Jump to content
Sign in to follow this  
coriMo

Spritiera Cielo

Recommended Posts

Cum schimb spritiera la un Cielo '97 ?

Am facut prostia sa dau o gaura in stalpul din fata stanga prin interior ca sa prind acolo alarma in suruburi si am avut surpriza ca a inceput sa curga lichidul din spritiera. Nu mi-am dat seama ca e si el acolo pe interiorul aripii. Cred ca acum trebuie sa dau aripa jos ca sa schimb vasul ... As vrea ceva sfaturi ca sa dau aripa jos. E greu sa fac eu treaba asta sau mai bine merg la tinichigiu. N-as vrea sa ramana urme ...

Merci anticipat

Share this post


Link to post

Ca sa dai aripa jos e destul de complicat sau cel putin mie asa mi s-a parut. Trebuie sa dai jos:

- masca de la radiator

- "contra-aripa" de plastic (plasticul ala de e prins pe aripa)

- bara fata (aici e nebunia cea mai mare, sunt f multe surubuiri si chiar in dreptul aripii sunt f greu de scos)

- farul si semnalizarea

- desfaci suruburile care prind aripa

 

Cel mai bine ar fi sa gasesti o metoda sa astupi gaura aia fara sa mai desfaci aripa.

Share this post


Link to post

Am lipit stalpul cu poxipol prin interior dar nu sa lipit si vasul de plastic pt. ca n-am putut ajunge pana la el

Share this post


Link to post

Daca ma gandesc mai bine cred ca tre sa desfaci doar contra-aripa aia de plastic.

Share this post


Link to post

Ai avut dreptate george_d cu desfacutul la "contra-aripa" a fost destul ca sa i-mi bag mana sa misc spritiera de la locul ei si sa astup gaurica facuta.

Acum e OK si merci de sfat!

PS. La service-ul de pe dorobantilor-cj mi-au spus ca trebe sa las masina pana mai tarziu ca sa desfaca aripa si sa-mi schimbe spritiera... banditiii :tongue:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...