Jump to content
Sign in to follow this  
xxgeoxx

Matiz Cu Motor De 1000 Cmc ?

Recommended Posts

Am auzit ca la Spark la variantele mai dotate ar fi sub scaunul din dreapta un sertar pentru pus diverse chestii. Stie cineva ceva de genul asta sau mi-a soptit mie o pasarica aiurea? M-ar tenta sa pun asa ceva la Matizul meu.

Share this post


Link to post

Oare e acelasi "suport de pantofi" care era si pe tico? adica o cutie de plasitc?

Share this post


Link to post

OK EVERYBODY!!

 

Sunt foarte fericit, ca am vazut in sfarsit CU OCHII MEI nu unul, ci doua Matizuri 2, chiar aici in CJ, la nici 50 m de casa!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

Holbandu-ma in amandoua, mi-am confirmat cele spuse anterior despre interiorul masinii...cat despre detalii de motorizare, sa stiti ca-i pandesc pe proprietari, si daca am noroc sa ma creada ca nu-s un nebun care vrea sa le fure masinile, atunci o sa va aduc detalii proaspete despre M2 de la sursa... :veneratie: :->

 

CHEERS! :banana:

Share this post


Link to post

ca diferente intre matiz 1 si matiz 2 am remarcat si pozitia numarului de inmatriculare care e pe hayon ,nu mai e in spoiler.

Share this post


Link to post

In Grecia am vazut foarte multe multe M2 . Cu motor de 1L cred ca este perfect...sigur se simte diferenta.

Share this post


Link to post

ma intreb si eu... cand vad acelasi matiz dar mai stilizat pentru "straini" de ce la noi nu exista, pentru ca pare mai trendy.

in special ultima fotografie..

 

 

 

matiz_S_008.3E-4120.jpg

chevrolet_matiz.jpg

Daewoo_Matiz.jpg

Share this post


Link to post

Pentru ca noi suntem noi, iar coreenii au inteles asta si au plecat inainte sa bage in productie Matiz II si Matiz III.

Share this post


Link to post

poate ca sa fie o diferenta intre noi si ei :D . oricum pacat ca nu s-au fabricat si la noi :(

Share this post


Link to post

mda...chiar frumoasa ultima poza...sa ne bucuram totusi si cu ce avem :)

Share this post


Link to post

Se gasesc pe la vecinii nostri unguri !!! :) >-

Share this post


Link to post

In 2000 s-au fabricat intr-adevar Matizuri II la Craiova 8 bucati , dar nu s-a obtinut licenta de la compania mama Daewoo .

Masinile au avut motor de 800 cmc , acelasi ca cel montat pe Matiz Euro 3 , interiorul a fost aproape identic cu Matizul obisnuit .

Matizurile II fabricate in Korea si exportate difera la interior fata de prototipurile asamblate la Craiova .

Matiz cu motor de 1000 cmc nu s-a asamblat in fabrica la Craiova si foarte probabil nici nu se va asambla .

Share this post


Link to post

sunt o gramada de asemenea matiji pe mobile.de. Stiu ca s-au fabricat in Polonia atat cu motor de 800 cat si de 1000 si din ce am vazut prin poze difera putin bordul. Am vazut si prin Romania vreo 4-5 in ultimii ani, probabil aduse din vest.

Share this post


Link to post

Nu difera bordul. Are 2 suporturi de pahare in loc de unul si volan cu airbag.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...