Jump to content
Sign in to follow this  
alexxutzu

Sfat Ptr O Problema

Recommended Posts

Am cautat pe forum si nu am gasit exact ce vroiam.De cateva zile cand iau virajul la dreapta si dau de ceva gropite pe sosea se aude un troncanit la roata stanga fata si se mai aude si cand schimb vitezele mai exact cand apas pedala de ambreaj,cineva mi-a zis ca s-ar putea sa fie planetara de vina si as vrea sa stiu si parerea voastra si cam cat m-ar costa sa schimb ce e de schimbat.Multumesc

Share this post


Link to post

Posibil sa fie pivotul, sau chiar prinderea acestuia in portfuzeta. Sunt unii pivoti pe piata care au tija diferita de cea de la pivotii originali. Le-as rupe capu' alora care au facut asa ceva. Planetara nu are nimic (sunt 90% sigur)

Vino joi si ne uitam.

Edited by ZLI

Share this post


Link to post

Joi unde si la ce ora ca's prins cu serviciu :( sper sa nu fie planetara ca's niste preturi la ele am vazut...adevarul e ca am dat cu masinuta intr-o gropita si cam de atunci se aude dar cu luatul virajului la dreapta aia se aude de mult.

Edited by alexxutzu

Share this post


Link to post

Daca e un carait continuu atunci cand esti in miscare si virezi, iar frecventa batailor e proportionala cu viteza, e dus capul de planetara.

Troncanitul pe care l-ai descris in primul post, este mai mult ca sigur de la prinderea pivotului (se aude doar o data).

Share this post


Link to post

nu este continuu doar cand dai in gropite ,cand iei virajul la dreapta si cand apesi ambreaju' si troncane pe bucati cand faci chestiile astea...1 de 2 ori e 3 ori nu e continuu si e troncanit nu carait :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...