Jump to content
Sign in to follow this  
Alinutz

Locuri De Vizitat Din Apropierea Craiovei

Recommended Posts

Un mic sfat .

In Carbunesti faci dreapta in centru la monument , treci pe linga biserica si mergi inainte .

Nu are rost s-o mai iei prin Scoarta , acolo pun des radar .

Te vei intilni cu drumul Tg-Jiu - RM -Vilcea si faci dreapta , dupa care mai ai un pic pina in Novaci .

Share this post


Link to post

@scorpion, asa e cum zici tu, mi-ai spus de varianta asta, numai ca grupul cu care am mers a fost impotriva, ca nu stiau cum este drumul.

Share this post


Link to post

@scorpion, asa e cum zici tu, mi-ai spus de varianta asta, numai ca grupul cu care am mers a fost impotriva, ca nu stiau cum este drumul.

Vin si eu cu noutati despre starea traseului daca mai este cineva interesat sa-l faca,ca eu nu am gasit nici unde si am plecat la risc ca sa zic asa.

Masina de sacrificiu a fost un tico care s-a comportat exceptional pe acest traseu.In mare parte este bun drumul Craiova-Valcea ff bun 100-110km,Valcea-Brezoi-Voineasa e bun 70-80km,Voineasa-Obarsia lotrului incepe sa se strice ceva ceva mai sunt gropi ... dar cu atentie se poate circula in conditii decente si admira peisajul superb.De la Obarsie la Petrosani ce-i drept e cam prost cu multe gropite si crapaturi dar se poate cobora cu un 40 km cu frana de motor in a 3... fara probleme.Atentie cei cu garda mai mica la sol ca poate sa mai loveasca daca e incarcata masina,noi am fost 4 si bagaje si a trecut fara probleme.

De la Petrosani la Tg-jiu drumu e in mare parte bun mai putin de la Bumbesti jiu pana la Tg-Jiu e DEZASTRUOS mai prost ca in munti nu am putut merge mai tare de 30km si niste gropi de iti venea sa plangi si pentru tico dar pentru alta masina ...

Tg-Jiu -Craiova pe ruta Carbunesti ,asfalt ca in palma turnat proaspat se merge fara problema 100-110km.Ca o distanta totala pentru ce-i interesati 490 km

Una peste alta pentru cei care indragesc muntele este un traseu exceptional,recomand tuturor.

Daca mai aveti un alt traseu de genul acesta pentru o mini excursie de 1-2 zile rog sa mai postati aici sunt interesat mai ales ca o sa vina si caldurile de acum incolo si vreau sa-i dau de lucru micului ticalos.

Edited by Ally

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...