pentru 21 locuri iar pe hartie erau 23...

Share this post


Link to post
Guest donraulo

multumiri pentru "sfaturi si indrumari".... sa vedem ce o sa pot rezolva... fiindca m-am saturat de "soferii profesionisti" care parcheaza in asa stil incat sa nu mai incapa nimeni... problema este ca daca fiecare s/ar gandi in momentul in care parcheaza "ca trebuie sa mai incapa si altul".... cred ca ne-am descurca... insa in sit in care pe un anumit loc pot incapea 2 masini,,, si vine desteptul si isi pune in asa stil incat le ocupa pe amandoua... cum sa nu tzi se ridice sangele la cap/...?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...