Jump to content
Sign in to follow this  
body

Viteza max la kalos

Recommended Posts

Ala e site-ul minune. Toate rachetle sunt acolo. Acolo Kalos si Aveo prind 200 :) ) si mai duc. :D

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

Lucian :170 si ceva...viteza maxima e 176... deci vezi ca se poate =D>

Da...hai pe " nota 4 la tunning"

Sergiu Husca: Pe bord.

Share this post


Link to post

Multam de oferta, tuning extrem ca acolo nu ma pasioneaza. Prefer forumurile linistite.

Share this post


Link to post

Haide nene... lasati omu in pace. Pe autostrada, 3000 rpm / treapta 5 reprezinta mers normal. E obligatoriu sa mergi cu 110KM/h numai intr-a 4-a? De ce? Personal, daca am chef sa merg linistit pe autostrada, eu merg cu 120 km/h intr-a V-a. Nu e obligatoriu s-o arzi in goarna pe autostrada mereu. Oricum, la 3000 rpm nu e subturata. Daca ai chef sa ii dai in goarna, cum i-am dat cand am prins 192, altfel schimbi treptele, ce-i drept. Daca vrei sa mergi normal la 110-120 KM/h treapta a 5-a e o optiune, sa stiti :)

Edited by fry

Share this post


Link to post

Corect, deoarece uneori chiar nu am chef sa o fugaresc, prefer sa pot admira cate ceva din peisaj, atat cat e posibil. Cand ii dau jar, schimb la 6400 (uneori dau si-n limitare, insa evit pe cat posibil, socul e destul de naspa). Stiu destul de bine ce pot scoate din motor si la ce regim de turatii trebuie tinut. Cutia e cam prost etajata, dar asta e, n-am ce-i face.

Grija mare cu viteza!

Share this post


Link to post

Sau de cand e 4.0 ron litru de benzina...mai mergi si la consum?

 

:-P

Share this post


Link to post

Hai ca toti mergem la consum din cand in cand :) Uneori si fara sa vrem din cauza aglomeratiei de pe autostrada :)

 

S-o ia naiba de benzina, iar e 4 :(

Edited by fry

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...