Jump to content
Sign in to follow this  
Sniper

Trecutul Unei Masini...

Recommended Posts

Am cumparat de curand un Cielo executive. Cand am cumparat-o am constatat ca toate consumabilele erau noi (le-am verificat personal). De la fostul proprietar am inteles ca a fost intretinuta numai la service la Daewoo, masina avand carte service care nu a intrat in posesia mea datorita faptului ca nu am mai vrut sa ma mai intalnesc cu persoana respectiva . Daca ma duc la service pot afla tot trecutul ei ?( ma intereseaza cand a fost schimbata distributia ). Stiu ca se tine o evidenta...

 

Multumesc anticipat!

Edited by Sniper

Share this post


Link to post

O baza de date unificata nu exista, dar punctele de lucru ale aceeasi firme in general folosesc o baza de date centralizata.

Eu am verificat-o pe a mea cand am luat-o la Radacini. Probablil ca poti face la fel si la GGA sau la Autonet. Te duci la receptie si ii dai ceva la operator si-l rogi sa verifice.

Edited by Esperatul

Share this post


Link to post

Daca a fost intretinuta doar la un service poti afla cu siguranta toate datele, schimburile si operatiile care s-au efectuat la masina ta! Sunt obligati sa pastreze datele astea cativa ani, nu stiu cu exactitate cat!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...