Jump to content
Sign in to follow this  
gabidana

Cum Trimit Ceva Mancare In Italia

Recommended Posts

Salutare tuturor !

 

Imi cer scuze daca s-a mai discutat acest subiect , insa cu ajutorul search-ului nu am gasit nimic.

Despre ce este vorba: am niste prieteni care s-au mutat in italia si as vrea sa le trimit, cu ocazia Pastelui,

niste cozonaci si niste vin , sa-si aduca si ei aminte de tara.

Problema este ca nu vreau sa le trimit prin Posta (ca ajung poate la craciun), ci mai degraba printr-o firma de autocare (gen Eurolines) , astfel sa ajunga acolo in cateva zile .

Voi ce sfaturi imi dati ? V-ati lovit de asa ceva pana acum?

Auzisem ca exista posibilitatea sa expediezi (sau sa primesti colete) prin soferii autocarelor sau poate chiar "oficial" prin firma respectiva de transport.

Va multumesc anticipat pentru timpul si pentru ajutorul vostru. :) >-

Share this post


Link to post

Mergi pe soseaua alexandriei la autogara atlassib, cu un colet gata facut si acolo ai posta atlassib care face asa ceva. Ai siguranta ca ajung acolo.

Suna intai si intreaba daca au masini care merg acolo unde vrei tu sa trimiti.

Share this post


Link to post

Multumesc pentru rapiditate si pentru ajutor . :osanale:

Voi incerca.Stii vreun telefon de la ei ?

Share this post


Link to post

Am trimis si eu un colet de carti acum 2 ani prin atlassib, m-a costat 15 euro trimiterea (asta era costul pentru primul prag, de 5 kg). Coletul a ajuns in Cesena in 3 zile de la data depunerii la sediul lor, iar destinatarul l-a putut ridica in aceeasi zi in care a ajuns (ceea ce la posta nu se intampla... :mda: )

Share this post


Link to post

Multumesc mult celor care mi-au raspuns . :osanale:

Voi merge la Atlassib sa vad ce voi rezolva.

Share this post


Link to post

Sa nu cumva sa te bata gandul sa trimit prin soferii ce fac curse de Italia, pt. ca pachetul ajunge "filtrat". Multi au patit-o! Daca nu-i cunosti, nu te baga!

Pana atunci vezi ce rezolvi cu Atlassib!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...