Jump to content
Sign in to follow this  
coteschwann

Propunere De Noi Incercari

Recommended Posts

Salut din nou,uite ce imi bese capul,....vreau sa scap de volanul asta de matiz, a incercat cineva sa-si puna volan de Chevrolet kalos sau de matiz 2 ????...eu vreau sa imi pun unul cu comenzi pe volon...postez si poze...

see ya!

Share this post


Link to post

daca ai matiz e poti pune volan sport , si unul original , cu 2 butoane , la care poti lega ce vrei tu...

Share this post


Link to post
daca ai matiz e poti pune volan sport , si unul original , cu 2 butoane , la care poti lega ce vrei tu...

dar unul mai luxos un pic nu ar merge? ca alea sport sunt trompete rau de tot!.Arata urat tare, asa au toti taranii!!!

Share this post


Link to post

Nu face confuzie intre volanele sport din Vitan si cele de marca serioasa...

 

Acum vad ca esti din Constanta: in loc de Vitan, gandeste-te la magazinele de pe Poporului =))

Edited by th3_grimreaper

Share this post


Link to post

Nu face confuzie intre volanele sport din Vitan si cele de marca serioasa...

 

Acum vad ca esti din Constanta: in loc de Vitan, gandeste-te la magazinele de pe Poporului

 

Am fost pe poporului si am vazut turcismele lor , am vazut volane si volane, problema e ca la Matiz arata trompeta rau :mda: , gandeste-te e o masina mica si asa te faci de ras daca o tunezi prea sport nu? Eu sunt de parere ca l-ar prinde mai bine pe o combinatie sport la exterior (nu exagerata, cu bun gust) si una cat se poate de luxoasa in interior (daca te tine buzunarul )...daca aveam un M. Evo mai ziceai ca ar merge un volan de firma si multe multe altele, ca vorba aia: Asta da masina sport!...nu matiz :o , nu ti se pare ridicola necesitatea unui volan sport "de firma" pe o masina care abia se misca? ..dar are "volan sport de firma ca smecherii" :lavolan:

Eu am comandat volan deala in 4 spite cu airbag si l-am imbracat in piele...si bord de mahon..o sa pun poze!

(si intentionez sa o imbrac toata in piele).

bafta multa!

Share this post


Link to post

Mai degraba ii sta la matiz un interior mai sportiv (si un volan sport) decat mahon...Opinia mea!

Share this post


Link to post

O sa iasa un mare kitsch.

 

Mai putin grav e sa vrei sa faci dintr-o masina ieftina una sport decat una luxoasa. Si cand te referi la mahon cred ca e vorba de masca aia din plastic care imita mahonul si arata absolut groaznic.

Share this post


Link to post

Subscriu la cele spuse de Steph- ar arata nasol cu mahoane si alte chestii. Iar Matizul chiar se preteaza la tunning, cuceva bani si pricepere- poate iesi ceva care sa sara din anonimat (in sensul pozitiv). Un volan sport la Matiz merge foarte bine, la fel si cu vopsitul fetei bordului (chestie de gusturi). Imi permit sa nu fiu de acord cu cele spuse de tanase.

Share this post


Link to post
O sa iasa un mare kitsch.

 

Mai putin grav e sa vrei sa faci dintr-o masina ieftina una sport decat una luxoasa. Si cand te referi la mahon cred ca e vorba de masca aia din plastic care imita mahonul si arata absolut groaznic.

 

de ce zici asta ai pus tu?

eu vorbeam de mahon adevarat adus din germania nu de stifturi fratioare...si de ce sa faci ceva sport in interior ca e mai ieftin decat ceva mai luxos?...eu imi pun zilele astea piele naturala in Matiz si cotiera adusa la comanda tot din piele si cu compartiment ptr pasagerii din spate de "mini-frifo juice"...sunt convins ca esti unul dintre multi care pun imitatii de momo in interior sasmd, si turcisme de astea care vrea sa para sport si de firma pe deasupra!..a mea e de bun simt tunata pe afara si inauntru vreau lux ca la masinile adevarate!

Cu magarul asta de matiz te faci de ras tata cu volan sport(ca la Dacii 1310), ce asta e masina de curse ??sau de orash?..si nu o sa o schimbi fratioare cu un volan sau cu alte arificii de bazar ca sa dea bine numai pe "Sport", mai bine baga banul cu cap si pasiune si nu mai fi copil! :grumpy:

 

Convingerile bolduite de mine nu-si au locul pe forumul acesta. Locul acesta nu este deschis pentru aprecieri la adresa celorlalti membri.

