Jump to content
Sign in to follow this  
LYM

Tweetere Nubira Ii

Recommended Posts

Se pot monta tweere (ca la CDX) pe SX, la Nubira II? Trebuie trase firele sau sunt deja trase?

A incercat cineva ?

Share this post


Link to post

Mersi !

Share this post


Link to post

Eu mi-am pus la City Center de pe Dorobanti. Ii anunti si ei ti le aduc de la Craiova. Masina are tot ce ii trebuie. Se dau jos capacele existente (triunghiulare oarbe) si se monteaza capacele noi (cu orificiu) si tweeterele. Preturi (sept. 2006): 78,18 RON (2 tweetere + 1 capac stanga + 1 capac dreapta). Manopera: 35,70 RON. Merita montate, este diferenta mare... :thumbl:

Share this post


Link to post

@CristiV - si pot sa comand doar tweeterele + capacele la ei si sa mi le montez singur?

Share this post


Link to post
Manopera: 35,70 RON.

Da-l dracului de montaj ca ia fix 1 min. Se smulg capacele vechi, se infinge mufa existenta in tweeter si se pun cele noi, ce mare scofala? Mai plug and play de atat nu se poate :-W .

Share this post


Link to post

La cum ii stiu eu pe aia de la CC Dorobanti cred ca-ti mai cer si spaga, inca pe-atat.

Share this post


Link to post

Vi le puteti monta si singuri evident. Intrebrea ar fi fost daca trebuie platita manopera chiar daca nu se executa... :P ... La asta nu stiu sa raspund. Eu m-am dus la ei ptr. ca eram in garantie si sa nu-mi spuna cineva ulterior ca a umblat vreo persoana neautorizata!

Share this post


Link to post

@CristiV - am fost si am intrebat la CC Dorobanti si au spus (bineinteles, cu durerea in cur care deja le este caracteristica) ca nu au si nici nu pot sa aduca ...

 

Am vazut ca a deschis uzina de la Craiova un magazin de desfacere pt. piese; daca este cineva din Craiova si ma poate ajuta si pe mine, sa-mi cumpere un set si sa mi-l trimita prin posta, PM me !

Share this post


Link to post

Gata, mi-am pus ... in sfarsit.

Mi le-a cumparat un prieten de la magazinul daewoo din Craiova.

Pret: 70RON: 2tweetere+2capace

Share this post


Link to post

Felicitari! Pe aia de la City Center poti sa-i reclami la Craiova... Asa se face in capitalism! Mie mi-au adus dar cei drept sunt client vechi la ei :banana:

Share this post


Link to post

Am comandat tweetere... astept sa vina de la craiova... singura problema ar fi aceea ca in marele catalog pe care il are orice dealer de piese auto, capacele triungiulare de la oglinda au acelasi cod indiferent daca sunt sau nu cu gaura pt tweeter... Deci rog asistenta informationala in ceea ce priveste achizitionarea unor capace care sa aiba gaura. :)

Share this post


Link to post

Suni la magazinul de la Craiova si ceri capace cu gaura, dar banuiesc ca-i duce si pe ei capul sa trimita cu gauri, din moment ce ai comandat si tweeterele.

Share this post


Link to post

de unde pot cumpara si eu tweeterele ? sunt din bucuresti

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...