Jump to content
Sign in to follow this  
octabaloi

Zgomot La Suspensie Fata Aveo

Recommended Posts

La revizia de 2 ani am rugat mecanicul sa-mi greseze bucsile la brate si bara stalibizatoare,pentru ca aud scartaeli la trecerea peste denivelari.Cu aceasta ocazie s-a descoperit si joc in caseta de directie pe dreapta,urmand sa fie inlocuita peste o saptamana.Dupa gresarea bucsilor am scapat de scartaieli,dar,la denivelari si viteza mica,auzeam un zgomot pe dreapta fata.S-a inlocuit caseta si bucsile la bara stalibizatoare care erau ovalizate.Rezultatul:liniste totala,chir si la drum rau.Morala :o sa ocolesc drumul Arad-Oradea for ever.

Share this post


Link to post

Salut,

Aveo , 60.000km

De vreo 2 saptamani am urmatoarea problema: O "bataie" se manifesta la curba stanga in monentul in care putea spate "prind" o groapa. Dupa un drum "romanesc" de 350km bataia s-a agravat.

Acum 1 saptamana am fost la ITP si mecanicul a zis ca nu are joc in articulatii/bucse, arcuri intregi etc.

Urmatorul pas a fost un test de suspensie unde la fel , mecanicul a zis ca e ok, desi mie mi s-a parut destul de putin 37% spate-stanga si 35% spate .

Solutia sugerata a fost schimbare amortizoare , ceea ce necesita o suma de bani .

Mi se pare o porcarie sa schimb amortizoare dupa 60.000 km. Ce amortizoare recomandati?

A mai avut cineva problema descrisa de mine ?

 

Multumesc anticipat

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...