Jump to content
Sign in to follow this  
masterbobs

A Murit Ralu Filip - CNA

Recommended Posts

Chiar daca nu il aveam la inima pe acest domn ... RIP

 

PS

tutunul dauneza grav sanatatii...

alcoolul dauneza grav sanatatii...

...vorbe...

Share this post


Link to post

Presedintele Consiliului National al Audiovizualului, Ralu Filip, a incetat din viata, in noaptea de marti spre miercuri, la varsta de 47 de ani, in urma unui infarct, au declarat pentru HotNews.ro surse din apropierea CNA.

 

Ralu Filip fusese internat, marti seara, la Spitalul "Matei Bals" din Capitala, acuzand dureri in zona stomacului. La scurt timp, medicii au constatat ca facuse infarct miocardic, dupa cum a explicat directorul Institutului, medicul Adrian Streinu-Cercel, intr-o declaratie de presa.

 

Potrivit medicilor decesul sau a fost constatat la ora 00:50.

 

Ralu Filip s-a nascut in 30 august 1959, era casatorit si avea doi copii.

 

© hotnews.ro

Share this post


Link to post

Condoleante familiei!

 

Huidu spunea azi de dimineata ca nu credea ca o veste ca asta l-ar fi putut afecta atat de tare, avand in vedere cate au avut de impartit impreuna.

Share this post


Link to post

Pai da, dar nu era decat o cearta de principii.

 

Socheaza in primul rand varsta...

Share this post


Link to post

Dumnezeu sa-l ierte.

 

Morala: stressul ne omoara.

Share this post


Link to post
Condoleante familiei!

 

Huidu spunea azi de dimineata ca nu credea ca o veste ca asta l-ar fi putut afecta atat de tare, avand in vedere cate au avut de impartit impreuna.

Da, si eu ascultam asta de dimineata si cand a zis ca e ceva care l-a socat, chiar ma gandeam ce l-ar fi putut soca pe el. Mai ales ca au lasat o pauza, au bagat si stiri intre parca. Oricum, am apreciat ideea cu momentul de reculegere; nu s-a mai auzit nici macar zgomotul de fond. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca!

Edited by iulia

Share this post


Link to post

Eu l-am perceput ca pe un om integru, pacat...2 minori au ramas fara tata..

Dumnezeu sa-l ierte.

Edited by law

Share this post


Link to post

RIP :(

Share this post


Link to post

L-au ajuns blestemele Prazitilor

 

RIP

Share this post


Link to post

exagerezi...

Share this post


Link to post

L.E.

 

Nu mai spun nimic despre aceasta pesoana si la adresa ei decat " Dumnezeu sa-l odihneasca"

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Ceea ce spui tu este nu numai macabru dar si de f mare prost gust. A fost un om integru, care a incercat sa pastreze un standard de calitate al industriei media.

Share this post


Link to post

acelasi lucru vroiam sa il zic si eu :( RIP

Share this post


Link to post

Orice moarte este trista, dar nu orice mort merita glorificat. Mai cititi si voi de el.

RIP.

Share this post


Link to post

Mie mi'a placut dintotdeauna de el. Intr-un domeniu atat de plin de corupti, e greu sa te tii de o parere - oricare ar fi aceasta.

In fine.

M-a impresionat si editorialul lui Tolontant (aici), da' nah, "dupa razboi"...

 

RIP.

Share this post


Link to post

Despre morti numai de bine...

Share this post


Link to post
A fost un om integru, care a incercat sa pastreze un standard de calitate al industriei media.

 

Standard cu hartie lipita peste etichetele de pe sticle(publicitatea...) Cenzura, zeci de mii de buline rosii, zzeci de mii de mesaje anti tutun, anti alcool, mai nou anti sare zahar si alte prostii, amenzi peste amenzi, etc.

L-au ajuns blestemele(si nu numai ale Parazitilor).

Dumnezeu sa-l ierte pt ca in definitiv a fost un om, dar pus intr-o functie din care a facut numai rau.

Sa speram ca a fost doar un vis urat in istoria audiovizualului.

Share this post


Link to post
Cenzura, zeci de mii de buline rosii, zzeci de mii de mesaje anti tutun, anti alcool, mai nou anti sare zahar si alte prostii, amenzi peste amenzi, etc.

L-au ajuns blestemele(si nu numai ale Parazitilor).

Eu zic sa te documentezi si sa vezi ca interzicerea reclamelor la tutun, avertismentele legate de consumul de alcool ne-au fost impuse de europeni. Hai sa iesim din aerele cunoasterii absolute mioritice si sa intram in randul lumii civilizate, unde regulile se respecta, improvizatia este exceptie nu standard si rebeliunea ,,democratica de tranzitie'' este ramasa pentru neocomunisti marginalizati.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Subscriu. Las' ca imediat vine altu' si mi'e greu sa cred ca se va mai gasi vreun integru in stare sa reziste presiunilor corporatiilor.

Destul ca s'au umplut televiziunile de @#$%^...

Share this post


Link to post

Impuse de europeni pt un popor care nu poate fi civilizat decat cu biciul.

Share this post


Link to post

Si pentru alte zeci pe care'i invidiam numai cand vine vorba de:

a) salarii

b) autostrazi

c) hipermarketuri.

Share this post


Link to post

Condoleante!

 

Si eu am fost foarte socat de veste, initial (in drum spre servici) i-am auzit pe carcotasi ca ziceau de Ralu Filip si ceva de odihna in pace insa am crezut ca e doar o alta gluma de-a lor. Abia la servici cand am citit revista presei am constatat cu stupoare ca de fapt totul e cat se poate de real.

Mi-as dori sa se gaseasca la CNA o persoana macar pe jumatate ca Ralu Filip. Tot timpul mi-a lasat impresia de impartialitate, verticalitate in decizii.

 

Un alt exemplu care ne arata ca viata azi e... maine, brusc, s-ar putea sa nu mai fie :(

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...