Jump to content
Sign in to follow this  
geti

Stau Rotile Inclinate,cele Din Fata

Recommended Posts

ce credeti e posibil ca rotile sa stea inclinate datorita unor amortizoare strambe.Masina de care vb e un cielo,care dupa ce a mers la unghiuri i s-a spus ca are ambele amortizoare fata strambe si jamba de pe stanga de asemenea stramba.Intrebarea mea,e daca este posibil sa fie acesta singurul motiv al rotii in a sta inclinata(asemenea rotilor spate la BMW sau mercedes).Va multumnesc si astept pareri

Share this post


Link to post

Trebuie sa specifici ce fel de inclinare au.

 

Daca ambele roti au partea superioara inclinata spre motor si partea de jos (evident) inclinata spre exterior, atunci de vina sunt pivotii.

 

Daca rotile au inclinarile la fel, adica una are partea superioara inclinata spre exterior si cealalta are partea superioara inclinata spre interior atunci e ceva stramb. Jamba stramba am avut eu dupa ce mi-a lovit unu masina in roata stanga. Eu am schimbat si telescoapele.

Share this post


Link to post

Le aveam şi eu la primul Cielo, dar din păcate era de la "oalele" telesccoapelor, care se apropiaseră intre ele. Asta am constatat-o când am mutat bara care venea între ele de pe Cielo-ul vechi pe cel nou (a trebuit să o mai lungesc).

Share this post


Link to post

De curiozitate, la ce bara te referi ?

Share this post


Link to post

Strutbar sau bara de ridigizare intre oalele amortizoarelor

Share this post


Link to post

Cea galbenă din avatarul meu. ;)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...