Jump to content
Sign in to follow this  
racu

Statie+subwoofer Pe Lacetti

Recommended Posts

Salutare oameni buni..zilele astea mi-am achizitionat o statie si un sub pentru a-mi mai imbunatati sunetul din masina dar as avea niste intrebari in legatura cu casetofonul original..are sau nu are iesiri pentru statie si in caz ca nu are ce ma fac...este vre-o solutie?am auzit niste zvonuri cum ca ar trebui sa imi iau alt casetofon :scarpin: ..

Share this post


Link to post

Sau macar casetofonul stiti cum se scoate?Eu am incercat dar nu i-am dat de cap...

Share this post


Link to post

Vezi aici, e acelasi sistem. De scos, se scoate cu niste lame speciale, care preseaza niste clipsuri aflate pe lateralele casetofonului. Daca nu le ai, e foarte greu fara ele.

Share this post


Link to post

Asa..ca urmare a interventiei mele asupra masinii am aflat ca pentru scoaterea casetofonului stock din locul lui trebuie mai intai scoasa fata bordului din mijloc aia cu butonul de avarie si climatizarea,la fel ca si la matiz,el fiind prins in 2 suruburi..

 

Apropo VAXXi cum mi-ai zis tu au incercat 5 oameni angajati ai polystart caraudio din craiova..in fine s-au chinuit putin si au stricat ceva lame pana sa isi dea seama si in plus mi-au si zgariat in cateva parti bordul.

Share this post


Link to post

Exista un conector special pt cd playerul original care il potzi gasi la un maga

in specializat daca ai la tine in orash...eu mi-am cumparat conectorul si se pune in spate,unindu-se de mufa verde.Dupa ce iti pui mufa asta o sa ai 4 rca uri pt 2 statii,costa c

m 15 lei 

eu am tot schimbat vreo 5 syb-uri pana ce am ajuns la un dual de 15" de multzi watti :P

Bafta

post-7559-1193432696_thumb.jpg

post-7559-1193432849_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Da stiam de acel conector,numai ca eu l-am cumparat cu 60 lei..frumoasa treaba ai facut acolo,dar eu deocamdata sunt multumit si nici nu imi trebuie mai mult de atat.Se aude frumos acum dupa ce am reglat si statia si player-ul.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...