Jump to content
Sign in to follow this  
exode

Angel Eyes (home Made)

Recommended Posts

As face topic daca domnii moderatori l-ar lasa, nu l-ar ascunde (sterge) si nu m-ar sanctiona cu cate 20% warn. X(

 

P.S. Sunt aici la insistentele unor colegi de-ai vostrii domnilor moderatori, anunturile care le-am dat si pe care dvs ati binevoit a le sterge au fost postate poate la cererea catorva useri de aici...

 

pune si tu macar niste poze cu angel eyes pe matiz sa ne dam seama cam cum sta.

Share this post


Link to post

Mi-a intrat in cap sa imi pun angel eyes. Inca nu am vazut poze cu asa ceva pe Matiz, nu mi-am pus inca problema montarii, de aceea postez mai intai aici pentru cateva sfaturi. Am uitat sa mentionez ca as vrea as le fac singur, pentru ca prin targul Iesilor nu am vazut la vanzare.

Ce greutati au tampinat cei care si-au facut singuri? Materialele sunt greu de procurat? A montat cineva pe Matiz?

Share this post


Link to post

Pentru imagini cu angel pe matiz cauta pe youtube, sunt sigur ca la un mom. dat am vazut asa ceva pe acolo.

Share this post


Link to post

Eu am cam inteles ca angel eyes din plastic la maty s-ar cam topi din cauza caldurii becului. Eventual niste 'ochi' din neon ar fi mai rezistenti cred eu. De facut deastia din plastic e fff usor. Una bucata bagheta de perdele, taiat bucati cat de mari vreti cam 40 de cm cred ca ar fi bune, incalzit la aragaz sau bagat la microunde un pic, indoit in jurul unui borcan (cate un pic si raciti cu apa daca folositi aragazul)(sa aveti niste manusi in maini), scurtati capetele, dat gauri cat sa intre niste leduri in capete, dat cu un pic de lac de unghii in gaura ca sa fie un pic mai smooth, taiat pe o parte niste crestaturi (ptr efectul ala interesant), pe cealalta parte dat cu un pic de glasspapier si lipit pe aceeasi parte niste hartie reflectorizanta alba ,bagat leduri de diferite culori pe intuneric si alegeti culoarea. Cam atat cred eu... eu asa faceam ptr. mine( am facut in mai multe moduri dar cam asta cred e cel mai bun si ieseau destul de ok) ... sper sa fi inteles cate ceva :)

Share this post


Link to post

Bun, procesul de confectionare l-am priceput.

@banzay - ti-ai montat din plastic pe masina? Nu exista o alta metoda de montaj prin care sa se evite topirea?

Daca la montaj nu se poate umbla - s-ar putea pune alte becuri pe masina ? Care sa degaje mai putina caldura? Halogenurile ce proprietati au?

Share this post


Link to post

Nu de montat nu mi-am montat, nu am avut chef sa desfac sticla de la far. Am auzit de la cineva care a avut asa ceva pe masina ca s-ar topi la un momentdat dar personal nu stiu. Eu in schimb am vazut angel-eyes neon la vreun milion si pareau marfa si nu cred ca ar pati ceva de la caldura. Si halogenuri am impresia ca sunt si becurile originale sper sa nu ma insel :)

Share this post


Link to post

Salut.Eu mi-am facut,baghete am gasit in practicari.Lucrarea a iesit super

 

 

 

http://i331.photobucket.com/albums/l456/ca...16072008001.jpg

 

http://i331.photobucket.com/albums/l456/ca...na/16072008.jpg

 

Cu cohiul liber nu se vede diferenta de intensitate.Eu zic ca merita facuta lucrarea...investitie minima

 

Nu am apucat sa izolez capetele si sa lipesc banda reflectorizanta pe verso

Edited by catalin_gym

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...