Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Eu, recunosc, abia astept sa vad cum psd-ul vi-l sodomizeaza pe Klasse 6 case si pe Floricica.

Asa cum a reusit si baselu cu taricescul, palmat, in mana, la perete, sa nu murdareasca gresia, sa nu-l vada nevasta-sa.

Share this post


Link to post

Pai la nivelul asta al discutiei pot sa spun: Asa cum lui Tariceanu i-a placut pe centura cand s-a urcat in cabina PSD-ului, si mai vrea o data ;)

Share this post


Link to post

O suma de sinonime pentru a defini baselul: PRAMÁTIE, pramatii, s.f. (Fam.) Persoană fără caracter, cu purtări rele, imorală; escroc, canalie, pușlama, stricat, destrăbălat.

Share this post


Link to post

Facem concurs de jigniri si insulte? Nu intru, mersi, eu am argumente.

 

Astept insa explicatia facerii guvernului independent de catre Dl Premier J. Klauss.

 

Ca poate il votez si eu, Gioana am inteles ca nu are curaj sa candideze asa cum nu a avut curaj macar la o confruntare cu temutul Crin.

Daca cu Basescu nu se poate face guvern, ca deh, nu a primit pe nimeni in guvernele numite de el, cu Gioana nu se poate macar avea o confruntare.

Share this post


Link to post

...cu Gioana nu se poate macar avea o confruntare.

 

Normal...ii adoarme pe toti :) )

Hehe, tocmai asist la declaratiile date in urma intalnirii psd+pnl; cica vor face publica strategia completa de redresare a Ro. in cateva zile - o incercare destul de smechereasca de a aduce voturi dupa parerea mea.

Share this post


Link to post

o incercare destul de smechereasca de a aduce voturi dupa parerea mea.

Mda, si propunerea referendumului de catre Basescu fix in ziua alegerilor a fost altceva ...

Share this post


Link to post

Breaking news, ajutor neasteptat pt PSD:

Share this post


Link to post

Hai sa incercam un presedinte PSD-ist! Cat de rau poate sa fie? La o adica, cei 18% ai PNL pot rezista unei motiuni de cenzura.

Share this post


Link to post

Si atunci care este problema? Nu functioneaza cu PNL se vor alia iar fostii frati din fsn si vor face guvernare ca in 2009.

Share this post


Link to post

Din păcate jucăm fără voia noastră în filmul în care, cu absolut orice preţ, Dinu Păturiciu îi plăteşte lui Băsescu noaptea petrecută la pârnaie, iar Felix the Rat pierderea tronului de veceu-prim-ministru... Nu ştiu Vântu de ce n-a putut dormi liniştit în vremea asta, ştiind că Băsescu veghează, iar Vlas plăteşte pentru el... S-a aliat dracu' cu mama dracului şi cu tot iadul ca să scape de... cel al cărui nume nu-l rostim... Şi pentru asta i-au scos la înaintare pe cei trei purceluşi.

Mare păcat că nu avem şi noi un Corrado Cattani, ci doar caracatiţa din dotare. Şi pe sora ei mai mare justiţia.

Mă tem că dacă Băsescu va face greşeala să câştige din nou şi va zgândări din nou grămezile de rahat, o să ia până la urmă un glonţ în cap de la ăştia...

Share this post


Link to post

N-auzi, domne, ca iese Iohannis? Iohannis e bun. Cel mai bun. Si o sa planga toti dupa el cand, dupa motiunea de cenzura, tot ei vor face un alt guvern. Dar nu cu el, ca doar nu e din PSD.

Share this post


Link to post

Hai sa incercam un presedinte PSD-ist! Cat de rau poate sa fie? La o adica, cei 18% ai PNL pot rezista unei motiuni de cenzura.

 

Merita, asa a zis si azi, ca se va sacrifica impreuna cu "colegii si colegele mei" :) )

 

Om fi toti cretini, a dracu lupta pentru sacrificiu, de ce nu merg oare sa se sacrifice toate adunaturile astea reunite in Botswana?

 

Acolo imi dau cuvantul ca ii votez si eu. :)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Pentru că n-au bani pentru Botswana. Au doar ouă - de găină.

Share this post


Link to post

Senzational!

 

Peste 2 saptamani Crin se asociaza cu Basescu!!!

 

Tocmai l-a facut mincinos! Ultima data l-a facut saptamana trecuta mincinos pe Gioana si acum sunt impreuna!

 

Pentru ca eu asa il vad pe Crin, pe care il acuza mai tare ca e mincinos, cu ala se asociaza.

 

Urmeaza sa urle "Domnule Basescu da-te la o parte sa ma bat eu cu Mircea Gioana!"

Share this post


Link to post

Nu, ca Geoana e marinimos si o sa puna un premier pe unu' care nu a cotizat la ei. Si SRS-ul si Chireac stiu asta.

Share this post


Link to post
... Si o sa planga toti dupa el cand, dupa motiunea de cenzura, tot ei vor face un alt guvern. Dar nu cu el, ca doar nu e din PSD.

Cine o sa faca motiune de cenzura ? Care-i partidul acela majoritar in parlament ? Se uneste pd-l cu psd sa-l dea jos pe sas ? Banuiesc ca baselu doreste acum refacerea Aliantei pentru Romania impreuna cu partenerii dragi lui: iliciul, hrebiciul si vangheliciul, doar, nu s-a racit inca, n-a trecut anul, doar, memoria unora este curata.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Cum naiba poti sa zici ca aliatii lui base sunt aia numiti de tine ?

