Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Filtru Cafea

Recommended Posts

Eu am avut pe vremuri un filtru de cafea fara nici un fel de termostat. Toata schema electrica includea o rezistenta montata de o teava de apa, amandoua fiind lipite de placa pe care se aseaza cana si un intrerupator. Asta era tot. Si cred ca si acum e cam la fel la filtrele simple.

Share this post


Link to post

Bre nene Shenk ti-ai rezolvat problema? Uite, am un sfat pentru tine: daca vrei sa bei cea mai adevarata cafea (esspreso) din TARA (crrede-ma stiu am fost sofer de TIR) o bei la popasul dinspre Rm. Valcea spre Sibiu e pe dreapta dupa ce treci Oltul inainte de prima curba. Te duci la tanti de la bar sii ii zici ca esti sofer de TIR, ca ti-e somn si ca vrei "o injectie". Costa 6 ron (un esspreso costa 2 lei parca) are cam 60 ml dar crede-ma ca daca nu stai bine cu inima acolo mori :)

Eu am patit-o noaptea, crapam de somn si mi-a zis seful de autocoloana de pontul asta. Dupa ce am luat "injectia" n-am mai clipit pana la Baia Mare. Parca mi se lipisera pleoapee de arcada. =)) Asa ca daca vrei sa vezi ce inseamna putere cofeinei ia "injectia" de la popasul ala daca ai drum pe acolo. :) )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...