Jump to content
Sign in to follow this  
Alex23

Cielo Executiv Plus

Recommended Posts

La el e mai simplu montajul facut. Dvd-ul in cutia de acte, iar LCD-ul deasupra aeratoarelor centrale, pe consola!

Cu pozele e putin mai greu... o sa incerc sa il conving sa intre pe forum si sa posteze niste poze la "Masina mea".

Marca e Sony.

Share this post


Link to post

Daca nu-ti cer prea mult imi poti si un pret! Problema este ca nu vreau sa gauresc bord!

Iti multumesc mult pentru informatii!

Share this post


Link to post

Pretul cu tot cu montaj inclus, l-a ajuns pe la 1200 RONi.

Share this post


Link to post

Dacia zici ca acum a iesit din fabrica! Bravo man!!!!

Share this post


Link to post

Azi dimineata la prima ora " Rechinu" meu ( asa imi place sa-i spun) > :) a fost la revizia care se face din 6 in 6 luni si s-au efectuat urmatoarele: scos rotile dupa care tamburii spate, curatat cu un spray sabotii si placutele fata si suflate cu aer! Verificat articulatiile inca o data pentru a se vedea daca sunt stranse bine, desfacut filtru aer si suflat!

Mai frumos a fost ca dupa ce s-a ridicat masina pe rampa am plecat sa facem devizu acela pentru garantie, cand ne-am intors la masina unu din ucenici fara sa intrebe pe nimeni daduse drumu la ulei :wallbanger: ! Norocul nostru a fost ca nu i-a dat drumul in cazanu ala mare ci intr-un bidon curat de 4 litrii care fusese de castrol! Cand am venit la masina si am vazut ce face mi-a cazut fata :shock: ! Uleiu din motor Mobil 1, 5w40 nu avea decat 2000 de km! Bineinteles l-a luat frumos si l-a bagat in motor! :uff:

Cei de acolo au ramas masca la felul cum arata masina :banana: :) ) ! Unde o tii domne??? Hai domne ca ai garaj! E imposibil sa tii o masina asa in fata blocului!

Cam asta a fost revizia masinii la cei 5000 de km pe care ii are!

Share this post


Link to post

Asa arata motorul meu dupa 7 luni de cand este in proprietatea mea. Nu a fost spalat niciodata(nici nu o sa fie) ci doar sters cu servetele umede(sunt foarte practice si curata bine) si parfumate odata la vreo 2-3 saptamani. Cel mai tare este ca apoi, dupa 2-3 zile daca deschid capota motorul este parfumat :mrgreen: . Masina sta afara mereu, nu am garaj.

post-5484-1182517375_thumb.jpgpost-5484-1182517399_thumb.jpgpost-5484-1182517418_thumb.jpg

Sper sa nu se supere moderatorii pe mine :osanale: .

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Foarte frumos motorul! Te felicit! 1.000.000 de km fara reparatii!

Share this post


Link to post

Salutare din nou dupa o absenta indelungata! Ultimele noutati legate de masina mea au fost: efectuarea schimbului de ulei Castrol Magnatec 5w40 si a filtrului de ulei MANN si schimbarea bandourilor de pe usi, masina aflandu-se in garantie! Tin sa spun ca masina merge foarte bine, iar din punct de vedere mecanic sau electric nu s-au semnalat nici o problema!

Craciun Fericit si Sarbatori fericite tuturor celor care citesc acest topic!

Edited by Alex23

Share this post


Link to post

Si cati 500 km ai mai facut din iunie pana acum? :D Vezi ca la 1000 trebuie schimbat plasticul de sub covorase altfel pierzi garantia la motor.

Share this post


Link to post

=)) )))) ...doamne :) )))) Da are dreptate sa nu pierzi garantia :) ) ...dar chiar are dreptate .. Foarte tare masina frate ...prea tare!!! Sa o stapanesti sanatos :D

Share this post


Link to post

Adevarul este ca masina este protejata foarte bine de "batranu"! Merge cu ea dar pe drumuri relativ scurte sau atunci cand trebuie sa iesim din Bucuresti! Sper ca de la anu sa-l inzestrez pe taica-miu cu un LOGAN, iar cielo sa intre pe deplin pe mainile mele! > :)

Share this post


Link to post

Da' cu ce ti-a gresit omul? De ce vrei sa-l "retrogradezi"?

Share this post


Link to post

E patriot :mrgreen:

Psss...sa nu dai Dacia pt Logan. Aia da retrogradare.

Edited by andrei_ics_ics_el

Share this post


Link to post

Eu toata ziua stau cu " mainile" printre piese de daewoo si stiu ca e cea mai ieftina masina de intretinut si d-aia vreau sa-l pacalesc pe taica-miu cu Loganu!!

Stiti ceva cum ca s-ar mai fabrica Cielo??

Edited by Alex23

Share this post


Link to post

Nu se mai fabrica.

Share this post


Link to post

Dar daca il tragi in tipla o sa il ai o viata. :D

Share this post


Link to post

Frate esti cel mai tare!!!!! Eu te admir si in general oameni ca tine sunt demni de admiratie! Boala asta o am si eu,nu-mi place sa vad masina murdara,dar nici prea des nu este bine sa o speli ca se matuieste vopseaua. Daca vrei cu adevarat ca masina care o ai sa te tina 1.000.000 km trebuie sa o intretii GARANTAT! BRAVO, putini ca tine,meriti nota 10+ !!

Share this post


Link to post

Iti multumesc pentru apreciere Berty! Eu cred ca se matuieste vopseaua daca o speli la spalatorie! Eu o spal numai cu buretele, fara jet de apa!

Share this post


Link to post

Alex felicitari pt masina !

Jantele sunt pe 14", similare cu cele de la Nubira ?

Share this post


Link to post

mda, interesant mod de a tine o masina... cam prea bibelou totusi...

sunt de acord insa cu treaba cu spalatoria - si am si probat-o pe 2 masini deja - cielo-ul '97 din dotare si o Supernova pe care am avut-o de noua, nici una nu a vazut NICIODATA spalatorie - si comparandu-le cu masini tinute in aceleasi conditii (afara) dar spalate la spalatorie, diferenta e destul de vizibila...

evident ca un polish mai atenueaza efectele periilor ... dar asta e alta poveste

 

edit: si o chestie nu pricep: "temporizator variabil pentru dezaburirea lunetei" ... nu cumva te refereai la temporizatorul pt stergatoarele de parbriz?

Edited by madkat

Share this post


Link to post

Iti dau un sfat...schimba filtrul de benzina (cel de plastic) cu un filtru de sticla!!! Fosta mea dacie a luat foc din cauza la un filtru dala nenorocit...care a fost trecut exact ca la tine, pe langa delcou...

ps: Arata super masina...felicitari!!!!

Share this post


Link to post

Masina are si decantor de sticla montat intre rezervor si pompa! Sper sa am noroc mai mult ca tine si sa nu am si eu acelasi ghinion!

Multumesc pentru aprecieri!

Share this post


Link to post

M-ai convins gata... cobor la masina sa ii spal motorul

Share this post


Link to post

Poate ne pui si cateva poze cu el dupa ce l-ai spalat!! De preferat inainte si dupa!

Share this post


Link to post

Gata de o saptamana sunt posesor cu drepturi depline asupra masinii!! Momentan masina are 7500 de km, parcursi timp de 2 ani!! Ultima imbunatatire la ea a fost schimbarea stergatoarelor cu unele aero!!

In plan sunt paravanturi geamuri si folie pe geamurile spate!!

Am sa revin si cu poze imediat ce timpul imi va permite!!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...