 

Subscriu la cele spuse de Steph- ar arata nasol cu mahoane si alte chestii. Iar Matizul chiar se preteaza la tunning, cuceva bani si pricepere- poate iesi ceva care sa sara din anonimat (in sensul pozitiv). Un volan sport la Matiz merge foarte bine, la fel si cu vopsitul fetei bordului (chestie de gusturi). Imi permit sa nu fiu de acord cu cele spuse de tanase.

 

Pareri si pareri, fiecare cu gustul lui dar nu vi se pare mah ridicol sa pui volan sport la matiz, arata-mi si mie o poza care sa dea bine pe matiz! Chiar te rog! Eu zic asta ptr ca am vazut cum vine montat pe o gramada de matizuri si m-a lasat rece rau, volanele sport(ca piesa) arata bine, dar montat pe Matiz nu se leaga nene!

Parca e din alt film!

+ ca matizul e o caruta de masina dpdv al sportivitatii fratilor trezitiva ca rade lumea de voi!...poate acum ma intelegeti de ce vbeam mai devreme, in legatura cu aspectul unui matiz reusit d.p. meu de vedere:

Aspect exterior: Tunat cu bun simt (fara spoilere ca la masinile cu 250 Cp) jante 15 inch,etc.

Interior: Cat se poate de confortabil cu dotari care sa te faca sa te simti mandru ca mergi cu o masina mica in oras, iar atunci cand inviti pe cineva sa il impresionezi prin ceva cu totul si cu totul unic, ca se poate si in matiz o piele,clima,sonorizare,oglinzi electrice 4xg.electrice, 4xscrumiere luminate, cheie biceag ca la Audi,VW etc.,etc.

Poate ptr tine este fantezist k ptr mine este placerea unicului per util!

Cine nu e deacord cu mine asta e, e PAREREA Mea si nu mi-o schimb!

Cioa fratilor!

 

Mai degraba ii sta la matiz un interior mai sportiv (si un volan sport) decat mahon...Opinia mea!

 

 

Parerea mea este ca sunteti prea " categorici" nejustificat si va lipseste imaginatia, si cred ca deasta moare unicul,frumosul, ptr ca ganditi ca restul turmei, nici unul nu are curaj sa faca ceva cu imaginatia lui!

imi pare rau ca am ajuns la concluzia asta!...e doar o parere! :->

Ciao!

 

daca ai matiz e poti pune volan sport , si unul original , cu 2 butoane , la care poti lega ce vrei tu...

La ce sa le leg? la vreo racheta ca se se miste mai repede sau la o bomba? :dizzy:

tu ai pe Tico volan sport?

Daca da, pacat!

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Inainte sa lansezi presupuneri grosolane poti sa citesti acest topic: http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?showtopic=7430

 

Pana la noi ordine astept sa vad poze cu modificarile pe care vrei sa le faci. Sa vedem poze cu "pielea naturala" cu "mahonul adevarat adus din germania" si cu celelalte imbunatatiri.

 

Ai inteles gresit. Sa incerci sa dai un aer sport unui Matiz consider eu ca e un rau mai mic decat sa il faci sa "para luxos".

 

Sunt perfect de acord cu scrumiere luminate, geamuri electrice, sonorizare, dar sa pui mahon sau crom in matiz este probabil apogeul prostului gust.

 

Poate si pielea daca e aranjata cum trebuie va arata bine dar in fine ... astept poze si pe viitor as dori sa te abtii de la comentarii malitioase legate de mine.

Share this post


Link to post

Nu vreau sa mi-o iei in nume de rau, ca doar nu am nimic cu tine personal, ar fi o tampenie sa crezi asta, si din ce am scris poate nu ai inteles ideea.

