Jump to content
Sign in to follow this  
andreis

cat se lasa masina??

Recommended Posts

mi-am amintit ca vara trecuta cand am fost la mare mi s-a parut ca s-a lasat mai mult cielo-u decat cat cred eu ca ar putea duce..din cate stiu din cartea tehnica poate duce 500kg in portabagaj. mentionez ca au fost schimbate telescoapele (ambele) deoarece avea o bataie destul de ciudata (primul proprietar avea cabana la munte ) e normal sa fie asa????

Share this post


Link to post

...se lasa dar nu sint probleme , sarcina utila(adica totala) e de 500kg nu doar portbagaj . :wink:

Share this post


Link to post

si eu de acelasi lucru vb nu doar de portabagaj totusi tin minte un cielo mai vechi (de prin '96) facut in Coreea cu care aducea tipu de la tara o gramada si nici o treaba nush ce sa zic...s

Share this post


Link to post

Pai volumul porbagajului e 510l deci daca-l umpli cu apa :-D :-D :-D

poti pune ~500Kg .

 

Eu nu stiu ca sa zic ca eu am pus odata 12 cutii de gresie in porbagaj plus adeziv si chit si s-a lasat dar nu exagerat deci n-am dat cu "fundu' " de asfalt!

 

Numai cu bagaje nu se prea lasa !

Share this post


Link to post

Dupa cate stiu, sarcina utila la Cielo este de 435 Kg; nu cred ca este indicat sa pui mai mult de 150-200 kg in portbagaj fiindca va afecta tinuta de drum a masinii. Eu am bagat cam 100 kg in locul banchetei spate, 150 kg in portbagaj si doua persoane in fata (incl. sofer :-D ) si se cam lasa masina...

Share this post


Link to post

am incarcat si eu asta vara portbagajul full cu peste 100 kg de bagaje, rezervorul plin, ne-am suit doi maricei in fata, doua mai mignoane in spate dar n-am observat sa se lase intr-un mod spectaculos chit ca era incarcata cu ~400kg.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...