Jump to content
Sign in to follow this  
steph

Stergatoare Bosch Aerotwin Retrofit

Recommended Posts

Poate vi se pare o intrebare tembela dar as vrea si eu sa stiu ce beneficii aduc aceste stergatoare? Okay, au un design misto, sterg bine (dar asta pot face si unele de 25 ron). Care e chestia cu ele?

 

Merci pt. info.

Share this post


Link to post
si arata de nota 20.
:lavolan:

Share this post


Link to post

Nu inteleg... cum arata sistemul de prindere? Niste poze cu macro clare ar fi excelente.

Share this post


Link to post

Unul din avantajele lor apare iarna, cand nu se mai "incarca" cu gheata. Eu am patit-o anul trecut la Tico - ningea puternic si s-a depus gheata in cadrul metalic al stergatorului, astfel ca acesta si-a pierdut complet elasticitatea; a trebuit sa trag pe dreapta sa scutur stergatorul ca sa imi pot continua drumul.

In alta ordine de idei, am vazut stergatoare din-astea la Auchan, la 20 RON bucata; nu sunt Bosch, sunt ceva facute pe vapor, au si adaptor pt. vreo 6 sisteme de prindere; mi-am luat si eu pt luneta, ca nu aveam decat solutia unui stergator original, luneta la Corsa fiind foarte curbata (luasem un stergator normal pe dimensiunea necesara si in partea de sus nu stergea, ramanand suspendat un pic). Oricum si arata bine si sterge foarte bine, desi e facut pe vapor :lavolan:

Share this post


Link to post

Pozele pe care le-am promis...

post-689-1166610567_thumb.jpg

post-689-1166610623_thumb.jpg

post-689-1166610936_thumb.jpg

post-689-1166611079_thumb.jpg

Edited by steph

Share this post


Link to post

Intr-adevar arata "laser" :D

M-ai bagat la idei.

Cred ca o sa caut si eu pt mine :thumbl:

Share this post


Link to post
... Pret 92 RON ...

Sunt din aur de costa atata ?

Share this post


Link to post

Domnu' Steph, am luat eu pt matizul lui cumnata-miu si costau in jur de 20 si ceva de roni bucata. Din Carre4 Militari. Le-a pus pe MTZ.

E adevarat ca nu-s Bosch ci no name dar merg ok. Dar tot mai bine dau pe Modus, sa se-nvarta invers ;)

Share this post


Link to post

Cand am gasit in Carre4 nu aveau si dimensiunea mica de 400 mm. De astea sunt super multumit, sterg foarte bine si sunt super silentioase. Inca nu au facut picioare. :)

Share this post


Link to post

Stergatoarele alea la 20 ron functioneaza bine macar o luna? Si pretul mare al Bosch-urilor are avantajele lui, totusi.

Share this post


Link to post

De alaltaieri sunt posesorul unui set de stergatoare noi. Pretul de raft 27,80 euro, pentru ca am si alimentat si spalat avionul le-am primit la doar 20 de euro. :)

Share this post


Link to post

Din cauza sistemului de prindere (cred) care este destul de voluminos, in retragere, stergatorul imprastie mai mult decat curata (in spatele lamei).

Share this post


Link to post

Eu mi-am upgradat stergatoarele originale care stergeau numai cu numele cu niste lamele ordinare chinezesti luate din Rompetrol cu doar 7 lei si scurtate la dimensiuni corespunzatoare (pentru ca am stergatoare de lungime diferita si nu am gasit atunci ceva convenabil); acestea isi fac treaba super fain mai putin la temperaturi negative cand devin cam rigide...

Share this post


Link to post

Wait a second... ale mele nu arata ca ale lui Steph. Au prinderea mai mare.

Share this post


Link to post

Ce marca sunt, cat ai dat pe ele, etc. :)

Share this post


Link to post

Nu mai am ambalajul. Sunt luate din Carrefour, credeam ca sunt ca ale tale. La Vaxxi merg bine, se pare.

Share this post


Link to post

Am avut si eu pe bora Bosch aerotwin. Scumpe dar au disparut problemele de scartaiala, dare si alte povesti. Problema a fost ca s-a mai gandit cineva ca ar fi mai utile pe masina lui. Si acum le duc dorul :(

Share this post


Link to post

A avut cineva mai mult timp asa ceva? Ma tenteaza daca nu se zapacesc in timp, macar 1 an sa tina fara probleme.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...