Nu sunt impotriva daca vrei un aspect sportiv de la un matiz, chiar si eu am facut asta ca sa il scot din banal ca fiind masina ieftina si de duzina la noi in Romania, insa ca sa duci aspectul sportiv si in interior nu mi se pare ca e ideea cea mai buna, ci una care e mai ieftina si la mai indemana tuturor care cumpara artificii din Vitan si sasmd,(sa nu imi spui tu ca ai numai piese de firma de sute de euro ca nu te cred, sincer,sau nu le vad rostul daca ar fi asa)..+ eu nu dau lectii nimanui ci adevaratii de afara dupa care vrem toti sa invatam si sa luam idei, si ca sa fiu si mai bine inteles iti zic si de ce sunt de parere ca matizul sa nu fie decorat sport la interior ptr ca la exterior nu are caracteristici de sportivitate nici 10% asa cum are un M.Evo,sau Mini One(care e micuta ca matizul) si multe altele, eu sunt de parere ca matizul ar iesi in fata cu ceva ca la majoritatea BMW-urilor relativ noi, si anume: Exteriorul unei masini care nu are trasaturi sport puternic accentuate, interiorul luxos si dotat cu ce oamenii se simt bine atunci cand conduc!

Bafta si numai bine!

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Steph, oleaca de crom ar merge la Matiz, nu ar strica la interior. Insa pana la tiganie- mai e mult. Tanase o fi vazut niste Matizuri cu tot felul de gablonturi si acum crede ca toate "estem" asa.

Eu vrusesem sa-mi pun pe Mati alt volan (insa unul mai frumusel era cam 3 mil- sotia nefiind de acord cu aceste imbunatatiri- intr-un fel avea dreptate). Oglinzi electrice si incalzite... pai astea ar trebui sa fie pe orice masina- ce, in Mertz soferul are nevoie de vizibilitate- in Matiz nu?!?! Geamuri electrice... aveam din fabrica- modelul SE pOwer rs/p. La fel- servodirectie- AndreiB spunea la intalnirea de la Bicaz din 2005 ca se misca mult mai usor decat E-ul sau. Celelalte dotari pe care le are un Matiz de la SE in sus sunt absolut normale si binevenite.

SPORTIVITATE... domnu' tanase- te "faceam" la orice ora cu Matizul meu la orice semafor doreai. Matizul euro II are 51 cai, un Cielo cam 80. Pana aici- avantaj Cielo. Insa ia uita-te matale ce greutate are fiecare masina si gandeste-te la raportul kg/cal putere. Matizul are din fabrica amortizoare pe gaz (deci suspensie dura), care se preteaza foarte bine la condusul sportiv. Am avut Matiz 2,5 ani si cand imi puneam in gand sa depasesc vreo masina- putine imi stateau in fata (bine, nu la viteze fenomenale, insa o retrogradare si o talpa de 43 te baga serios in scaun). Tu ai condus Matiz (nu batraneste, ci mai intepat)? Masinuta asta chiar se preteaza la un condus sportiv (frana de mana & stuff), la ceva tunning- iti dau baietii link-uri destule cu Matizuri tunate cu gust- nu cu "piese" de origine Vitan sau alte kinezarii. Pacat ca desconsideri in asa hal Matizul- e INCA o masina buna. Sper ca nu te-ai suparat pe mine, insa ca fost posesor de Matiz (mandru posesor!!!!!!) imi permit sa NU critic decat pozitiv aceasta masinuta care nu mi-a adus pe parcursul celor 2,5 ani si 34k km decat satisfactii. Nu regret ca am cumparat Matiz, nu mi-a fost niciodata rusine cu el, nu mi-a facut probleme- ramane MASINA MEA DE SUFLET!

Scuze de offtopic- insa Matizul chiar NU merita sa fie desconsiderat in asa hal!

Share this post


Link to post

Lucian M> Am cam alergat matizu dar mai e mult pana cand matizul o sa faca cielo...

Edited by steph

Share this post


Link to post

Reveniti la topic !

Share this post


Link to post

Luciane eu nu desconsider matizul ca fiind o masina slab cotata din mai multe puncte de vedere, si eu am matiz nu doar cielo(l-am dat prietenei mele ca e mai usor de condus), dar mai am si un Mitsubishi Lancer 2.0 Sport Estate(masina lui tata) cu care rup asfaltul in week-end cand vreau adrenalina!...Insa treaba cu frane de mana si si alte treburi NU TE CRED!!!...si nu te mai cred ca esti asa mare pilot ca nu te crede lumea,sincer nici eu nu te vad mare pilot daca nu ai condus masini puternice, incerca de la baietii cu Ursuleti si o sa te convingi ca nu stii si apoi sa vii sa te intreci cu mine daca iti da satisfactie!...In orice caz, respect!

 

Încălcarea repetată a punctului 2.2 se pedepseşte cu avertisment 20%.

 

Pentru discutii de genul acesta exista mesaje personale.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...