Te uiti numai la antene sau irealitatea , de unde ai scos-o si pe asta?

De la orban zicere " cand Traian Basescu era la Ministerul Transporturilor

si dirija minerii in capitala , Mircea Geoana era in Piata Universitatii

printre cei ce demonstrau pentru democratie " - o fi fost , se ocupa

cu filmatul celor de acolo pentru secu.

Mai e ceva de zis ?

Vorbesc de Romania bunului simt sau de O singura Romanie , uita sa spuna ceva

e vorba de Romania lor nu a noastra , a prostilor .

PS Ce parere aveti de vantu cand aseara in direct a amenintat

o jurnalista de la ei cu diminuarea salariului cu 50% pt ca i-a adresat o anumita intrebare/.

Cum se impaca treaba asta cu Romania a bunului simt?

Edited by body

Share this post


Link to post

Cine o sa faca motiune de cenzura ? Care-i partidul acela majoritar in parlament ? Se uneste pd-l cu psd sa-l dea jos pe sas ?

Ha-ha-ha! De unde atata incredere in bunele intentii ale PSD? Sunt suficenti PSD si UDMR (care, dupa cum se vede, nu vor face parte din guvern).

 

 

Banuiesc ca baselu doreste acum refacerea Aliantei pentru Romania impreuna cu partenerii dragi lui: iliciul, hrebiciul si vangheliciul, doar, nu s-a racit inca, n-a trecut anul, doar, memoria unora este curata.

Da, cu totii am vazut dragostea ce i-a unit, cu lovituri la gioane, pardon gioale, zilnice, cu PSD aflat si la guvernare si in opozitie, cu UDMR-ul neacceptat in alianta tot de PSD, ca nu cumva sa nu pice guvernul inainte de prezidentiale, o data cu planificata retragere a acelorlasi pesedisti din acelasi guvern.

Share this post


Link to post

Se pare ca pentru multi dintre noi (din pacate, ca despre ei stim asta foarte bine), moralitatea, idealismul, caracterul sunt considerate naivitati ale unor oameni care nu se pot adapta vremurilor noi, dictate de cei ce vor cu tot dinadinsul a ne ferici viitorul.

 

Trecand peste lipsa de orice urma de caracter a lui Crin Antonescu, si intorcandu-ne la inteleptul Gioana, aruncati un ochi la ce s-a intamplat la meciul Unirea Urziceni – FC Sevilla, este doar un semn pentru linistea ce o vom avea.

Articol scris de Cătălin Tolontan, zirist GSP: http://www.tolo.ro/2009/11/26/talpa-pe-tvr/

"

Geoana cu talpa pe TVR

Şefi din televiziunea publica au impus comentatorilor meciului de Champions League de marti seara, Unirea Urziceni FC Sevilla 1-0, să-si modifice comentariul si sa remarce prezenta lui Mircea Geoană în tribună. Au insistat pe sms pînă cînd jurnaliştii au cedat in fata a 1,8 milioane de oameni"

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

moralitatea, idealismul, caracterul

Aceste calitati din pacate nu au de-a face mai nimic cu politica si in special cu cei trei candidati care au ramas doar 2. Toti s-au spurcat, dupa aia s-au pupat in fund, au dat mana, s-au aliat in fel si chip, au aparat interesul natiunii, pocnesc de patriotism, au numit pe competitori mai comunisti decat ei insisi etc etc etc. In educatia care am primit-o si conform principiilor mele acestea sunt incompatibile cu calitatile mentionate mai sus de tine.

Deci permite-mi te rog sa votez pragmatic.

Share this post


Link to post

E pragmatic sa votezi cu giona ? Ma faci sa rad !Eu ii inteleg pe cei ce NU se duc sa voteze si

care spun ca nu au ce , nu ii inteleg pe cei ce voteaza cu gionel . Sa vina iar nastase , ilici si vanghelie ?

Share this post


Link to post

PS Ce parere aveti de vantu cand aseara in direct a amenintat

o jurnalista de la ei cu diminuarea salariului cu 50% pt ca i-a adresat o anumita intrebare/.

Multi se uita la tv, putini pricep, reducerea in discutie s-a facut la incepul anului, la toti. Probabil ca, i-au adresat colectiv o anumita intrebare. =))

 

... Sa vina iar nastase , ilici si vanghelie ?

Pe unde erau astia in primele 9 luni ale anului 2009, erau "compromisul care nu compromite" ?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

@body, nu voteaza, domne, cu gioana, voteaza cu Iohannis, n-auzi? N-auzi si ca PSD va renunta la pretentii si la "drepturile" cotizantilor in favoarea egalitatii cu PNL-ul? Nimic nu stii.

 

 

 

 

Pe unde erau astia in primele 9 luni ale anului 2009, erau "compromisul care nu compromite" ?

 

Daca ne uitam la declaratiile si la actiunile lor, in opozitie.

Share this post


Link to post
...

Daca ne uitam la declaratiile si la actiunile lor, in opozitie.

Ah, erau in spatele marionetei de boc, la celalalt capat al sforilor trase de baselu.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...