Jump to content
Sign in to follow this  
dorucioby

Pda Pe Internet

Recommended Posts

Am un PDA Compaq si craddle ul aferent. Cum il pot conecta avand in vecinatatea lui un desktop conectat la net prin cliknet express?

Share this post


Link to post

Faci sincronizarea cu ActiveSync si apoi pe pda activezi passthrough connection.

Share this post


Link to post
Am un PDA Compaq si craddle ul aferent. Cum il pot conecta avand in vecinatatea lui un desktop conectat la net prin cliknet express?

 

UNDE GASESC PE PDA ACEL PASS THOUGH?

ESTE VALABIL SI PENTRU CONEXIUNEA CU ACTIVE SYNC PRIN IRDA?

Share this post


Link to post

Nu are legatura cu modalitatea de conectare (ir,bt,cablu). Pe dinafara nu stiu setarile, dar google dupa activesync passthrough.

Share this post


Link to post

Eu am un PDA HP wifi. Bineinteles are si bt, ir inclusiv cradle pentru conectare directa la PC. Problema care apare la conectare (net) este ca se conecteaza imediat prin toate modurile dar wifi nu. Am umblat in setarile din router, i-am scos protectiile, i-am alocat MAC si IP, ca automat nu le lua, nimic. Vede reteaua mea si a vecinului. Cand ii dau conect se duce direct pe reteaua vecinului, se conecteaza fara probleme. La mine nu vrea si pace. M-am dus cu el in alta parte, alt router, alt access point, merge cu setarile implicite. La mine nu si nu. Mai trebuie sa spun ca orice device wifi adus in casa se logheaza fara probleme, cu conditia sa-i dau acces din router bineinteles. Nu stiu ce sa zic, e paranormal fenomenul. Nu ca tin neaparat sa ma conectez wifi, dar vreau sa stiu de ce nu se pupa.

Share this post


Link to post

Nici al meu nu a mers pina nu am potrivit protocolul de securitate sa fie acelasi cu cel de la router.

Faza e ca PDA-ul nu are toate protocoalele pe care le are routerul. A trebuit sa fac nitel rabat la securitate, ca sa pot sa conectez si pda-ul.

Share this post


Link to post

ok, sa vedem si asta.

 

Eu am incercat sa-i dau liber la protocoale la Pda. Tot n-am mers. Asta mai de mult. Ca sa incerc acelasi protocol, avand in vedere ca nu corespund exact ca denumiri (sau na ma pricep eu), tu pe care ai mers? Ce ai pus pe router si ce setare ai la Pda? Daca iti mai aduci aminte mi-ai fi de mare ajutor... I-ai setat proxy? sau il ia automat? La mine exista doua moduri de setare la Pda network: work sau internet. Unul cu proxy, unul fara.

Edited by Moshu

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...