Jump to content
Sign in to follow this  
keluboss

Cit se tine in cuptor?

Recommended Posts

luni il duc pe Maty la tinichi + vopsi, cam cit se tine in cuptor si dupa aia la usact sa nu mi-l dea astia nici prea devreme nici prea tirziu?

Share this post


Link to post

aoleu...dar ce ti-a facut sarmana buburuza de o pui la gratar?... :shock:

Share this post


Link to post

Aushwitz Bierkenaw lalalalalalalal :lol: trebe sa-i fac coltu, unde m-a lovit motoru, deci presupun c-o s-o bage la cuptor, n-o lasa de izbeliste, mi-o vopseste in fundu curtzii

Share this post


Link to post

...sincer sa fiu nu cred ca o sa ti-o bage la cuptor, ti-o face mai mult ca sigur la mina, cu pompa...parerea mea... :oops:

Share this post


Link to post

Orice subansamblu vopsit la un service care se respectă va fi uscat în cuptor ! Mai ales pe vremea asta.

Share this post


Link to post

In cuptor??? Pai iti dai seama cat te-ar costa, sa demonteze TOT de pe ea, sa ramana carcasa goala??? Sigur va fi la pistol!

Share this post


Link to post

De ce să demonteze tot de pe ea ? doar hayonul şi contraaripa !

Share this post


Link to post

...adica o lasa cu botul afara, sa respire, si cu fundul la prajeala?... :rotfl: ... mijtoo rau :rotfl:

Share this post


Link to post

Da contra-aripa aia cum e prinsa, sa nu mor prost... E cu suruburi, sau e sudata/nituita?

Share this post


Link to post

E sudata, neica, aripa spate n-ai cum s-o scoti decit cu ... FLEX :lol: :lol: :lol:

 

Nu se baga la cuptor, ca iti rascoace toate caucioacele de pe masina.

 

In 3 zile maxim e gata (1 zi dezechipare, indreptat, chituit, slefuit, pregatirea suprafetei, vopsit, lacuit, 1 zi uscare, 1 zi reechipare); ma rog, vopseaua si lacul se usuca cam in 36-40 de ore, restul e munca propriu-zisa.

Share this post


Link to post

Cuptor e impropriu spus. O tin la cca 40 si ceva de grade intr-o atmosfera curata. Vopsirea+uscare = o zi la care se adauga kituirea si indreptarea .

Acum depinde cind se apuca de ea.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...